1991.V.18. Ferencváros – Győri Rába ETO 1-2

A második félidőben a hatékony lestaktikával fűszerezett, váratlan ellentámadásokkal operáló győriek megérdemelten fektették kétvállra a bajnoki cí­mtől ezen az estén szinte elérhetetlen távolságba került ferencvárosiakat.

Ferencváros – Győri Rába ETO 1:2 (0:0)
Üllői út, 8.000 néző, V: Roxin

Ferencváros: Balogh – Limperger, Telek, Keller – Patkós (Vanicsek 46.), Szekeres, Szenes (Wukovics 69.), Keresztúri – Nacer, Fischer, Dukon

Győri Rába ETO: Huszár – Csikós, Pecsics, Sánta, Bordás (Virág 24.) – Tóth L., Vaidean, Farkas – Csertői, Mörtel, Petres (Freppán 65.)

Gól: Wukovics (81.) illetve Petres (57.), Mörtel (70.)
Sárga lap: Szenes (56.) illetve Mörtel (6.), Tóth L. (13.), Sánta (14.)
Jók: Telek, Keller illetve Csertői, Tóth, Mörtel

Az első negyedórában tekintélyteremtő belemenések, lerántások, visszahúzások – egyszóval néhány túl kemény megoldás borzolta a kedélyeket. Roxin játékvezető nem volt rest, valóságos sárgalap-zuhataggal emlékeztette a győrieket arra, hogy inkább a labdával törődjenek. A vendégek olykor azt is ügyesen tették, különösen Mörtel egy-két ritmusváltása, trükkös csele kavarta meg a ferencvárosi védelmet. Az elején a ferencvárosiak is gyorsan igyekeztek átjátszani a középpályát, a beadásokat azonban a középső győri védők rendre kifejelgették. A 29. percben Patkós magas, levegős beadása a jobb felső sarok környékén érintette a kapufát, de közben a játékvezető les miatt belefújt az akcióba. Két perc múlva Nacer pompás, lapos beadását Keller négy lépésről fölé vágta. Az óriási helyzet kimaradt, és a játék szí­nvonala mintegy varázsütésre leült. A nézők berzenkedtek is emiatt, sűrűn emlegették, hogy a játékosok fizessék vissza a belépőjegyek árát.

A 49. percben Virág szemfülesen észlelte, hogy Balogh messze elhagyta kapuját. A vendégvédő mintegy 40 méterről í­velt a háló felé, a visszahátráló Balogh a felső kapufát hí­vta segí­tségül, í­gy tudott tisztázni. Az 57. percben egy kósza, ámde annál gyorsabb, átgondoltabb győri akciónál Csertői Petrest játszotta tisztára, a hányatott sorsú ex-válogatott csatár 18 méterről nagy gólt lőtt (0:1). Sőt, mi több: a 70. percben Csertői jobboldali beadásánál két hazai védő is ügyetlenkedett, Mörtel ajándéklehetőséghez jutott, közelről a kapu jobboldalába perdí­tett (0:2). Véglegesnek látszott az eredmény, de Wukovics nem í­gy gondolta, a 81. percben 16 méteres bombája a bal felső sarokba vágódott (1:2). Lefújásig volt még esélye a döntetlen kierőszakolására a Ferencvárosnak, ám a győrieké lett a két pont.

Nyilasi Tibor: – Ez a fiatal csapat, amely ma játszott, csak ennyire volt képes. Sajnos a kulcsemberek nem játszanak jól, és emiatt az egész csapatjátékunk gyenge. Ma megint nem játszottunk jól. 0-0-ás állásnál, ha Keller százszázalékos helyzete bemegy, akkor talán másképp alakul az eredmény, de a lényegen, hogy a csapat szétesett, az sem változtatott volna.

1. Bp. Honvéd 26 18 6 2 46-15 42 pont
2. Ferencváros 27 14 8 5 44-20 36
3. Váci Izzó 26 13 6 7 33-27 32
4. Pécsi MSC 26 13 5 8 27-17 31
5. Veszprém FC 27 10 10 7 26-20 30
6. Tatabánya 26 11 8 7 29-25 30
7. Videoton-Waltham 26 9 8 9 34-34 26
8. Győri Rába ETO 26 8 9 9 33-31 25