1967.VIII.2. MNK, Ferencváros – Győri ETO 2:3

Győri Vasas ETO—Salgótarjáni BTC 1967. évi döntő a labdarúgó MNK-ban!

NS-19670803-01-19670802

Egy hozzászólás a(z) 11110101111ejegyzéshez

• “FERENCVÁROS— GYŐRI ETO 2:3 (1:11
    A Népstadionban 15 000 néző előtt játszotta MNK mérkőzését a budapesti és a győri zöld fehér csapat. A vendégek —, a kupa védői —, hatalmas lelkesedéssel vetették magukat a küzdelembe és Stolcz révén megszerezték a vezetést. A Ferencváros még szünetig egyenlí­tett Albert fejes góljával. A győrlek a 22. perctől kezdve 10 emberrel játszottak, mert Orbán megsérült és nem tudta folytatni a küzdelmet.
    Szünet után a 61. percben Varsányi ügyesen játszotta magát tisztára és a hálóba gurí­tott. Nem sokkal később Győrfi és Mátrai összecsapott, a labda Szaló elé pattant, aki habozás nélkül vágta azt Géczi hálójába. Meg kell jegyeznünk, hogy a ferencvárosi kapuvédő is kisebb agyrázkódást szenvedett, de az orvos beleegyezett további szereplésébe. Alberték megsokallották a nagy győri előnyt, és négy perccel a találkozó vége előtt Varga nagyszerű átadása után még a remekül védő Tóth kapusnak sem volt ellenszere Albert nagyszerű lövésével szemben: 2:3. A győri csapat tehát ismét az MNK döntőjében van, s adva a nagy lehetőség a serleg ismételt birtokbavételére, az újabb KEK szereplésre! (za)”

In: library.hungaricana.hu/hu/view/UjSzo_1967_08/?pg=22&layout=s (Új Szó, 1969. augusztus 3.)
    elnézést az ismételt zavarásért … lassan tényleg kezdem úgy érezni, hogy zavarok …