1990.X.20. Ferencváros – Videoton-Waltham 4-0

Fischer – Mitring 4:0

A hazaiak nagy lendülettel kezdtek, gyorsan döntésre akarták vinni a pontok elosztását, már az első percekben látszott, hogy a fehérváriak csak nehezen boldogulnak a gyors fővárosi játékosokkal. Különösen Fischer Pál volt elemében, aki egymaga négy gólt szerzett. Igaz, a gólok közül kettőben a gyenge napot kifogó Mitring is benne volt. A ferencvárosiak csak az első félidőben játszottak igazán jól, a másodikban egyetlen dologra figyeltek, a győzelem megtartására.

Ferencváros – Videoton-Waltham 4:0 (2:0)
Üllői út, 12.000 néző, V: Varga S.

Ferencváros: Józsa – Limperger (Lipcsei 34.), Pintér, Vaszil – Simon, Topor, Albert, Keresztúri (Bánki 72.), Keller – Fischer, Fonnyadt

Videoton-Waltham: Mitring – Molnár, László, Németh, Horváth – Kuttor, Halmai, Muzsnay, Székely – Takács (Márton 64.), Sallói

Gól: László (30. – öngól), Fischer (35., 75., 80.)
Sárga lap: Topor (78.) illetve Halmai (6.), Kuttor (10.), Muzsnay (27.), László (38.)
Kiállí­tva: László (48.)
Jók: Fischer, Pintér, Topor illetve Muzsnay

Nyilasi Tibor: – A Videoton ellen a nyári Üllői úti tornán nem sikerült a győzelem, csak 1-1 volt az eredmény, a sok gól elmaradt. Ezúttal bejöttek a fiúk húzásai, különsen Fischer Pali remekelt. Ez a meccs az ő nagy 90 perce volt!

Fischer Pál: – A második gólom volt a legszebb – az amelyik fejesből született. Tulajdonképpen „mesternégyest” értem el végül az újságí­rók jóvoltából csak mesterhármas lett belőle, egyet öngólnak minősí­tettek. Ma is bánt. Külföldön a tudósitók nem ilyen szőrösszí­vűek…

16. Bp. Volán 10 2 – 8 11-26 4

6 gólos: Fischer (Ferencváros), Galaschek (Vasas), Váczi (Tatabánya)
5 gólos: Gregor (Bp. Honvéd), Kecskés (Ú. Dózsa)
4 gólos: Kovács E. (Bp. Honvéd), Szenes (Ferencváros), Belansky (Pécsi MSC), Marozsán (Siófok), Kiszi (Tatabánya), Répási (Vác), Szeibert, Plotár (Veszprém)