1989.IX.9. DVSC – Ferencváros 0-0

Közepes szinvonalú, de küzdelmes mérkőzést láthatott a nagyszámú nézősereg, az eredmény igazságos, bár a 0:0 kialakulásában a Ferencvárosnak szerencséje is volt.

Debreceni VSC – Ferencváros 0:0
Debrecen, 16.000 néző, v: Drigán

DVSC: Mező – Dan, Szücs, Nagy L., Balogh – Moldván, Sándor, Rostás, Ulveczki – Barcsay (Tóth 71.), Vancsa (Adorján 80.)

FTC: Józsa – Vaszil, Simon, Limperger, Keller – Szeibert, Bánki, Kincses – Wukovics (Páling 73.), Dzurják, Kereszturi

Sárga lap: Bánki (25.)
Jók: Mező, Nagy L., Szücs, Rostás, Ulveczki illetve Vaszil, Limperger, Kincses, Kereszturi

Mind a két vezetőedző biztos három pontot remélt a mérkőzés előtt csapatától. Telt ház volt a Diószegi uton, a DVSC pályán, utoljára 11 esztendővel ezelőtt volt itt ennyi néző, amikor a csapat az első osztályba került. A mérkőzés kezdete néhány percig elhuzódott, mert Józsa ugyanolyan sárga mezben akart védeni, mint a hazai csapat játékosainak a szine volt, s ezt utána lila szinüre cserélték ki.

A 3. percben alaposan ráijesztettek a hazaiakra, Dzurják, majd Kereszturi előtt adódott helyzet, s az ötösön történt nagy rugdosódás után nehezen szabadult fel a kapu. A hazai csapat inkább védekezésre állt be, és onnan próbáltak támadásokat inditani, emiatt a Ferencváros sokkal többet birtokolta a labdát, de igazi nagy helyzetük nem volt. Mind a két oldalon egy-egy mesterlövés veszélyeztette pontrugásból időnként a kaput, Rostás a hazaiaktól, a másik oldalon pedig Szeibert rugott veszélyesen szabadot, vagy emelt kapu elé. Az első félidő végén két DVSC-gólhelyzet volt. A 44. percben szögletrugás után Szücs 4 m-ről nem talált a hálóba, a lefujás előtt pedig ugyancsak szögletrugás után Nagy L. fejese a kapufáról vágódott az alapvonalon tulra.

A második félidő első percében Rostás 35 m-ről futtából meglőttea labdát, az egy védőn megpattant, de a bal kapufáról kifelé fordult. Jóformán ez volt a félidő egyetlen jelentős eseménye. Az utolsó percben a vendégek Dzurják, a hazaiak pedig Tóth révén kerültek gólveszélyes helyzetbe.

Rákosi Gyula: – Nagyon szégyenlem magam a fiúk helyett is. Ha rágondolok arra, hogy ezért a Fradiért sokan száz kilométereket utaztak…

1. U. Dózsa 5 5 – – 9-0 15 pont
2. Ferencváros 5 3 1 1 9-4 10
3. Bp. Honvéd 5 3 1 1 7-3 10
4. MTK VM 5 3 – 2 5-6 9
5. Pécs 5 2 2 1 11-6 8
6. Vasas 5 2 2 1 8-4 8
7. Videoton 5 2 1 2 3-6 7
8. Tatabánya 5 2 – 3 3-3 6