1906.VI.29. Postatakarékpénztár – NSC 1:1

Postatakarékpénztár—Nemzeti Sport Club 1:1. A múlt. hóban megalakult Nemzeti SC. Péter-Pál napján tartotta első nyilvános mérkőzését, mely a fővárosi játéktilalom miatt Rákos-Szt.-Mihályon folyt le. A bemutatkozás elég jól sikerült. A csapatok igy álltak fel:

Postatakarék: Salamon—Weinber, Buócz—Biró, Fischer, Kukorelli—Braun, Korodi, Faragó, Kovács G., Czakó.
Nemzeti SC.: Tanyay—Stobbe I., Müllender—Lassingleitner, Skrabák, Palócz—Stobbe II, Herschaft, Drégely, Sztrakos, Tóth I.

A játék 12-ik percében NSC. Sztrakos révén megszerzi a vezető gólt, melyet Postatakarék Faragó által csakhamar kiegyenlí­t. A második félidő elején jobbára Postatakarék támad, mí­g a mérkőzés utolsó 10 percében Nemzeti van fölényben. Postatakarék támadásait Faragó vezette s hogy több gól nem esett, az Tanyay kapus érdeme. A fair és élevezetes játékot csupán Weinber erőszakos játéka zavarta meg, kit a biró ki is állí­tott. Biró: Nagy F. (MTK.) volt.