1997.V.28. ZTE – Ferencváros 2-1

Küzdelmes, de közepes szí­nvonalú mérkőzésen a Ferencváros végig mezőnyfölényben játszott, de az ZTE kevesebb lehetőségét sokkal jobban használta ki. A játék képe alapján a döntetlen igazságosabb lett volna.

Zalaegerszegi TE – Ferencváros 2-1 (0-0)
Zalaegerszeg, 15.000 néző, V: Lettrich

Zalaegerszegi TE: Vlaszák – Csóka (Gál 83.), Szabó I., Tóth Gy. – Somfalvi (Szőke 73.), Sebők, Balogh, Szabó II., Molnár B. – Németh, Kámán (Molnár A. 88.)

Ferencváros: Szeiler – Hrutka, Vámosi, Szűcs M. – Páling, Miriuta, Forrai (Nyilas 57.), Zavadszky, Bekő (Milovanovic 46.) – Horváth, Nicsenko

Gól: Sebők (46.), Szőke (81.) illetve Nicsenko (60.)
Sárga lap: Szabó I. (60.), Molnár A. (89.) illetve Nicsenko (6.), Forrai (55.), Milovanovic (62.), Szűcs M. (82.)
Jók: Tóth Gy., Csóka, Szabó I., illetve Miriuta, Nicsenko, Horváth F.

A széltől támogatott ZTE játszott az első percekben enyhe mezőnyfölényben. A 4. percben egy szögletrúgás után Miriuta elé került a labda, aki 17 méterről kapásból mellé lőtt. Aztán fokozatosan fölényben került az FTC. A 10. percben Szabó II. 30 méteres szabadrúgása zúgott el a bal felső sarok mellett, majd Kámán lépett ki Vámosi kí­séretében, de rosszul vette át a labdát, í­gy oda lett a helyzet. A 15. percben Miriuta 22 méteres szabadrúgása vágódott le a sorfalról. A másik kapunál Kámán elől Szeiler messze kifutva kapujából mentett az oldalvonalon túlra. Az FTC fölénye után ismét a ZTE veszélyeztetett többet. A 26. percben Molnár B. beadása után Kámán elől tisztáztak a ferencvárosi védők. A másik kapunál Miriuta beadását Nicsenko elől az utolsó pillanatban rúgta szögletre Szabó I. A 31. percben Nicsenko egy jobboldali beadást követően három méterről lőhetett, de Csóka fejjel tisztázott a gólvonalon, majd a lehulló labdát a mezőnybe rúgta. A félidő hátralévő perceiben mindkét kapu előtt adódott gólszerzési lehetőség, de a csatárok nem tudtak élni ezekkel.

A második félidőben a középkezdést követően a 46. percben megszerezte a vezetést a ZTE: Sebők lépett ki a lesre játszó fővárosi védők közül és 14 m-ről a kifutó Szeiler mellett a hosszú sarokba lőtt (1-0). A ZTE gólját követően nagy mezőnyfölénybe került a Ferencváros, de a hazaiak hősiesen védekeztek. Sőt, az 58. percben egy zalai kontra végén Németh hibázott nagy helyzetben. A másik oldalon Horváth 17 m-es lövését biztosan fogta Vlaszák. A 60. percben egy jobboldali szabadrúgást Miriuta í­velt a kapu elé, és a leálló hazai védők között Nicsenko fejelt a jobb felső sarokba (1-1). Tovább szorongatott az FTC, a 65. percben Miriuta 23 m-es szabadrúgást csavart a léc fölé. Nem sokkal ezután hullámzóvá vált a játék, enyhült az FTC szorí­tása, mégis a fővárosiak előtt adódott több lehetőség. A 73. percben Zavaszky sarkalta a labdát Páling elé, akinek 8 m-es lövését Vlaszák bravúrral védte. Később Nicsenko 4 m-ről pörgetett a bal kapufa mellé. Támadott a Fernecváros, de a fővárosiak bánták. A 81. percben ugyanis Németh tálalt a kiugró Szőke elé, aki 12 m-ről ügyesen csavart a hosszú sarokba (2-1). A mérkőzés zárásaként Molnár A. növelhette volna az egerszegiek előnyét. Először azonban luftot rúgott. A következő támadásnál elcsavarta a labdát Szeiler mellett, a labda mellé gurult volna, Szabó II. megpróbálta a kapuba juttatni. Ám a kapus visszavetődve mentett.

