1990.IX.23. Ferencváros – PMSC 1-0

A baranyaiak olykor eljutottak a fővárosi kapu elé, í­gy egy alkalommal Braun 5 méteres fejesénél Józsa Fortunával is kifogástalan viszonyban volt… A hajrá? Két, a szerdai illetve csütörtöki fárasztó idegenbeli kupacsatát ví­vó együttes tusakodása, nem túl sok futballal. Csak az első félidő második része hozott szí­nvonalas játékot, olykor jó iramot. Fordulás után a vendégeknek is akadtak lehetőségeik, í­gy a Ferencváros örülhet a két pontnak.

Ferencváros – Pécsi MSC 1:0 (1:0)
Üllői út, 15.000 néző, V: Varga S.

Ferencváros: Józsa – Simon, Pintér, Lipcsei, Keller – Topor (Patkós 46.), Keresztúri, Limperger – Fischer (Páling 73.), Szenes, Fonnyadt

Pécsi MSC: Bodnár – Kónya, Balog, Braun, Palaczky – Megyeri, Bérczy, Nagy T., Czéh (Czérna 88.) – Lovász, Belansky

Gól: Keresztúri (22.)
Sárga lap: Topor (47.), illetve Bérczy (9.)
Jók: Simon, Keller, Keresztúri, Szenes, illetve Palaczky, Bérczy, Megyeri

Ahhoz képest, hogy Pintér jópár injekcióval a lábában vállalta el a játékot, már az első percben egy fütyülős szabadrúgással mutatkozott be. A két kupacsapat erőfelmérője a ferencvárosiakra nézve izgalmasan folytatódott, hiszen Czéh közeli perdí­tését Józsa meleg helyzetben, lábbal fékezte meg. A hazai legénység járatta több fantáziával a labdát, bár egy idő után kitűnt, hogy Szenes a csatártrió tengelyében nem érzi olyan jól magát, mintha Nyilasi Tibor vezetőedző a szokott helyén, a zöld-fehér középpályás vonal centrumában szerepeltette volna. Ennek persze szögesen ellentmond a 22. perc, amikor Szenes baloldali szögletét Keresztúri 6 méterről kifogástalanul és fejjel csúsztatta a kapu baloldali részébe (1:0). A gól tűzbe hozta a ferencvárosiakat, különösen a válogatott védő Simon robogott fel – és adott is be pontosan – menetrendszerűen. A nyomás egyik következménye, hogy a 31. percben Balog zavarában csaknem öngólt vétett – 8 méterről látványos csukafejessel alig csúsztatott mellé.

A pihenő után gyorsan akadt dolga Bodnár kapusnak, egy balra keveredett átadással Fonnyadt került lövőhelyzetbe, s végül telibe találta a pécsi hálóőrt. A 60. percben Kónya remek í­vű beadása Lovászt találta helyzetben, de Józsa ügyes vetődéssel hárí­tott. Ebből a mentésből majdnem újabb hazai gól született, Simon éles szögből a felső kapufát találta el.

16. Bp. Volán 6 – – 6 0-14 0

4 gólos: Szenes (Ferencváros), Marozsán (Siófok), Váczi (Tatabánya), Galaschek (Vasas)
3 gólos: Gregor, Fodor (Bp. Honvéd), Fonnyadt (Ferencváros), Tóth (Rába ETO), Kiszi (Tatabánya), Kecskés (U. Dózsa), Füle, Répási (Vác)