1989.V.6. Ferencváros – PMSC 3-3

A pályán kialakult döntetlen végül igazságos eredménynek mondható, bár a pécsiek játékában több tudatosságot lehetett felfedezni, mint a meglehetősen tartalékos ferencvárosiakéban. A vendégek kishí­ján három pontot szereztek, í­gy méltán lehetnek elégedetlenek, hogy csak egyet sikerült hazavinniük.

Ferencváros – PMSC 3:3 (2:2) – 11-esekkel 4:2
Üllői út, 10.000 néző, v.: Plasek

Ferencváros: Józsa – Simon, Pintér, Limperger, Keller – Topor, Bánki, Keresztúri (Albert 68.) – Páling, Wukovics, Dukon

PMSC: Bogyay – Kónya, Bódog, Czérna, Palaczky (Nagy T. 63.) – Megyeri, Turi, Bérczy, Vén – Márton, Lehota

Gól: Topor (7. – 11-esből), Wukovics (22.), Pintér (90.), illetve Lehota (4.), Bérczy (29.), Túri (65.)
A 11-eseket értékesí­tette: Bánki, Keller, Albert, Pintér illetve Vén, Bódog
A 11-eseket kihagyta: Nagy T., Márton
Sárga lap: Pintér (71.), Limperger (75.) illetve Márton (7.), Lehota (73.)
Jók: Józsa, Pintér, Wukovics illetve Czérna, Bérczy, Túri

Nehéz dolga volt Rákosi Gyulának, a Ferencváros vezetőedzőjének a csapat összeállí­tásánál. Fischert kiállí­tása miatt négy mérkőzéstől eltiltották, Kincses, Nagy Zsolt, Dzurják és Fonnyadt sérülés miatt nem jöhetett számí­tásba. A találkozón Keresztúri András személyében újoncot is avattak a zöld-fehérek.

A meglehetősen felázott pályán négy perccel a kezdés után rögtön döbbent csend lett a lelátón: Lehota kihasználta a ferencvárosi védők hibáját, s hat méterről a hálóba gurí­tott (0:1). Nem sokáig örülhettek a vendégek, mivel három perccel később a pécsi 16-oson belül Bódog kézzel ért a labdához. A büntetőt Topor végezte el, s biztosan helyezett a kapu jobboldalába (1:1). Ezt követően többet támadtak a ferencvárosiak, ennek a 22. percben meg is lett az eredménye. Bánki 12 méteres lövését Bogyay ugyan még kiütötte, a labda azonban Wukovics elé pattant, aki könnyedén helyezett az üres kapuba (2:1). Nem sokkal később a második hazai gól szerzője tálalt Páling elé, a szélső azonban í­géretes helyzetben hosszan szöktette magát, a 26. percben Limperger fejese épphogy a kapufa mellett szállt el. Ezután kissé váratlanul egyenlí­tett a PMSC: Bérczy szépen ment fel fejelni, a labda a jobb felső sarokban kötött ki (2:2). A félidő vége felé zápor zúdult az Üllői úti stadionra.

Fordulás után a hazaiak láthatóan mindent megtettek, hogy javukra fordí­tsák a mérkőzést, igazi nagy helyzetük viszont nem volt. Jól védekeztek a pécsiek, s ellentámadásaik rendre veszélyt jelentettek. A 65. percben újra megszerezték a vezetést: Lehota í­velt a kapu elé, labdáját Túri megtolta, s az a ferencvárosi kapuban kötött ki (2:3). Nem sokkal később a másik oldalon Bogyay ügyetlenkedett, a labda kishí­ján a hálóba gurult. Sorra vezette veszélyes támadásait a Ferencváros, ezek azonban rendre elakadtak a vendégek védelmén. Már-már hazafelé indult a néha fütyülő közönség, amikor a pécsiek egycsapásra elvesztették a három pontot. Az utolsó percben ugyanis Pintér mintegy 25 méterről ritkán látható szép szabadrúgás-gólt lőtt (3:3.). Tizenegyesek következtek, amelyben Józsa kapusnak köszönhetően a ferencvárosiak szerezték meg a két pontot.

1. Bp. Honvéd 24 12 6 – 6 32-23 48 pont
2. Ferencváros 24 13 2 3 6 38-28 46
3. MTK-VM 24 10 7 2 5 34-29 46
4. Videoton 24 14 – 3 7 49-27 45
5. Rába ETO 24 12 3 2 7 38-27 44
6. Vác 24 10 4 4 6 30-24 42
7. Tatabánya 24 10 3 5 6 31-26 41
8. Békéscsaba 24 10 3 2 9 33-28 38