1912.IV.7. FTC – III. ker. TVE 5:3 (edzőmérkőzés)

A csapatok összeállí­tásai a húsvéti mérkőzéseken:

III. ker. TVE. Federith—Suhajdy, Oderszky (kapitány)—Kiss, Hegyi, Hönich I.—Hönich II., Guttmann, Goldstein, Singer, Szekula

FTC: Ungár—Rumbold, Payer—Weinber, Bródy (kapitány), Blum—Weisz, Pataky, Koródy, Schlosser, Borbás dr. Tartalék: Medgyessy, Szeitler, Varga, Geiser.

1912. április 7., 16:30, Üllői út, FTC – III. ker. TVE 5:3 (4:0)
vezette: Sugár István ()
nézőszám: 2 – 6 000
FTC: Fritz — ?, Payer — ?, Medgyessy, ? — Weisz F., Pataky, ?, Schlosser, Borbás dr.
III. ker. TVE: ? — ?, ? — ?, Hegyi, ? — ?, ?, Hönich II., ?, ?
Gól: Schlosser (3., 13., 43., 65.), Pataky (18.) illetve Hegyi (70.), Hönich II. (80.), Hegyi vagy Hönich II. (88.)

SH-19120408-08-19120407Barátságos mérkőzés. Ferencvárosi Torna Klub—III. kerületi Torna és Vivő Egyesület 5:3 (4:0). Üllői-uti pálya. A mérkőzést bajnoki küzdelemmel hirdették, majd Korintián dij-meccsnek tervezték, végül mint barátságos mérkőzést bonyolí­tották le. A F. T. K., a melynek kapujában hosszú idő után újból Fritz játszott, elég könnyen győzött. A csatázósor jobb szárnya, Weisz és Pataki vette ki főleg a részét a küzdelemből, a gólok legnagyobb részének az ő ügyes összejátszásuk volt az előkészí­tője, mí­g a gólok javarészét a pompásan előkészí­tett helyzetekből Schlosser lőtte. Kitünően játszott még a győztes csapatban Payer is, a kinek pedig a III. kerületiek gyors csatázóival szemben ugyancsak kemény dolga akadt. A III. kerületi T. V. E.-ről dicsérettel kell szólanunk, különösen a csatázósorról, a melynek páratlan agilitása és kitartása a mérkőzés második félidejében meglepő eredményhez juttatta a budai csapatot. A védelem azonban határozatlanul és kellő nyugodtság nélkül játszott, a mi ugyancsak megkönnyitette a F. T. K. csatázóinak munkáját. Az első gólhoz néhány perccel a kezdés után Weisz beadásából Schlosser fejese révén jutott a F. T. K. A második gólt egy erős szélroham sodorta a III. kerületiek kapujába. A 18-ik percben Pataki, majd a 43-ik percben újból Schlosser lőtt gólt. A második félidő huszadik percéig, a mikor Schlosser a F. T. K. utolsó gólját lőtte, a III. kerületi T. V. E. alig tudott kiszabadulni ellenfele ostromzáraból. Innen kezdve azonban gyors csatázói átvették a támadó szerepet és gyors egymásutánban három gólt juttattak az első félidő küzdelmétől kifáradt F. T. K. hálójába.

Biró: Sugár István volt.

(Budapesti Hí­rlap, 1912. április 9.)

SV-19120408-06-19120407Corinthian-dij. FTK—III. ker. TVE 5:3 (4:0). Az Üllői-uti pályán, a MAK—BAK mérkőzés után játszott a két csapat. Az első félidőben a III. kerületiek szél és nap ellen játszanak, ennek dacára az első percekben igen veszélyesen támadnak. Lassankint a FTK fölénybe kerül s a félidő közepén már három goal terheli a III. kerületiek hálóját, melyből kettőt Schlosser, egyet pedig Pataky lőtt. Ugyancsak Schlosser révén éri el a FTK negyedik goalját. Félidő 4 :0. A második félidő elején is a FTK van fölényben s az 5-ik percben Schlosser ötre szaporí­tja a FTK goaljainak számát. Ezután a ferencvárosiak kissé lanyhábban játszanak s a III. kerületiek ezt ügyesen kihasználva, egymásután három goalt érnek el. A mérkőzés végén a FTK támad, de az eredmény nem változik.

Biró: Sugár István.