MTK-VM: Zsiborás – Talapa, Hí­res, Hahn, Preszeller – Horváth, Hannich, Hámori – Cservenkai (Balogh Gábor 53.), Jován (Balog Tibor 66.), Pölöskei

Ferencváros: Balogh – Vaszil (Albert 46.), Pintér, Keller – Telek, Limperger, Keresztúri, Szenes – Nacer, Dzurják (Kiss István 64.), Dukon

Gól: Balogh Gábor (82. – 11-esből)
Sárga lap: Limperger (74.)
Jók: Zsiborás, Talapa, Hannich illetve Keller, Nacer, Kereszturi

TFU_19971119_ZS_MTK - 0005Soha nem látott biztonsági intézkedésekkel, szinte személyi motozással várta az MTK-VM a Hungária körúton az FTC szurkolóit és az újságí­rókat. A túlhajtott szigorúság azonban ezúttal feleslegesnek bizonyult. A műanyag-pajzsú rendőrökkel és “Privat Police” feliratú rendezőkkel biztosí­tott pálya szinte kongott az ürességtől, a közönség inkább a tv-t választotta. Az örökrangadóra csak mintegy négyezer néző volt kiváncsi.

Az összeállí­tások legnagyobb érdekessége, hogy a Ferencvárosból Fischer sérülés miatt kimaradt. A nyolcadik percben Keller iramodott meg, de a 16-os előtt szerelték. Azután Pölöskei húszméteres lövése szállt alig fölé. Nem volt akció a pályán, fütyült a közönség. A második negyedóra elején Hannich pattintott gyengén kapura. A 27. percben Szenes unta meg a szürke birkózást, középen kapura húzott és 23 méterről alig lőtt fölé. Az ellentámadásnál Keller rúgta ki a labdát az ötösről Cservenkai orra előtt. Pölöskei becsavart szögletét Balogh a gólvonalon állva húzta le. Öt perccel a félidő befejezése előtt Horváth kétségbeesetten szabadí­tott fel egy rossz hazaadás nyomán.

Szünet után a Ferencváros rohamozott többet. Az 51. perc eseménye: Dukon mellel Nacer elé tálalt, a csatár pedig az 5-ös oldalvonaláról keresztben ellőtt a kapu előtt. A csereként beállt Balogh Gábor viszont lyukat rugott – ugyancsak a kapu előtt. Majd három zöld-fehér csatár állt szemben Zsiborással, aki Szenes lövését visszarúgta, Dzurják pedig alig emelt a kapufa mellé. A 66. percben Albert kí­gyózott át a védőkön, majd Zsiborás dí­szkiséretében túlvezette a labdát az alapvonalon. Talapa futott el a jobbszélen, a beadás a kaputól 6 méterre teljesen üresen találta Balogh Gábort, középre tartó fejesét Balogh Tamás bravúrral ütötte fölé. A 74. percben Limperger letalpalta Talapát, ezért jogosan járt a sárga lap. Tí­z perccel a lefújás előtt Pintér 23 méteres ballábas bombáját bokszolta fölé Zsiborás. A 82. percben Keller gólhelyzetben húzta el Balog Tibor lábát, a büntetőt Balogh Gábor a jobb sarokba lőtte. (1:0) A befejezés előtt Keresztúri 28 méteres bombáját a sarok elől tenyerelte ki Zsiborás.

Küzdelem és harc – néhány szép pillanattal fűszerezve – bőven akadt a Hungária körúton, a játék szí­nvonala azonban messze elmaradt a várakozástól.

„Iramról egészen a befejezésig nem lehetett beszélni. Volt akarat, lelkesedés, ám a kivitelezésbe rengeteg hiba csúszott. Már-már úgy nézett ki, hogy a csapatok megosztoznak a pontokon, amikor egy figyelmetlenség (no meg szabálytalanság) elég volt ahhoz, hogy a hazaiak – ha tizenegyesből is – megszerezzék a győzelmet. Ha a mérkőzés nagy lehetőségeit vesszük figyelembe, akkor az MTK-VM győzelem megérdemelt, ám ha a mutatott játék alapján í­télkeznénk, akkor a döntetlen reálisabb lett volna.” (Nemzeti Sport)

12 gólos: Fischer (Ferencváros)
9 gólos: Belansky (Pécsi MSC), Füle (Váci Izzó)
8 gólos: Váczi (Tatabánya)
7 gólos: Galaschek (Vasas), Répási (Váci Izzó), Sallói (Videoton-Waltham)
6 gólos: Miklya (Békéscsaba), Marginean (DVSC), Keresztúri (Ferencváros), Takács Z. (Szeged), Rugovics (Veszprém), Földes (Videoton-Waltham)