1990.III.17. Haladás – Ferencváros 4-0

K.O. avagy gázolt a vasi expressz

A végig nagyon ötletesen és szellemesen játszó hazai gárda ilyen arányban is megérdemelten győzött a teljesen széteső játékot produkáló fővárosi csapat ellen.

Haladás VSE – Ferencváros 4:0 (2:0)
Szombathely, 16.000 néző, V: Kovács I L.

Haladás: Andorka – Hegyi, Szabó, Jagodics, Görög – Elekes (Tóth 80.), Bognár, Illés, Deéry – Csertői, Schaffer (Halmosi 87.)

Ferencváros: Józsa – Vaszil, Simon, Limperger (Telek 79.), Bús – Nagy Zs., Albert, Kincses – Páling, Dzurják, Fonnyadt (Dukon 76.)

Gól: Deéry (20., 52., 65.), Schaffer (33.)
Sárga lap: Szabó (65.), Görög (80.) illetve Simon (25.), Dzurják (38.), Limperger (63.)
Kiállí­tva: Görög (87.)
Jók: Deéry (a mezőny legjobbja), Andorka, Csertői, Bognár illetve Simon, Kincses

A Ferencváros kezdte a játékot, és mindjárt az első tí­z percben két óriási gólszerzési lehetőséget hagyott ki. Ezután fokozatosan a hazai csapat vette át az irányí­tást, sokkal szellemesebb és ötletesebb volt a játéka, mint a fővárosi együttesé. Különösen Csertői volt elemében, akit nehezen tudtak tartani az FTC védői. Egy ilyen megugrás alkalmával a szombathelyi csatárt csak szabálytalanság árán tudta Limperger szerelni a 16-os előtt. A szabadrúgást Deéry végezte el, és 17 méterről a sorfal felett a kapu baloldalába csavarta a labdát (1:0). Továbbra is a Haladás maradt lendületben, és a 33. percben növelte előnyét. Csertői a jobboldalon futotta le a Fradi-védőket, visszagurí­tásából Schaffer 16 méterről laposan lőtt a jobb alsó sarokba (2:0).

Szünet után sem nagyon változott a játék képe, és az 52. percben ismét gólnak tapsolhatott a szombathelyi közönség. Ezúttal Bognár – Illés volt a labda útja, a középpályás lövését Józsa még ki tudta ütni, de a befutó Deéry már nem hibázott (3:0). A 65. percben ismét Deéry következett: szabadrúgásból, 18 méterről a későn vetődő Józsa mellett a jobb alsó sarokba talált (4:0). Ezután a Haladás taktikusan visszafogta az iramot, a labda tartására törekedett, s ezt sikerrel is tette.

16. Csepel 19 2 10 7 18-28 16

8 gólos: Bácsi (Ú. Dózsa), Dzurják (Ferencváros)
7 gólos: Jován (MTK-VM)
6 gólos: Balog T. (MTK-VM), Csertői (Haladás), Fodor (Bp. Honvéd), Lehota (Pécsi MSC), Lovász (Pécsi MSC), Schaffer (Haladás)
5 gólos: Duró (Vasas), Magyar (Siófok), Rubold (Ú. Dózsa), Zsivótzky (Ú. Dózsa)