1995.VIII.5. DVSC – Ferencváros 2-1

19950805-dvsc-nyilasIzgalmas, jó iramú és jó szinvonalú mérkőzést láthatott a debreceni közönség. A hazai együttes szervezettebb csapatjátéka miatt megérdemelte a győzelmet.

Debreceni VSC – Ferencváros 2-1 (1-0)
Debrecen, 10.000 néző, V: Vágner

Debreceni VSC: Horváth B. – Vadicska, Gojan, Sándor Cs., Pető – Dombi, Arany, Madar, Medvid – Sándor T., Ilea (Kovács N. 87.)

Ferencváros: Hajdu – Telek – Simon, Milovanovic – Nyilas, Lisztes, Vincze (Hrutka 38.), Albert (Páling 67.), Kecskés – Kuntic, Kopunovic (Fatusi 75.)

Gólszerzők: Ilea (30.), Sándor T. (67. – 11-esből) illetve Nyilas (80. – 11-esből)
Sárga lap: Ilea (40.) illetve Milovanovic (5.), Lisztes (55.), Simon (77.)
Kiállí­tva: Milovanovic (17.)
Jók: Horváth B., Gojan, Dombi, Madar, Sándor T. illetve Hajdu, Lisztes, Kecskés, Kuntic

A hazai csapat pontos, gyors adogatásokkal kezdte a játékot, mezőnyfölénybe is került, a Ferencváros inkább csak kiugrásokkal próbálkozott. Az 5. percben a gyors Dombit már másodszor vágta fel durván Milovanovic, amiért sárga lapot kapott. A szabadrugás után Ilea jobb felső sarokba tartó lövését tornászta ki Hajdu. Bő tí­z perccel később Sándor Tamást szabálytalanul szerelték a felezővonalnál. A debreceni játékos a földön maradt, a labda előre gurult a Ferencváros térfelének közepére. A játékvezető figyelmeztetése ellenére Milovanovic messze elrugta a játékszert, s mivel már volt egy sárga lapja, a játékvezető kiállí­totta. A 30. percben Madar a jobbösszekötő helyén tört előre, beadását Ilea a kapu előtt három méterrel levette, majd Hajdu és Telek mellett a a léc alá lőtt (1-0). Továbbra is a hazai csapat kezdeményezett, Ilea és Sándor T. lövéseit mentette a kiválóan védő Hajdu.

A második félidőben a nagy meleg ellenére folytatta igen jó játékát a hazai csapat, a Ferencváros Kopunovic és Lisztes kiugrásaiból próbált egyenlí­teni. A 67. percben Dombi elfutott a jobboldalon, a 16-oson belül Vincze fölvágta, s a megí­télt 11-est Sándor T. értékesí­tette (2-0). Ezt követően nagy debreceni gólhelyzet maradt ki. Az egyedül hátul lévő Telekre Arany és Gojan vezette rá a labdát, de a debreceni középhátvéd lövését nagy bravurral mentette Hajdu. A 80. percben a kitörő Nyilast a 16-oson belül Pető szabálytalanul szerelte, s a büntetőt a sértett értékesí­tette (2-1).