1992.IX.26. Ferencváros – Győri Rába ETO 2-2

Az őszt rosszul kezdő győriek ezen a napon főleg légiósaik révén kitettek magukért, talán ugy tünik, kezdik megszilárditani frontjaikat. A szerda esti BEK-visszavágó előtt alapos javulásra lesz szüksége a Ferencvárosnak ahhoz, hogy sikerrel próbálja ledolgozni hátrányát a Slovan Bratislava ellen. Főként a hazai támadójáték volt vérszegény.

Ferencváros – Győri Rába ETO 2:2 (1:1)
Üllői út, 16.000 néző, V: Márton S.

FTC: Balogh T. – Telek – Simon, Szekeres – Páling, Lipcsei, Albert, Keller – Gregor (Deszatnik 46.), Balogh G. (Cigan 46.), Wukovics

Rába ETO: Végh – B. Szabó, Lakos, Keszeg, Virág – Tóth, Máriási (Szántó 67.), Klausz, Belansky (Fekete 84.), – Pena, Miriuta

Gól: Albert (5. p.), Wukovics (59.) illetve Belansky (24., 56.)
Sárga lap: Máriási (37.), Keszeg (88.)
Jók: Simon, Albert illetve Lakos, Pena, Belansky

A találkozó elején Márton biró gyászszünetet rendelt el Kemény Tibor emlékére.

Lipcsei mindent elsöprő erejü bombája ijesztett rá a győriekre az elején, ennél az esetnél Végh még szögletre tudott menteni, de az 5. percben már egy kicsit ügyetlenkedett Albert fejesénél, amelyet nem tudott megfogni (1:0). A félvonalat meglehetősen ritkán lépték át a győriek, a 24. percben mégis egyenlitettek. Simon későn lépett ki a leszónából, Belansky látványos, levegős spárgamozdulattal emelt a léc alá (1:1). Négy perc mulva Wukovics közeli fejesénél Végh kitett magáért, a labdát a felső kapufára nyomta. Nem sokkal később Lipcsei bal alsó sarokba tartó szabadrugásánál is ügyes megoldást választott a vidéki kapus. A félidőt záró negyedórában olykor elemi hibákat is elkövetett a hazai csapat, mig a vérszemet kapó ETO részéről a két gyors román, Miriuta és Pena okozott sok zavart. Azzal is kitüntek, rendre kakaskodtak Simonnal, aki viszont az a tipusu védő, akit nem kell a szomszédba küldeni, hogy gyorsan revansot vegyen.

A szünet utáni kettős csere nem nagyon segitett a ferencvárosiakon. Sőt Az 56. percben Pena fejesét Balogh először kitornázta, de Belansky ujra a megfelelő helyen állt, s öt méterről a hálóba továbbitott (1:2). A Ferencváros láthatta: nem babra megy a játék, az ETO nem csak egy pontért jött. Az 59. percben egy viharos hazai akciónál a felső kapufáról lecsorgó labdát Wukovics jókora erővel zuditotta a kapu közepébe (2:2). Ujra pezsgővé vált a játék, a hazaiak gyakrabban, a győriek viszont veszélyesebben rohamoztak, de aztán az utolsó tiz percben látszott, hogy az ETO-nak nagyszerü az egy pont, a ferencvárosiak pedig képtelenek ujra betalálni.

1. Vác FC-Samsung 7 5 – 2 15- 8 10 pont
2. Vasas 7 4 2 1 11- 6 10
3. Ferencváros 7 4 2 1 9- 6 10
4. Videoton-Waltham 7 4 – 3 13- 9 8
5. Kispest-Honvéd 7 3 2 2 12- 9 8
6. Pécs 7 4 – 3 9- 9 8
7. Diósgyőr 7 3 2 2 9-10 8
8. MTK 7 2 3 2 13-12 7