1988.VIII.4. MTK Jubileumi Torna, MTK-VM – Ferencváros 2-1

Csütörtökön befejeződött az MTK VM jubileumi labdarugó tornája, amelyet a klub centenáriumának tiszteletére irtak ki.

A torna 1. helyét eldöntő mérkőzés az MTK VM és a Ferencváros között olyan volt, mint egy vérbeli örökrangadó, nem pedig egy barátságos találkozó. Nemcsak a küzdelem volt átlagon felüli, hanem a szinvonal is, amint annak a mérkőzést megtekintő Mezey György szövetségi kapitány is felettébb örült.

MTK VM – Ferencváros 2:1 (2:1)
Hungária krt., 6.500 néző, v: Huták

MTK VM: Gáspár – Farkas (Huszárik 71.), Hires, Lőrincz, Katzenbach – Horváth (Szalai 46.), Hannich, Pölöskei (Talapa 53.) – Kékesi, Balog, Lakatos

Ferencváros: Józsa – Simon (Bús 88.), Pintér, Limperger, Keller – Topor (Albert 46.), Bánki, Kincses – Nagy Zs. (Wukovics 46.), Fischer, Dukon

Gól: Hannich (3.), Kékesi (23.) illetve Fischer (27.)
Jók: Gáspár, Hannich, Lakatos illetve Bánki, Keller

Góllal indult a találkozó: Hannich már a 3. percben ügyesen a jobb felső sarokba csavart egy szabadrugást, amelyet – ez is az igazsághoz tartozik – Józsa csak közelről szemlélt. Aztán 20 percre rá Lakatos kiválóan tálalt a jobbszélről a baloldalon helyezkedő Kékesi elé, aki elfektette Simont, majd szinte az alapvonaltól a beadást váró Józsát becsapva, a bal sarokba helyezett. Csak négy percet kellett várni a harmadik gólig, amelyet Fischer szerzett Keller beadását követően hatalmas, 8 m-es kapáslövéssel. A félidő hátralévő részében is a kék-fehérek voltak veszélyesebbek, Hannich – mivel senki sem őrizte – zavartalanul dobhatta támadásba gyors csatártársait.

A küzdelem a második félidőre – ha lehet – még fokozódott, ekkor Talapa a felső lécet eltaláló bombája (60.) jelentette a legfontosabb eseményt. A Ferencváros Albert fejesével veszélyeztetett, s tulajdonképpen egy kiállitás is kijárt volna Farkasnak, amikor a 16-os előtt hátulról felvágta az egyedül kiugró Kellert. A biró zsebéből azonban csak sárga lapok kerültek elő, szép számmal. A hajrában megőrizte minimális, s megérdemelt előnyét az MTK VM.

A 3. helyért két osztrák csapat lépett pályára: Austria Wien – Wiener SC 3:2 (2:1)