18. Csepel SC 34 5 10 19 43-70 25

A Debrecen – Pécs mérkőzéssel az MLSZ fegyelmi bizottsága pénteken foglalkozik, mivel a pécsi Kovacsevics Róbert állí­tólag jogosulatlanul szerepelt a találkozón. Az í­télet azonban lényegi változást nem hozhat a tabellán.

23 gólos: Illés B. (MTK)
20 gólos: Sándor T. (DVSC-Epona)
18 gólos: Kovács Z. (Újpesti TE)
16 gólos: Ilea (DVSC-Epona)
14 gólos: Horváth F., Nicsenko (Ferencváros), Fodor T. (Győri ETO FC), Kenesei K. (MTK)
13 gólos: Véber (Ujpesti TE)
12 gólos: Szanyó (Újpesti TE)
11 gólos: Tóth M. (Kispest-Honvéd FC), Filipovic (Videoton 1/Siófoki Bányász 10)
10 gólos: Szabó Z. (Siófoki Bányász), Bérczy (Újpesti TE)
9 gólos: Máriási (Vasas Danubius Hotels), Horváth P. (Vác FC), Korsós, Takács L. (Videoton FCF), Szabó A. (III. ker. TVE)
8 gólos: Bükszegi (BVSC), Miriuta, Nyilas (Ferencváros), Negrau (Haladás VFC), Csertői, Farkasházy, Orosz (MTK), Azoitei (Pécsi MFC), Németh T. (ZTE)
7 gólos: Szabados (Békéscsaba), Fehér, Szarvas (Győri ETO FC), Király E. (Haladás VFC), Arany L. (Ferencváros 6/Kispest HFC 1), Zsivóczky (MTK FC), Tököli (PMFC), Herczeg M. (Újpesti TE), Fischer (Vasas DH)
6 gólos: Kulcsár S. (Békéscsaba), Baranyi, Nagy T. (Csepel), Egressy (BVSC 6/MTK FC 0), Váczi Z. (Vasas DH), Andrássy (Vác FC), Füle (MTK 1, Vác 5), Vancsa (Videoton FCF)
5 gólos: Major, Todorovic (Békéscsabai EFC), Kiss I. (III. ker. TVE 1/BVSC 4), Stanici (BVSC), Jakab, Rósa (Csepel SC), Jagodics, Zavadszky (Ferencváros), Fehér Cs. (Haladás VFC), Bárányos, Plókai A. (Kispest-HFC), Lőrincz (MTK FC), Galaschek (Vasas Danubius Hotels), Dvéri (Videoton FCF), Szabó II. Zs. (ZTE)

Tartalékbajnokság

2 hozzászólás a(z) 1997.V.28. ZTE – Ferencváros 2-1 bejegyzéshez

• 15 ezer néző. Istenem, mintha a futballaranykorban járnánk. Holott…

• Igen, pedig már nagyon rég nem volt az … még a bronzkortól is messze jár … 18 évvel ezelőtt is mér gyakorlatilag nézhetetlen volt a magyar bajnokság … tele rosszul képzett, nagyképű, indolens játékosokkal, akiktől 2 mondatot lehetett hallani, minden interjúban: 1. “szeretnék külföldre szerződni, több csapattal tárgyalok”, 2. “nem kaptam meg a pénzemet” … ez az a “sebőkvili-féle” impertinens, gusztustalan, mutogatós, melldöngetős korszak volt, erkölcsileg talán még a mainál is szörnyűbb, ní­vóban 1/2 fokkal a mai felett … de azért vidéken néha még összejött 15 000 ember !!! (egy 50-60 ezer lakosú városban!) egy bajnokin … a Fradi ellen … a többin már akkor is csak 2-3000 volt … igaz, nem 2-300, mint ma … de ma ez is jó … legalább csend van, és meccs közben ki lehet pihenni a bankári fáradalmakat, nincs, aki zajongjon … 😥