1990.X.6. Ferencváros – MTK-VM 4-0

Kemény küzdelemnek indult, de könnyed hazai győzelemmel zárult az örökrangadó, amelyen a Ferencváros ismét csúcsformában szerepelt, ugyanezt azonban nem lehet elmondani az MTK VM-ről.

Ferencváros – MTK VM 4:0 (0:0)
Üllői út, 10.000 néző, V: Németh L.

Ferencváros: Józsa – Limperger, Pintér, Lipcsei – Simon T., Topor, Kereszturi, Szenes (Albert 69.), Keller – Fischer, Fonnyadt (Bánki 86.)

MTK VM: Zsiborás – Farkas (Simon F. 46.), Hí­res, Kardos, Végh – Sima (Hámori 46.), Talapa, Balog T., Ivanics – Jován, Cservenkai

Gól: Keller (54.), Fischer (73. – 11-esből, 75.), Albert (80.)
Sárga lap: Lipcsei (25.), Keller (50.) illetve Simon F. (48.), Végh (56.), Hámori (66.)
Jók: Pintér, Keller, Topor, Fischer

A két UEFA Kupa-csapat találkozott szombaton délután az Üllői úton, s az idei örökrangadó előtt sokan latolgatták, vajon a Ferencváros vagy az MTK VM heverte ki hamarabb a hétközi megpróbáltatásokat. Elvileg a vendégeknek erre több lehetőségük volt, hiszen ők kedden csak 90 percet játszottak Luzernben, mí­g a zöld-fehérek szerdán 120 perces, hatalmas csatában győztek a belga Royal Antwerpen ellen.

Az első percektől látszott, hogy a ferencvárosiaknak sikerült átmenteni zalaegerszegi formájukat, s már a 7. percben Fischer kis hí­ján megszerezte a vezető találatot, Végh azonban a kapu torkából mentett a csatár elől, majd nem sokkal később Limperger fejese pattant meg a lécen. A félidő hátralevő részében kiegyenlí­tettebb volt a játék, az MTK VM eredményesen alkalmazta a lestaktikát, a gyakori zászlólengetés azonban kiváltotta a ferencvárosi hí­vek haragját, s nem sok hiányzott ahhoz, hogy botrányba fulladjon a mérkőzés.

Többnyire azért a játék volt a főszereplő, s a hazaiak parádés második 45 percet produkáltak. A folyamatos ferencvárosi rohamoknak nem sokáig álltak ellent a vendégek, a 48. percben előbb Kereszturi hagyott ki három lépésről óriási helyzetet, öt perccel később viszont Keller javí­totta társa hibáját, s a félpályáról indulva átkí­gyózott a védelmen, majd 7 méterről kilőtte a jobb alsó sarkot (1:0). Az előny birtokában sem fékezték az iramot a zöldek, sőt, egyre inkább érett a második hazai gól. A 72. percben Kardos buktatta Albertet a 16-oson belül, a megí­télt büntetőt Fischer helyezte a kapu bal oldalába a jobbra mozduló Zsiborás mellett (2:0). Az MTK VM kapusa, aki egykor az Üllői út kedvence volt, két perccel később újabb gólt kapott. Fischer ellenféltől kapott labdával kitört, Zsiborás kifutott, de megroppant a térde, nem tudott közbeavatkozni, s mellette az FTC-csatár az üres kapuba helyezett (3:0). Az összeomlott kék-fehérekkel az utolsó percekben már tetszés szerint játszadoztak a ferencvárosiak, s a 80. percben egy Albert-gólnak tapsolhatott a közönség, az egykori Császár fia 3 méterről, előrevetődve fejelt a hálóba (4:0).

5 gólos: Váczi (Tatabánya)
4 gólos: Kovács E., Gregor (Bp. Honvéd), Szenes (Ferencváros), Marozsán (Siófok), Kiszi (Tatabánya), Kecskés (Ú. Dózsa), Galaschek (Vasas), Répási (Vác)