1912. szeptember 22., 15:30, Üllői út, FTC – 33 FC 6:3 (2:1)
vezette: Havas Lajos
nézőszám: 5 – 7 000
FTC: Fritz — Manglitz, Payer — Krizsán, Bródy, Blum — Weisz F., Koródy, Pataky, Schlosser, Borbás dr.
33 FC: Zsák — ?, ? — ?, *Mandl, Vanicsek I. — Cavoljac, ?, ?, Horváth, ?
Gól: Schlosser (30., 64., 66.), Koródy (43., 58., 62.) illetve Cavoljac (10., ?.), Horváth (?.)

MAGYAR KUPA 1911—12. évi ELŐDÖNTŐ, FTC—33FC 6:3 (2:1). Biró: Havas.

Az igen szépen működő 33-as csatársorának agilis játékának az eredménye volt, hogy a vezető gólt a budai csapat szerezte meg, melyet a ferencvárosi csatárok csak küzdelem után tudtak kiegyenliteni, dacára, hogy a biró két 11-est í­tél javukra, melyek közül az egyiket Payer félre, mí­g Schlosser a kapusba lövi, csak a félidő vége felé sikerül Schlossernek egy mesés drive-el kiegyenliteni, Korodynak pedig egy kiszökésből a vezetést megszerezni. A második félidőben Schlosser és Korody 2—2 gólt küldenek a gyerekesen sporszerütlenül és reprezentatí­vhoz egyáltalán nem méltóan viselkedő Zsák kapujába, midőn a már lazsáló FTC védelem hibájából a 33-asok Horváth és Csárdás révén még két gólt szereznek.

(Nemzeti Sport, 1912. szeptember 29.)

Kapusok. A footballjátékosok között mostanában a gólkeperek forognak legkivált közszájon. Az elmúlt vasárnapon ugyanis az igazán legjobb magyar kapuvédő Domonkos annyira megsérült, hogy alkalmasint hosszabb időt fog gyógyulása igénybe venni és igy a válogatott csapat kapusának posztja is nagy gondot fog okozni az illetékeseknek. A reprezentatí­v jelölt Fritz és Zsák kölcsönösen oly hihetetlenül ügyefogyott védéseket produkáltak, hogy komolyan számba sem vehetők. (…)