1989.V.10. MNK, Siófok – Ferencváros 2-1

Élvezetes, jóiramu, igazi kupaküzdelemben a második félidei jobb teljesí­tményével megérdemelten nyert a Siófok.

Siófok – Ferencváros 2:1 (0:1)
Siófok, 8.000 néző, v: Drigán

Siófok: Biró – Kolovics, Aczél, Szabó L., Marozsán – Keszeg, Olajos, Quirikó (Boda 67.) – Borostyán (Freppán 41.), Zsadányi, Meksz

FTC: Józsa – Simon, Pintér, Vaszil, Keller – Topor, Bánki (Strausz 80.), Báder (Albert 80.), Keresztúri – Wukovics, Dukon

Gól: Boda (68.), Meksz (82.) illetve Keller (34.)
Sárga lap: Olajos (30.), Quirikó (57.), Szabó L. (72.) illetve Pintér (72.), Vaszil (88.)
Kiállitva: Szabó L. (88.)
Jók: Biró, Marozsán, Aczél, Freppán, Meksz illetve Simon, Bánki, Topor, Keller

Hazai rohamok vezették be a mérkőzést, nagy volt az iram és sok a pontatlan átadás. A 20. percben történt az első emlitésre méltó esemény, Keller 18 m-es léc alá tartó bombáját Biró nagy bravurral ütötte szögletre. A 34. percben megszerezte az FTC a vezetést. Bánki remekül ugratta ki Kellert, aki két emberen is átjutott, majd 12 m-ről a jobb alsó sarokba bombázott (0:1).

Szünet után az 58. percben Quirikó inditotta Mekszet, beadását Keszeg 3 m-ről rugta mellé. A 68. percben Zsadányi – Olajos adogatás után az utóbbi jobbra tolta a labdát Bodának, aki 11 m-ről telibe találta a hosszu sarkot (1:1). A 82. percben Meksz a baloldali alapvonalról élesen kapura lőtt. Józsa kiütötte a labdát, az ujból Meksz elé került, aki másodjára nem hibázott (2:1).

Élvezetes, jóiramu, igazi kupaküzdelemben a második félidei jobb teljesí­tményével megérdemelten nyert a Siófok. Szabót a játékvezető a 88. percben kiállitotta, mert dulakodott Vaszillal. Utóbbinak sárga lapot adott, Szabónak viszont pirosat, mert már volt egy sárga lapja.

Józsa Miklós: – Életem egyik szomorú pillanata marad ez a gól-í­télet. Én ugyanis úgy rúgtam ki a kapuból a labdát, hogy az nem haladt át a gólvonalon. A közelben álló játékvezető először nem is í­télt gólt – csak azután, hogy a taccsbí­ró jelzett neki, ő – aki értelemszerűen távol volt a kaputól és az alapvonalon sem állhatott, hogyan í­télhette gólnak az esetet, amikor ráadásul még én is takartam előle a labdát, hiszen úgy mentettem a szituációt?! Nagyon fájó volt ez az igazságtalan í­télet – ráadásul a döntőbe jutásunk is elmehetett volna ezen…