1907.III.24. FTC – UTE 5:0

Mai mérkőzések. A soroksári-uti pályán a FTC mérkőzik az Újpesti TE csapatával. Tekintve a FTC rohamosan javuló formáját, az ő győzelmét jelöljük.

(Sport-Világ, 1907. március 24.)

E heti mérkőzések. A FTC. az UTE.-el kerül össze a népszigeti pályán. A FTC. győzelme igen valószí­nű.

MLSZ. FTC. II.—UTE. II. csapatainak — közös kérelmükre — megengedtetett, hogy az I. oszt. szövetségi dí­jért f. évi április hó 1-én (húsvéthétfőn) mérkőzzenek.

(Nemzeti Sport, 1907. március 24.)

A M. L. Sz. bajnokságában vezető helyen álló F. T. C. vasárnap d. u. Újpesti Torna Egyesülettel Újpesten a népszigeti pályán; hétfőn d. u. három és fél órakor a Typographia Sport Egyesülettel mérkőzik az Erzsébet királyné-uti pályán. Érdekességgel bí­rnak a II. csapatok mérkőzései, mert győzelem esetén a szövetségi dij nyertese a kitűnő formában levő F. T. C. II. lesz. A mérkőzésekre training jegyek érvényesek.

(Pesti Hí­rlap, 1907. március 24.)

1907. március 24., 15:30, Népsziget, FTC – UTE 5:0 (1:0)
vezette: Schubert M. Ferencz (MUE)
FTC: Dobronyi — Rumbold, Weinber — Gorszky, Bródy, Csizmadia — Braun, Ecker, Kórody, Schlosser, Weisz
UTE: Kazár — Vranák, Rosmann — Fürst, Herschkovits, Ludwig II — Gogola, Kovák, Almássy, Kardosa II., Surnik
Gól: öngól (2), ?

FTC.—UTE. 5:1. A népszigeti pályán a hangos újpesti publikum folytonos rendzavarása és a bí­ró folytonos terrorizálása mellett folyt le e mérkőzés, melynek értékéből igen sokat levont az újpestiek kí­méletlen játéka, mely maradt a régi erőszakos. Egyedül Kazár képvisel oly klasszist, mély minden kritikát elbí­r. A FTC biztos fölénynyel, szép összjátékkal nyeri a mérkőzést. Kifogás alá csupán a backek magas labdaadogatásai és a csatárok mérsékelt számú góllövései esnek.

Első félidőt a FTC. kí­méletes tempóban játsza és állandó támadás mellett 1 gólt ér el. A második félidőben teljesen uralja a helyzetet és az UTE. goromba és játékmódra dacára 4 gólt lő. Kazárnak kitűnő napja volt és igen sok góltól mentette meg csapatát. Csapatösszeállí­tások:

FTC.: Dobronyi — Rumbold, Weinber — Gorszky, Bródy, Csizmadia — Braun, Ecker, Kórody, Schlosser, Weisz.
UTE.: Kazár — Vranák, Rosmann — Fürst, Herschkovits, Ludwig II — Gogola, Kovák, Almássy, Kardosa II., Surnik.

Biró: Langfelder F. (UTE.) volt.

(Nemzeti Sport, 1907. március 31.)

A FerTC-nak ellenfelei az UTE és a TypSpC voltak. Az előbbit 5:0, az utóbbit 3:1 arányban verte le a FTC.

FTC—UTE 5:0. A FTC erős fölénye jellemzi a népszigeti pályán lefolyt mérkőzést. A Ferenczváros, mely még mostan sincs teljes formában, kényelmes tempóban játszik, különösen az első félidőben. Ezt ama körülmény is bizonyí­tja, hogy bár az UTE csapata mostanában nem a legerősebb, mégis az első félidőben a zöld-fehérek csak 1 goalt tudnak rúgni. A második félidő 4 goalja közül 2 az UTE öngoalja volt.

Biró: Schubert M. Ferencz (MUE).

(Sport-Világ, 1907. március 31.)

Szövetségi dij. FTC. II.— UTE. II. 6:1. A népszigeti pályán husvét hétfőn a FTC. fölényesen győzött.