1992.X.4. Veszprém – Ferencváros 0-3

A veszprémiek lelkesedésükkel csak félóráig tudtak lépést tartani az addig mérsékelten játszó FTC-vel. Az első gól után, majd az egész második félidőben egyértelműen a zöld-fehérek uralták a pályát, számtalan nagy helyzetet teremtettek, s ha Rott nem véd ilyen parádésan, győzelmük még nagyobb arányú lehetett volna.

Veszprém LC – Ferencváros 0:3 (0:1)
Veszprém, 8.000 néző, V: Molnár L.

Veszprém LC: Rott – Gersics, Kozma, Csí­k, Horváth A. – Csomai (Kiss 80.), Herbály, Kelemen – Horváth L. (Balogh 56.), Gazsó, Süle

Ferencváros: Balogh T. – Simon, Telek, Szűcs M. (Szekeres 63.), Keller – Páling, Albert, Fodor, Lipcsei (Gregor 76.) – Cigan, Wukovics

Gól: Albert (32.), Cigan (47.), Fodor (75. – 11-esből)
Sárga lap: Gazsó (23.), Csí­k (60.)
Jók: Rott, Csí­k, Herbály illetve Páling, Albert, Cigan, Wukovics

Az első félóra eseménytelen mezőnyjátékkal telt el. El-eljutottak a csapatok a kapuhoz, de gólhelyzet egyik oldalon sem adódott. A 32. percben Albert a kezdő körből vezette fel a labdát, mindenki átadást várt tőle, ő ragyogóan kilépett a védők közül és a bal alsó sarokba gurí­tott (1:0). A gól után feljött az FTC, Rott előbb Wukovics, majd Fodorral szemben mentett bravúrral. A félidő vége előtt Cigan közeli lövését Kelemen a gólvonal előtt vágta ki.

Fordulás után folytatódott a Ferencváros fölénye. A 47 percben sakk-matt lett a hazai védelem és ezt Cigan ügyesen kihasználta (2:0). Az 52. percben Csomai beadott labdáját a kapu előtt Balogh Horváth fejéről szedte le. Ezután Rott bravúrjai követték egymást. Előbb Fodor elől mentett lábbal, aztán Cigan lövésébe vetődött bele, később a százszázalékos helyzetbe lévő Wukovics, aztán Lipcsei elől tisztázott. A 75. percben Albert a saját térfeléről indulva kí­gyózott át a védők között, Rott mellett is elhúzta a labdát, de a lövés pillanatában Kozma ellökte, 11-es. A büntetőt Fodor magabiztosan helyezte a hálóba (3:0). Ezután Rott még két alkalommal mentette meg gólnak látszó helyzetben kapuját az ujabb találatoktól. Az utolsó eseményt a 89. percben Kelemen távoli bombája jelentette.

6 gólos: Répási (Vác FC-Samsung)
5 gólos: Kovács J. (Siófok), Sallói (Videoton-Waltham), Füle (Vác FC-Samsung)
4 gólos: Hámori (MTK), Horváth F. (Videoton-Waltham)
3 gólos: Fodor (Békéscsaba), Szvisztun (Diósgyőr), Illés (Kispest-Honvéd FC), Zvara (Vasas), Szabó T., Balog T. (mindkettő MTK)