1913.XI.30. FTC – NSC 8:0

I. osztályú bajnokság. (Üllői-ut.) FTK—NSK, délután 1/4 3 órakor. Biró: Langfelder.

(Pesti Napló, 1913. november 30.)

1913. november 30., 14:15, Üllői út, FTC – NSC 8:0 (5:0)
vezette: Langfelder Ferenc
nézőszám: 6 000
FTC: Fritz — Rumbold, Payer — Weinber, Bródy, Blum — Weisz F., Tóth-Potya, Pataky, Schlosser, Borbás dr.
NSC: Burrián — ?, Kovács — ?, ?, ? — ?, ?, ?, ?, ?
Gól: Tóth-Potya (3., 67.), Pataky (?., ?.), Schlosser (30., 40., 81.), Bródy (67.)

Ferencvárosi Torna Club—Nemzeti Sport-Club 8:0 (5:0). Hatezer főnyi közönség előtt folyt le a mérkőzés az üllői-uti pályán. Mindkét csapat legjobb legénységével vette a föl a küzdelmet, de mig a FTC a legjobb formáját játszotta ki, addig a NSC olyan primitiv játékot produkált, a mi erősen alatta állt az első osztályú ní­vónak. A győztes csapatban különösen a három belső csatár: Schlosser, Pataki, Tóth volt elemében. Kedvvel, nagy erővel játszottak, de keveset kombináltak. Rendszeresebb játékkal megkettőzhették volna gólok számát. A halfsornak Blum volt a lelke, Bródi hasznosan játszott, mert könnyű dolga volt, ellenben Veinber még a gyönge N. S. K. ellenében sem tudott érvényesülni. A N. S. K.-nek Kovács baloldali hátvédő volt a legjobb embere. A többi játékos fejetlenül és stí­lus nélkül dolgozott.

SH-19131222-05-19131130A meccs lefolyása ez volt: A FTC azonnal támadóan lép föl. A harmadik percben lövi Tóth az első gólt. Néhány sikertelen kí­sérlet után Pataki kaparintja meg a labdát és lövése Burrián kapus kezéből pattan a kapuba. NSC korner következik erre. A harmincadik percben Weisz pompás centerét Schlosser a gólba nyomja. A negyvenedik percben ismét Schlosserhez kerül a labda, a ki azt a kifutó Burrián mellett a kapuba küldi. A második félidőben FTC. korner után (10 p.) a huszonkettedik percben Tóth hatra szaporí­tja a gólok számát. Még ugyanabban a percben újabb FTC korner következik s ugyancsak kornerből — melyet Weisz rúgott — fejeseli Bródi a hetedik gólt. A harminchatodik percben végül Schlosser éles lövése talált utat a kapuba.

Biró: Langfelder Ferenc volt.

(Budapesti Hí­rlap, 1913. december 2.)

SV-19131201-00-19131130

SH-19131201-06-19131130

Szövetségi dij mérkőzések. (I. oszt.) FTC—NSC 1:1 (1:1) Friedmann M. NSC lemondta.

(Sportvilág, 1913. december 1.)

Szövetségi dí­j. I. osztály. FTC—NSC 1:1 (0:1). Friedmann M.

(Sporthí­rlap, 1913. december 1.)

Egy hozzászólás a(z) 11101111001ejegyzéshez

• NSC: Burián—Feldmann, Kovács—Ernst. Hlavay helyét a Bank-kupa mérkőzések során feltűnt Posner tölti be. Balhalf Landsmann vagy Weisz János. Csatársor: Székely, Tí­már, Szüry, Faragó és a II. osztályban feltűnt Kubicsek II. (SV19130825)

Megerősödik az NSC csapata Kubicsek II-vel, a ki Triesztben volt fegyvergvakorlaton s a napokban hazatért. Az NSC az FTC elleni mérkőzésen nemcsak Kubicseket, hanem két uj, eddig teljesen ismeretlen, állí­tólag igen nagyképességü játékossal áll fel s igy nincs kizárva, hogy az annyi balszerencsével küzdő NSC-re éppen az FTC elleni mérkőzésen fog rákacsintani Fortuna aszszonvság. (SH19131124)