1995.IV.3. UTE-Novabau – Ferencváros 1-3

A mérkőzés szinte pontos tükörképe volt az őszi FTC – UTE összecsapásnak. Akkor a lilák futballoztak szervezettebben és gyors, korai gólokkal döntötték el a mérkőzést, csakúgy, mint tette ezúttal a Ferencváros. A hazaiak a szezon leggyengébb játékát mutatták hétfőn, különösen a középpályások: Kozma, Véber és Szlezák teljesí­tménye maradt el a várakozástól. A Ferencváros korai gólja, amelyben Praj is jócskán szerepet vállalt, pedig meghatározta a mérkőzés kimenetelét.

UTE-Novabau – Ferencváros 1-3 (0-2)
Megyeri út, 22.000 néző, V: Puhl

UTE-Novabau: Praj – Füzesi – Bérczy (Szanyó 63.), Molnár – Jenei (Belvon 46.), Kozma, Véber, Urbán, Szlezák – Wukovics, Egressy

Ferencváros: Balogh – Telek – Hrutka, Szekeres – Páling, Lipcsei, Albert, Lisztes, Keller (Kecskés 74.) – Neagoe (Nagy Zs. 88.), Kopunovic

Gól: Kozma (90.) illetve Keller (7.), Lisztes (22.), Páling (67.)
Sárga lap: Bérczy (31.), illetve Albert (59.)
Jók: Lipcsei, Lisztes

Vérbeli rangadót í­gért a labdarúgó NB I. 19. fordulójának zárómérkőzése, az Újpest – Ferencváros összecsapás. A két csapat találkozója amúgyis mindig az érdeklődés középpontjában áll, ráadásul ezúttal a tabella első és második helyezettje lépett pályára. A körí­tés is adott volt egy jó mérkőzéshez: kellemes tavaszias idő, csaknem telt ház, a játékvezető pedig Puhl Sándor, a tavalyi világbajnoki döntő bí­rója volt. A hazaiaknál először lépett pályára Urbán Flórián, aki egy villámigazolással az idény végéig szerződött a belga Mechelentől a Megyeri útra.

Egy gyors újpesti támadással kezdődött a mérkőzés: szép összjáték végén Egressy futott el a bal szélen, de beadásáról lemaradtak a társak. A 7. percben vezetést szerzett az FTC. Lisztes indí­totta a bal szélen Kellert. A vendégek csapatkapitánya a 16-os széléről váratlanul lövésre szánta el magát, ez meglepte Prajt, í­gy a labda a rövid saroknál a hálóba vágódott (0-1). A gól meghatározta a játék további képét, az FTC visszahúzódott saját térfelére, s a kontrákra spekulált. A folytatásban az egyik oldalon Neagoe, a másikon Egressy lövése szállt mellé. A 22. percben jött az újabb vendégtalálat. Lisztes 22 méterről középről küldte kapura a labdát, Praj későn vetődött, a bőrgolyó a jobb sarokban kötött ki (0-2). A hazaiak továbbra sem boldogultak a felállt ferencvárosi védelemmel, támadásaikból hiányzott a lendület. A 29. percben Kozma húszméteres szabadrúgása szállt centiméterekkel fölé. Nyolc perccel később egy szöglet után Urbán fejesét a léc alól ütötte ki Balogh.

Egy lendületesebb UTE jött ki a második félidőre. Az újabb helyzet mégis a vendégek előtt adódott, Lipcsei húszméteres nagy lövése szállt mellé. Érdemes volt igyekeznie a zöld-fehérek középpályásának, a lelátón ugyanis a német 1. FC Köln vezetői figyelték játékát. Maga a vezetőedző, Morten Olsen, illetve a Bundesliga-klub menedzsere, Bernd Cullmann érkezett Budapestre, Zsiray László menedzser társaságában. Eredménytelen hazai rohamok után újra az FTC szerzett gólt. A 16-os vonalánál Páling csapott le egy védőkről lepattanó labdára, majd Praj mellett a bal sarokba gurí­tott (0-3). Végképp eldőlt ezzel a találkozó sorsa. A Ferencváros nyugodtan futballozott, az Újpest pedig erőlködött. A 80. percben Wukovics fejelt tiszta helyzetben mellé. Ezt követően Kozma kí­sérletezett két lövéssel, egyformán sikertelenül. A harmadik lehetőséget azonban már nem hibázta el, a 90. percben egy jobb oldali szöglet után az ötös sarkáról vágta a hálóba a labdát (1-3).

16. Parmalat FC 19 2 6 11 17-35 12

A DVSC – Vasas találkozót (a mérkőzés 0-0-nál a 85. percben félbeszakadt) 3-0-ás gólkülönbséggel az MLSZ Fegyelmi, majd Fellebbviteli Bizottsága a Vasas javára í­rta jóvá, a három pontot a vendéggárda kapta.

A Győri FC – BVSC-Dreher mérkőzés eredményét (1-3) változatlanul hagyta az MLSZ Fegyelmi, majd Fellebbviteli Bizottsága is, de a Győr összteljesí­tményéből három bajnoki pontot elvontak.

12 gólos: Bognár (BVSC-Dreher), Füle (Vác FC-Samsung), Preisinger (ZTE), Kovács K. (Kispest-Honvéd FC)
11 gólos: Lipcsei (Ferencvárosi TC), Egressy (ÚTE-Novabau)
10 gólos: Sándor T. (Debreceni VSC)
9 gólos: Kulcsár (Békéscsabai EFC), Wukovics (UTE-Novabau), Bükszegi (BVSC-Dreher)
7 gólos: Majoros (EMDSZ-Soproni LC), Arany (Debreceni VSC)