I. osztályú bajnokság. (Üllői-uti pálya.). FTK—BAK 1/2 4 órakor. Biró: Vámos.

1911. október 22., 15:30, Üllői út, BAK – FTC 1:4 (1:0)
vezette: Vámos Soma (Postatakarékpénztár)
nézőszám: 12 000
BAK: György — Kucsera, Prétyi — Szury, Károly, Rudas — Cseh, Salamon, Klement, Késmárky, Gállos
FTC: Fritz — Manglitz, Rumbold — Payer, Bródy, Weinbeer — dr. Borbás, Schlosser, Koródy, Weisz, Szeitler
Gól: Koródy (52.), Weisz F. (55., 70.), Schlosser (80. – 11-esből) illetve Salamon (20.)

SH-19111023-07-19111022I. osztályú bajnokság. FTK—BAK 4:1 (félidő 0:1).

A MTK—Cricketer mérkőzés után az üllői-uti pályán mintegy 12.000 néző előtt mérkőzött a két csapat Vámos (Postatakarékpénztár) bí­ráskodása mellett. A következő összeállí­tásban játszott a két csapat:

FTK: Fritz — Manglitz, Rumbold — Payer, Bródy, Weinbeer — dr. Borbás, Schlosser, Koródy, Weisz, Szeitler.
BAK: György — Kucsera, Prétyi — Szury, Károly, Rudas — Cseh, Salamon, Klement, Késmárky, Gállos.

Váltakozó játék mellett mindkét csapat kapusa több í­zben lép közbe, hogy csapatát a goaltól megmentse. A támadó fél inkább a BAK csapata volt és egy ilyen támadás után a 20-ik percben Fritz goaljából kifutva menteni akarja Késmárky lövését, de Payerrel összefut s Salamon megszerzi csapatának az első, de egyszersmind utolsó goalját is. A FTK a kapott goal dacára sem produkál valami lelkes játékot, bár a csatárok lövéseit vagy György védi, vagy messze elkerülik a kaput. Félidő végén a BAK csapata erősen szorongatja a FTK kapuját. Félidő 1:0 a BAK javára.

A második félidőben megváltozott a helyzet, a FTK-ot mintha kicserélték volna, olyan tempót diktált, hogy a BAK védelem tehetetlenül vergődött a gyönyörű összjáték következtében. A szép és erős iramú játéknak megvolt az eredménye. Borbás a 7-ik percben Schlossertól kapott labdával lerohan, kicselezi a védelmet és centerezését Koródy kapásból a goalba lövi. Újrakezdés után mindjárt a FTK-é a labda, ugyancsak Borbás centerezéséből Schlosser lövését György rávetéssel védi, majd a 10-ik percben Szeitler és Weisz szép összjátéka az utóbbi lövése révén a vezető goalt eredményezi. Károly már ekkor teljesen ki volt fulladva olyannyira, hogy mindig a hátvédsorban tartózkodott. A FTK Borbás, Schlosser és Szeitler révén szebbnél-szebb támadásokat intéz a BAK goalja ellen, mig végül a 23-ik percben Weisz két lépésről goalt hibáz, majd a 25-ik percben Borbás lerohanása, Weisz révén a harmadik goalt eredményezi. A BAK is lendületbe jön, de jelentősebb eredményt, mint két kornert elérni nem tud. A 35-ik percben Borbás lerohanását Szury faulttal akadályozza meg, a megí­télt 11-est Schlosser goallá értékesí­ti, bár György védte, de az erős lövés kezei közül a goalba pattant. A 38-ik percben Schlosser által átadott labdát Weisz a goalba rúgja, de Vámos biró érthetetlen módon a teljesen szabályos goalt offsiede cí­mén nem adja meg. Az utolsó percekben a BAK erősen támad és egy ilyen támadás után Salamon és Késmárky szabálytalanul Fritzet a labdával a goalba nyomják, ezen goalt a biró nem adja meg. Teljes homályban a BAK támadása közben ér véget a mérkőzés.

(Pesti Napló, 1911. október 24.)

SH-19111030-06-19111022Az üllői-úti pályán nagy közönség volt kiváncsi a BTC—BAK mérkőzésre, mert a FTC NSC ellen mutatott formájától mindenki sokat várt. Mi is bí­ztunk a FTC-ban, de Károlytól — aki ismét a halfsorban játszott — szintén jó játékot vártunk. A játék képe tényleg igy alakult. Mig Károly bí­rta a tempót, a BAK volt a többet támadó fél, amikor azonban alig kihevert betegségének jelei mutatkozni kezdtek, FTC fölénybe került s nem várt nagy goalarányban győzött. A BAK ma Károlylyal él vagy hal s mivel Károly nem a régi, nem is fogja tavalyi szép eredményeit megismételhetni. Különben a csapat nagyon ideges volt, sokat kapkodott s nem lehetett látni azt a jó kombinációt a csatársorban, amelyet tavaly. FTC az I. félidőben nem tudott érvényesülni, a II. félidőben azonban teljes mértékben bontakozott ki játéktudása s különösen a szélsők vezettek szép támadásokat A halfsor is csak ekkor tudott menni s úgy látszott, mintha a csatársor vinné a halfsort s nem megfordí­tva, mint kellene. A BAK a 20-ik percben éri el goalját Salamon révén, mit FTC Weisz Ferenc révén kiegyenlí­t s ugyanő a vezető goalt is megszerzi. Schlosser 11-eséből lett a harmadik, Koródy lövéséből a negyedik goal.

Első osztályú bajnokság. FTC—BAK 4:1 (0:1). Vámos Soma.

(Sport-Világ, 1911. október 28.)

Az FTC—BAK-mérkőzés 12.000 ember előtt folyt le. Az első félidő gyanúsan nézett ki, — bár a BAK gólja szerencse-malac számba ment. A második félidő megint a Franzstadté volt. Ez a kényelmi politika a Ferencvárosnál egyszer még igen keservesen meg fogja magát boszulni.

I. oszt. bajnoki. FTC—BAK 4:1
Vidéki eredmények. FTC II.—Akademski SC 3:1