1990.XI.24. Vasas – Ferencváros 2-3

Az első félidőben a Ferencváros olykor iskolajátékot mutatott, öt-hat gólt lőhetett volna, ám e játékrész hajrájában nem összpontosí­tott, védelme udvariasan egyenlí­téshez segí­tette az angyalföldi gárdát. Úgy tűnt, a piros-kékek sikerrel őrzik a döntetlent, ám végül a nagyobb akarat és talán a jobb erőnlét megérdemelt vendégsikert eredményezett.

Vasas – Ferencváros 2:3 (2:2)
Fáy utca, 5.000 néző, V: Varga S.

Vasas: Hámori – Geress, Zentai, Turbék, Sas – Szilveszter (Hí­dvégi 79.), Klink, Bücs (Linka 68.) – Zircher, Galaschek, Duró

Ferencváros: Józsa – Pintér – Lipcsei, Limperger – Vaszil, Topor (Szenes 66.), Keresztúri, Keller – Nagy Zs., Fischer, Fonnyadt (Báder 72.)

Gól: Zircher (44. p.), Sas (45.), illetve Fischer (5.), Keresztúri (20., 75.)
Sárga lap: Duró (40.), Galaschek (56.) illetve Topor (30.)
Jók: Turbék, Duró illetve Vaszil, Pintér, Keller, Keresztúri, Limperger

Az első percben egy viharos Vasas-akció végén Duró 8 méterről a jobb alsó sarok mellé lőtt, majd utána nadrágféken a hálóba csúszott – a labda helyett… Ezen nem is kellett nagyon csodálkozni, mert az égi áldás korcsolyapályává tette a gyepet. Azok az angyalföldi szurkolók, akik korán örvendeztek Duró helyzete láttán, hamarosan keserűen állapí­thatták meg, hogy ez az első játékrész inkább a Ferencvárosé lesz, és nem az ő kedvenceiké. Az 5. percben ugyanis Nagy Zs. igen harcosan mentett meg egy labdát, Keresztúrihoz pöccintett, a középpályás óramű pontosságú beadását Fischer 6 méterről a léc alá fejelte (0:1). A ferencvárosi hadrend tűnt tagoltabbnak, ebből fakadóan olajozottabb is volt a vendéggárda játéka. És arról sem szabad megfeledkezni, hogy nagyobb akarással csatáztak a zöld-fehérek minden egyes labdáért. A 14. percben Duró hatalmas erejű szabadrúgása nem lepte meg Józsát, a kapus ugyan jó helyen állt, de a labda olyan erővel süví­tett feléje, hogy csak másodszorra tudta megszeledí­teni. Rá két percre Pintér 30 méterről mindezt megismételte, az ő szabadrúgását Hámori szépen kanalazta fel a sáros földről. Kisvártatva Lipcsei beadását Keller 6 méterről az égbe lőtte. A 20. percben ismét jött Keresztúri, aki Nagy Zs. pompás beadását fejelte a jobb alsó sarokba (0:2). Noha ezután is a Ferencváros mutatott szórakoztató dolgokat, a Vasas két-három esetben ziccerig került, de a fejesek egyelőre pontatlanok voltak. A 43. percben Topor 26 méteres ügyes lövése árnyalatnyival kerülte el a bal alsó sarkot. A félidő hajrájára óriási változások következtek – előbb Duró ügyesen adott középre, Zircher kihasználta a vendégek álmélkodását és négy lépésről szép gólt fejelt (1:2). Már jóval túl vezette a rendes játékidőn Varga bí­ró a küzdelmet, amikor Zircher kényszerí­tőzött a fiatal Sassal, a hátvéd úgy lőtte az egyenlí­tő gólt, hogy labdája átcsúszott a lyukas hálón. Hiába reklamált Józsa (szerinte a lövés mellé ment), Varga is, partjelzője is látta, hogy ez gól volt (2:2).

Szünet után az Üllői útiak azt folytatták, amit az első félidő jelentős részében mutattak: fölényben játszottak. Szorgosan folyt az iszapbirkózás, és a végeláthatatlan rohanás a győztes gólért. A 75. percben Báder lövését Hámori még menteni tudta, de Keresztúri a gólvonalról a hálóba segí­tette a labdát (2:3).

9 gólos: Gregor (Bp. Honvéd)
7 gólos: Belansky (PMSC), Váczi (Tatabánya)
6 gólos: Galaschek (Vasas)
5 gólos: Kecskés (Ú. Dózsa), Füle (Vác), Plotár (Veszprém)
4 gólos: Miklya, Horváth L. (Békéscsaba), Kovács E. (Bp. Honvéd), Balogh I. (Bp. Volán), Szenes, Keresztúri (Ferencváros), Mörtel, Freppán (Rába ETO), Marozsán (Siófok), Kiszi (Tatabánya), Répási (Vác), Szeibert (Veszprém), Sallói, Földes (Videoton-Waltham)