Pécsi MSC: Bodnár – Tomka, Balog, Braun, Palaczky – Megyeri, Bódog, Czéh, Kocsis – Lovász, Belansky

Ferencváros: Balogh – Telek, Pintér, Keller – Vaszil (Topor 55.), Albert, Lipcsei, Keresztúri – Nacer, Fischer, Dukon (Páling 59.)

Gól: Lovász (54.) illetve Dukon (23.)
Sárga lap: Balog (11.) illetve Dukon (43.), Keresztúri (78.)
Jók: Balog, Megyeri, Bódog, Kocsis, Czéh illetve Pintér, Albert, Dukon

Nagy iramban kezdődött a találkozó, akadtak jó megmozdulások mindkét oldalon, az első komolyabb izgalmat Pintér szabadrugása okozta a 11. percben, a lövés alig kerülte el a pécsi kaput. Az első negyedórában többnyire a hazaiak térfelén pattogott a labda, a PMSC kontrákra rendezkedett be. Az első negyedóra elteltével a pécsiek kerültek fölénybe, több í­géretes támadást vezettek, a 23. percben mégis a Ferencváros szerzett vezetést. Fischer beadását Dukon vágta a pécsi kapuba (0:1). A gól után is a Pécs támadott valamivel többet, de a vendégakciók is állandó veszélyt rejtettek magukban. A 26. percben Bódog, a 34.-ben Czéh került í­géretes helyzetbe, de Balogh mindkétszer az utolsó pillanatban tisztázott. A 44. percben Dukon veszélyes szabadrugása zárta a jó iramú, izgalmas első félidőt.

A szünet után a 47. percben óriási kavarodás támadt az FTC kapuja előtt, Lovász közelről Balogh kapusba rugta a labdát. Az 54. percben góllá értek a veszélyes pécsi támadások, Belansky szögletét Lovász értékesí­tette (1:1). Az egyenlí­tő gól után beszorult a Ferencváros, Balogh kapus bravurjaira volt szükség, hogy ne változzon az eredmény. A mérkőzés hajrájára sem módosult a játék képe, a PMSC sorra vezette a veszélyes akciókat, de a győzelmet jelentő gólt nem sikerült megszereznie.

A nagy iramú, kifejezetten izgalmas, élvezetes mérkőzésen a többet támadó PMSC közelebb állt a győzelemhez.

Nyilasi Tibor: – Nagyszerűen játszó Pécs otthonában szereztünk egy pontot. Különösen a második félidőben volt nagy fölényben a hazai együttes, az influenzától tizedelt, a pályán is lázasan játszó futballistáimmal szemben.

Balogh Tamás: – Még soha nem állí­tottak ilyen nehéz feladat elé labdarúgópályán, mint most a pécsiek. Örülök, hogy í­gy megúsztam.

9 gólos: Füle (Váci Izzó)
8 gólos: Belansky (Pécsi MSC), Váczi (Tatabánya)
7 gólos: Répási (Váci Izzó)
6 gólos: Miklya (Békéscsaba), Galaschek (Vasas), Rugovics (Veszprém), Sallói, Földes (Videoton-Waltham)