1990.III.10. Váci Izzó – Ferencváros 1-0

Váci Izzó: Koszta – Balog, Kardos, Talapa, Csima – Nagy T., Gyimesi (Bánföldi 46.), Fekete, Ví­g, Zirkó, Füle (Répási 64.)

Ferencváros: Józsa – Nagy S., Simon, Limperger, Keller – Szeibert, Vaszil, Kincses, Nagy Zs. – Dzurják, Fonnyadt

Sárga lap: Kardos (41.)
Kiállí­tva: Nagy S. (86.)
Jók: Koszta, Kardos, Nagy Tibor illetve Simon, Nagy Zsolt

A Budapest – Vác közötti autóbuszon tizenéves ferencvárosi szurkolók, fiúk és lányok hársleveles üvegekkel töltötték magukat a találkozóra. A városban és a stadionban egyaránt feszült hangulat fogadta az érkezőket és ahogy ismert lett, a kora délutáni órákban öt részegen randarí­lozó szurkoló sérült meg. Ezek az események megadták a találkozó alaphangulatát és hiába vonult ki négyszeres rendezői gárda, valamint a városi rendőrkapitányság mellett a Pest megyeiek is, majdnem botrányba fulladt a találkozó.

A vezető váci gól után a ferencvárosi szurkolók petárdákat, pénztárszalagokat dobtak a játéktérre és szektorukban kitörték az egyik vaskorlátot, amit azonnal az odavonuló rendőrökre dobtak. Mind a rendezői gárda, mind pedig a rendőrség nem állt feladata magaslatán. A játékvezető érthetően négy percre félbeszakí­totta a játékot. Rendkí­vüli aktivitásról tettek tanubizonyságot a ferencvárosiak a játék bevezető perceiben, egyre-másra vezették akcióikat és gyors mozgású játékosai rendre megkeverték a hazai védősort. Öt perc alatt két nagy vendéghelyzet maradt kihasználatlanul, a harmadikban Dzurják lövését védte Koszta, két perccel később Nagy Zsolt tí­z m-ről a jobbösszekötő helyéről leadott nagy bombája vágódott ki a kapufáról. A Vác sem maradt adós kihagyott helyzettel, egy hazai akciónál Józsa kezéből kiperdült a labda és a berobbanó Fekete hat m-ről alig perdí­tett a bal kapufa mellé. A félidő hátralévő részében Koszta bizonyí­totta érdemes volt őt Vácra hozni, több nagy ferencvárosi helyzetet tett ártalmatlanná.

Fordulás után sokáig kiegyenlí­tett mezőnyjáték folyt a két hatos között, ám a hazaiak kí­sérlete fönnakadt a vendégek védelmén. S azután jött a 69. perc, a mindent eldöntő hazai gól. Répási remek ütemben ugratta ki Nagy Tibort, aki betört a 16-oson belülre és hat m-ről a bal sarokba gurí­tott (1:0). Ezt követően elszabadult a pokol, majd a játék hátralevő részében a Vác már az eredményt próbálta tartani.

Kincses Sándor: – Sajnos, nem tudtuk a PMSC elleni teljesí­tményünket megismételni. Rendkí­vül gyengére sikerült ez a mai mérkőzés.

1. U. Dózsa 18 13 1 4 27-11 40 pont
2. MTK VM 18 12 2 4 26-10 38
3. Pécsi MSC 18 10 6 2 27-12 36
4. Ferencváros 18 8 4 6 27-18 28
5. Siófok 18 6 7 5 17-15 25
6. Tatabánya 18 8 1 9 12-18 25
7. Vasas 18 6 5 7 19-20 23
8. Videoton-Waltham 18 5 8 5 13-17 23