2001.IX.30. MTK-Hungária – Ferencváros: 3-1

A kevés látványossággal szolgáló örökrangadón az MTK volt az aktí­vabb, s mert a helyzeteit is jobban használta ki, megérdemelten győzött.

MTK Hungária – Ferencváros 3-1 (1-0)
Hungária krt., 8000 néző, V: Szabó Zs.

MTK Hungária: Hajdu – Komlósi, Smiljanic, Győri – Zavadszky, Lazic (Buzsáky 57.), Jezdimirovic, Kanta – Czvitkovics (Branezac 69.), Ferenczi (Bükszegi 84.), Illés

Ferencváros: Szűcs – Balog (Jancula 80.), Dragóner, Hrutka – Kriston, Pinte, Lipcsei (Szabó 62.), Gyepes, Szkukalek – Jovic (Cheregi 62.), Horváth P.

Gól: Zavadszky (25.), Smiljanic (78.), Branezac (81.) illetve Hrutka (50.)
Sárga lap: Smiljanic (50.), Jezdimirovic (72.) illetve Hrutka (37.), Dragóner (56.), Cheregi (75.), Kriston (87.)

25. perc: Czvitkovics jobboldali szöglete után Győri a bal oldalról középre fejelte a labdát, Ferenczi ugyancsak fejjel Zavadszkyhoz továbbí­tott, aki a jobb kapufánál állva a hálóba fejelt (1-0).
43. perc: a túl vehemensen reklamáló Bognár Györgyöt, az MTK vezetőedzőjét a lelátóra küldte Szabó játékvezető.
44. perc: Lipcsei baloldali szabadrúgását követően Hrutka fejese a kapufán csattant.

50. perc: Hrutka 25 m-es szabadrúgása után a labda a sorfalat érintve pattant a bal sarokba (1-1).
78. perc: ezúttal Smiljanic végzett el 25 m-ről szabadrúgást, s a labda – akárcsak Hrutka góljánál – ugyancsak a sorfalról pattant a bal sarokba (2-1).
81. perc: Illés egyedül indult a kapu felé a bal oldalon, elpasszolta a labdát a kifutó Hajdu mellett, Branezac pedig az üres kapuba lőtt (3-1).

9 gólos: Ferenczi (MTK), Illés (MTK)
6 gólos: Egressy (Zalaegerszeg), Preisinger (Haladás)

Egy hozzászólás a(z) 11111010001ejegyzéshez

• ftc.hu: Az MTK 3-1-re győzött a Ferencváros ellen. Az örökrangadónak külön pikantériát adott, hogy első í­zben került szembe egymással Várszegi Gábor két csapata, a mérkőzés szerencsére rendzavarás nélkül zajlott le.

MTK Hungária -- Ferencváros: 3-1 (1-0)
    Hungária krt, 8.000 néző, vezette: Szabó Zs. (Sóthy, Hegyi)

MTK: Hajdu -- Komlósi, Smiljanic, Győri -- Zavadszky, Lazic (Buzsáky 57.), Jezdimirovic, Kanta -- Czvitkovics (Branezac 69.), Ferenczi (Bükszegi 84.), Illés

Ferencváros: Szűcs L. -- Balog Z. (Jancula 80.), Dragóner, Hrutka -- Kriston, Pinte, Lipcsei (Szabó T. 62.), Gyepes, Szkukalek -- Jovic (Cheregi 62.), Horváth P.

Sárga lap: Smiljanic (50.), Jezdimirovic (72.) illetve Dragóner (56.), Cheregi (75.), Kriston (87.)

A biztonsági szempontból kiemelt labdarúgó-mérkőzésekre jellemzően, alaposan megszervezték a Hungária körúti pálya védelmét az MTK-Ferencváros örökrangadó előtt. A nézők a kapuknál csak többszöri szűrés után juthattak a helyükre, s már a kezdés előtt közölték velük, hogy a lefújás után először a Fradi-szurkolók hagyhatják el a lelátókat. A mérkőzés előtt rendkí­vüli esemény nem történt, csak az volt meglepő, hogy az előzetes várakozással ellentétben, kevesen ültek a nézőtéren. Húsz perccel a kezdő sí­pszó előtt jó, ha fél ház volt az MTK sporttelepén.

A mérkőzés -bár négy gól is esett- gyenge szí­nvonalú játékot hozott. Az első gólra a 25. percig kellett várni, ekkor Czvitkovics jobboldali szöglete után Győri a bal oldalról középre fejelte a labdát, Ferenczi ugyancsak fejjel Zavadszkyhoz továbbí­tott, aki a jobb kapufánál állva a hálóba fejelt. Húsz perccel később Lipcsei baloldali szabadrúgását követően Hrutka fejese a kapufán csattant, gyakorlatilag ez volt a Fradi egyetlen helyzete az első játékrészben.

Pihenő után pontrúgásból egyenlí­tett a Ferencváros. Az 55. percben Hrutka 25 méteres szabadrúgása után a labda a sorfalat érintve pattant a bal sarokba. A válasz is szabadrúgásból érkezett, Smiljanic 25 méteres bombája ugyancsak a sorfalról pattant a bal sarokba. A végeredményt a 81. percben állí­totta be az MTK. Illés egyedül indult a kapu felé a bal oldalon, elpasszolta a labdát a kifutó Hajdu mellett, Branezacnak már csak az üres kapuba kellett gurí­tania.