1912.IX.8. FTC – TTC 3:1

PH-19120908

FTC—TTC, BAK—MAC az Üllöi-uti pályán. Vasárnap, folyó hó 8 án, d. u. 2 órakor kettős bajnoki mérkőzés lesz az Üllői-uti pályán. Ezen mérkőzéseken mutatják be a szereplő egyesületek uj összeállitásu csapataikat, amelyek a kővetkezők lesznek:

FTC: Fritz, Payer, Manglitz, Weinber, Brody, Blum Weisz, Potya, Korody, Schlosser, Borbás.
TTC: Bolla, Hegyi, Bakos, Vágó, Kaposi, Friedmann, Mandl, Fekete, Pach, Recht, Mali.

(Pesti Hí­rlap, 1912. szeptember 7.)

1912. szeptember 8., 16:00, Üllői út, FTC – TTC 3:1 (2:1)
vezette: Herczog Ede
nézőszám: 9 – 12 000
FTC: Fritz — Manglitz, Payer — Weinber, Medgyessy, Blum — Weisz F., Koródy, Pataky, Schlosser, Tóth-Potya
TTC: Braun — Bakos, Hegyi — Friedmann, Kaposi, Vágó — Maly, Recht, Pach, Fekete, Mandl
Gól: Schlosser (9.), Pataky (33.), Koródy (53.) illetve Maly (32.)

A nagy elsőosztályu bajnoki mérkőzések nagyjában a várakozásnak megfelelőleg végződtek. Általános kellemes meglepetést keltett a TTC jó formája és a bajnok csapattal szemben mutatott küzdő képessége.

FTC—TTC 3:1 félidő 2:1. Biró Herzog Ede. Az első bajnoki mérkőzésében oly óriási gólaránynyal győző, és a múlt csütörtöki Corinthián-dij mérkőzésen a BTC-tól váratlan vereséget szenvedett FTC vasárnapi szereplésének tanújától a TTC ellen 12 ezer néző gyűlt egybe az Üllői-uti pályán, kik ezúttal ismét a bajnok csapat, ha a fölényes, de megérdemelt győzelmének tudatával távoztak a mérkőzésről. A TTC váratlan szí­vós ellenállást tanúsí­tott és agilis, gyors, fiatal legénysége fürgén mozgott a záportól nedves sí­kos pályán, mig a kapuban Braun, a Tatabányáról az anyaegyesületébe vissza igazolt uj kapus szép és elszánt védésével keltett feltűnést. Az FTC a sérült Bródyt Medgyessyvel, a II. csapat centerhalfjával próbálta pótolni. A még mindig beteg Rumboldot Manglitz, dr. Borbást pedig Tóth helyettesí­tette. Az első gólt Tóth beadásából Schlosser lőtte, melyet Maly egyenlí­tett ki, egy percen belül szerzi meg Pataky a vezetést, midőn a büntető területen belül elgáncsolják és estében kézzel üti a labdát a hálóba. A második félidő egyetlen gólját Korody lőtte. A játék végig változatos volt. Kitűnőek voltak Schlosser és Blum.

(Nemzeti Sport, 1912. szeptember 15.)

Szövetségi dí­j. I. osztály. FTC—TTC 5:0 (1:0). Biró: Gerő.

(Sporthí­rlap & Sportvilág, 1912. szeptember 9.)

SH-19120909-08-19120908

SV-19120909-05-19120908

Braun László a TTC ifjusági csapatának volt kapusa Tatabányáról visszatért Budapestre s mult vasárnap már védett is a TTC-ben az FTC ellen – még pedig a lehető legjobban.