1911.IX.17. FTC – MAC 6:1

I. osztályú bajnokság. (Üllöi-ut.) FTK—MAK. Délután 4 órakor. Biró: Langfelder (UTE).

(Pesti Napló, 1911. szeptember 17.)

1911. szeptember 17., 16:00, Üllői út, FTC – MAC 6:1 (2:1)
vezette: Langfelder Ferenc (UTE)
nézőszám: 6 – 7 000
FTC: Fritz — Rumbold, Payer — Weinber, Bródy, Blum — Szeitler, Weisz F., Koródy, Schlosser, Borbás dr.
MAC: Sipos — Krempelsz, Sárközy — Medgyessy, Fodor, Ujhelyi — Vangel, Ónody, Oldal, Bodnár, Riedl
Gól: Szeitler (24.), Schlosser (36., 76. – 11-esből, 88.), Borbás dr. (70.), Koródy (77.) illetve Bodnár (4x. – 11-esből)

SH-19110918-07-19110917I. osztályú bajnokság. Ferencvárosi Torna Club—Magyar Atlétikai Club 6:1 (2:1). Biró Langfelder volt.
(…) a MAC horribilis goalarányt cipel haza a FTC-tól.

Barátságos mérkőzések. FTC komb.—MAC komb. 5:1 (3:0).
Vidéki mérkőzések. Kaposvár. FTC II.—Kaposvári AC 6:1.

(Sport-Világ, 1911. szeptember 23.)

Homloktérben áll a FTC megsemmisí­tő diadala félelmetes ellenfele: a MAC fölött. Aki a 6:1-es káprázatos eredményt látja, az kénytelen azt hinni, hogy a játék egyoldalú és a FTC fölénye óriási volt. Ez azonban igy nem áll. Az első félidő, sőt a második félidő első fele is két egyenlő erős ellenfél érdekfeszitő küzdelme volt. Az utolsó 30 perc kapkodása hozta meg az athlétáknak a derutot.

Igaz, hogy az FTC legszebb formájára emlékeztető módon játszott. Csupa tűz és tudás volt mindenik embere. De viszont a MAC játékosai sem okai balszerencséjüknek, mindenik ember teljes ambí­cióját és tudását vitte bele a mérkőzésbe és kárhoztatni egyet sem lehet közülük. Ha Kelemen, a két Feketeházy és Kehrling nem hiányzanak a csapatból, a végső eredmény — a balsors dacára is, ami az athlétákat végig üldözte — az eredmény egészen más lehetett volna.

I. o. bajnoki. FTC—MAC 6:1
I. o. szöv. dij. FTC-MAC 6:1
Barátságos. FTC—MAC komb. 5:1
Barátságos. FTC II.—Kaposvár 6:1