1992.IV.11. Kispest-Honvéd – Ferencváros 0-2

Az első félidő első negyedórája, majd a hajrá utolsó 20 perce szórakoztató labdarugást hozott, a köztes időben jobbára taktikai jellegü csatározás folyt, de az is lebilincselte a nézőket. Idegenbeli bravurjukkal a ferencvárosiak egyszeriben a kispestiek elé kerültek, most válik igazán érdekessé a versenyfutás a bajnoki cimért

Kovács Kálmán, a Honvéd-támadók legjobbika: – Mit lehet tippelni egy ilyen kiélezett rangadó előtt? Mindkét gárda nagyszerű formában van. Hazai pálya? Nem tudom, előny-e… Mindenesetre én főként abban bí­zom, hogy jó hí­rverő 90 perc lesz ez.

*

Kispest-Honvéd FC – Ferencváros 0:2 (0:0)
Bozsik stadion, 15.000 néző, V: Molnár L.

Kispest HFC: Gulyás – Bánfi, Csepregi, Cseh – Csábi, Pisont, Kovács E., Márton (Halmai 88.) – Komódi, Negrau (Lazar 71.), Vincze

FTC: Balogh T. – Simon, Kuznyecov, Telek, Szekeres – Lipcsei, Fodor, Albert, Keller – Nagy Zs., Balogh G.

Gól: Fodor (86.), Balogh G. (90.)
Sárga lap: Vincze (10.), Cseh (45.) illetve Simon (28.), Albert (49.)
Jók: Csepregi, Pisont illetve Simon, Telek, Nagy Zs.

A rangadó ezuttal valóban rangadó volt, és nem csak nevében az Az első perctől kezdve óriási lendülettel rohamozta egymás kapuját a két legénység, bár igazán komoly lehetőséget egyik csapat sem tudott teremteni. A ferencvárosiakon látszott, nagy kő esett le a szivükről azután, hogy a kispesti gólgyáros Kovács K. sérülés miatt végül is nem vállalta ezt a fontos 90 percet. A 13. percben Vincze ravaszul kanyarodó szabadrugása csuszott el a jobb alsó sarok mellett. Később egy kicsit leült az iram, de jól látszott, mindkét gárda szivósanigyekszik rést ütni a másik védelmi vonalán. Árnyalatnyi különbséget sem lehetett felfedezni a két fél között. A 36. percben az agilis Nagy Zs. végre tisztára birkózta magát, beadását a lesen álló Balogh G. bekotorta a kapuba – Molnár biró szabadrugást itélt kifelé. A 41. percben kifogástalan hazai támadás végén Vincze hatalmas bombáját öklözte vissza a mezőnybe Balogh kapus.

A 48. percben Balogh G. forgolódott sokáig, ahelyett, hogy rálőtte volna a labdát, hiszen kifogástalan helyzetben állt Gulyás kapuja előtt. Elemi hiba volt, később azért jóvátette bakiját a hórihorgas támadó. A szünet után a ferencvárosiakról lehetett azt mondani, hogy jobb erőben rohamoznak. A 65. percben Szekeres ballábas bombája suhant el a bal alsó sarok mellett, öt perc mulva Fodor a jobb felső sarok mellé csavarta a labdát. A 74. percben Kovács E. a fellegekből próbálta fejjel bevenni Balogh T. kapuját, nem is volt rossz próbálkozás, mindössze 20 centivel tévesztett célt. A 78. percben vélhetően egy petárda miatt lángragyult a ferencvárosiak kispadjának környéke, ötperces kényszerszünet következett. Azután a drámai fordulat az utolsó négy percben: a 86. percben Balogh G. mellel szeliditette meg a labdát, ügyesen emelt Fodor elé, aki 10 m-ről megadásra késztette Gulyás kapust. A bajnoki cimvédő kitámadott, ez lett a veszte, a 90. percben Balogh G. állitotta be a végeredményt (2:0).

14 gólos: Orosz (Vác FC-Samsung)
11 gólos: Eszenyi (UTE), Fischer (Siófoki Bányász), Sallói (Videoton-Waltham)
10 gólos: Negrau (Kispest-Honvéd FC)
7 gólos: Balog (MTK), Vincze (Kispest-Honvéd FC), Takács (Videoton-Waltham), Fodor (Ferencváros), Farkasházy (BVSC-Novép)

TFU_19920400_FU-Zs_005 -0003-19920411

Egy hozzászólás a(z) 11111001000ejegyzéshez

• Szokásos Népsport-“szakértelem”.
    KÁPRÁZATOS TAVASZ: zárás emlékezetes diósgyőri, fiesztával, majd Üllői óti éjszakával június 20-án: ,24-edszer lett BAJNOK A F E R E N C V Á R O S !!!

ÖRÖK EMLÉK, méghozzá KÁPRÁZATOS, VARÁZSLATOS, nincsenek megfelelő szavak rá.