1988.IV.20. Ferencváros – Békéscsaba 3-1

A két gyengén játszó csapat párharcából a Ferencváros azért került ki győztesen, mert többet támadott, és adódó helyzeteit ki is használta.

FTC – Békéscsaba 3:1 (2:1)
Üllői út, 15.000 néző, v.: Varga L.

Ferencváros: Zsiborás – Simon, Pintér, Strausz, Keller – Topor, Bánki, Kincses – Zsinka (Nagy Zs. 75.), Fischer, Zsivótzky

Békéscsaba: Gulyás – Szenti, Ottlakán, Vigh (Fodor 46.), Fabulya – Adorján, Csató, Gruborovics, Csanálosi – Kurucz (Mracskó 62.), Szekeres

Gól: Topor (29.), Pintér (44. – 11-esből), Kincses (69.) illetve Adorján (31.)
Sárga lap: Ottlakán (8.), Ví­gh (35.)
Jók: Topor, Pintér illetve Adorján

Közel fél óráig szinte semmi érdemleges sem történt a pályán, leszámí­tva Topor egy veszélyes kapáslövését és Fabulya helyzetkihagyását. A szép számú hazai szurkolósereget viszont joggal bosszantotta fel Zsinka, Fischer és Simon egy-két jelentős ügyetlenkedése. Hamar feledve lett azonban minden, amikor egy szép kiugratás után Topor vezetést szerzett a Ferencvárosnak. Az öröm nem tartott sokáig, mert egy baloldali Szekeres szabadrúgás után Adorján közelről fejessel egyenlí­tett. A két együttes teljesí­tménye alapján nem lehet csodálkozni, hogy egyik csapat sem játszik jelentős szerepet a bajnokságban. A félidő hajrájában Ottlakán a 16-oson belül szerelte Toport, aki átesett a védő lábán. Meglepetésre a játékvezető 11-est í­télt. Pintért azonban nem furdalta a lelkiismeret az ajándék büntető miatt, biztosan lőtt a bal alsó sarokba a 44. percben (2:1).

A második játékrészben ujabb ,,ismerkedő szakasz,, után a Ferencváros váratlanul növelte előnyét: Kincses 16 méteres lapos lövéssel késztette a kissé meglepett Gulyást megadásra. Ettől hirtelen élénkebb lett a találkozó. A hazaiak kedvet kaptak a játékhoz, a csabaiak pedig rájöttek: ezzel a teljesí­tménnyel csak vereség lehet a vendégszereplés vége. Az iram azonban ebben az időszakban sem volt a közepesnél erősebb, a szí­nvonal pedig még ennél a szintnél is alacsonyabb volt. Hiába erőlködtek a játékosok a hátralévő időben, nemhogy gólra, de valamirevaló akcióra sem futotta erejükből.