2001.VIII.10. Ferencváros – Videoton: 4-0

Az első félidőben a Videoton kontrái veszélyesebbek voltak, ám a vendégek valamennyi lehetőségüket elpuskázták. így törvényszerű volt, hogy a szünet után feltámadó Ferencváros szerezze meg a vezetést. A gól után a Videoton játéka szétesett és ekkora különbséggel is megérdemelten nyertek a hazaiak.

Ferencváros – Videoton 4-0 (0-0)
Üllői út, 4000 néző, V: Bukovics

Ferencváros: Szűcs L. – Hrutka, Dragóner, Balog – Kriston, Lipcsei (Gyepes 46.), Szabó T. (Vén 60.), Szkukalek – Pinte, Jancula (Jovic 70.), Gera

Videoton: Végh – Tí­már (Kovács B. 74.), Pomper, Vilotic, Szlezák – Usvat, Csató, Komódi (Sipeki 66.), Bekő – Terjék (Gojic 76.), Hamar

Gól: Hrutka (49.), Jancula (59.), Szűcs L. (64. – 11-esből), Gera (70.)
Sárga lap: Hrutka (89.) illetve Terjék (6.), Tí­már (61.)

14. perc: Hamar ugratta ki Komódit, aki 8 m-ről, éles szögből az oldalhálóba bombázott.
27. perc: Hrutka 25 m-es, jobb alsó sarokra tartó szabadrúgását Végh nagy bravúrral ütötte szögletre.

49. perc: egy baloldali ferencvárosi kisszögletet követően Pinte í­velt a kapu elé, s Hrutka a védők mögül kibújva, 4 m-ről a jobb sarokba fejelt (1-0).
59. perc: Szkukalek futott el a bal szélen, középre gurí­tását Jancula átvette, majd 2 látványos cselt követően Végh feje fölött a bal felső sarokba í­velt (2-0).
64. perc: Gera passzolt Vénhez, aki a 16-oson belül csinált egy cselt, ezt követően Pomper buktatta, 11-es. A büntetőt a közönség követelésére a ferencvárosi kapus, Szűcs L. végezte el és higgadtan a jobbra mozduló Végh mellett a bal sarokba gurí­tott (3-0).
70. perc: Gera-Gyepes-Gera összjáték után a hazaiak csatára betört a 16-oson belülre, a kifutó Véghet is kicselezte, majd éles szögből a jobb felső sarokba lőtt (4-0).

12. Vasas 5 – – 5 4-13 0

4 gólos: Ferenczi (MTK), Tokody (Újpest), Tököli (Dunaferr)
3 gólos: Illés (MTK), Kenesei (Zalaegerszeg), Somogyi (Sopron), Waltner (Zalaegerszeg)

Egy hozzászólás a(z) 11111010001ejegyzéshez

• ftc.hu: Fradi parádé a szünet után

Ferencváros – Videoton: 4-0 (0-0)
    Üllői út, 4.000 néző, vezette: Bukovics (Gyarmati I. T., Varga II. L.)

Ferencváros: Szűcs L. -- Hrutka, Dragóner, Balog Z. -- Kriston, Lipcsei (Gyepes 46.), Szabó T. (Vén 60.), Szkukalek -- Pinte, Jancula (Jovic 70.), Gera

Videoton: Végh -- Tí­már (Kovács B. 74.), Pomper, Vilotic, Szlezák -- Usvat, Csató, Komódi (Sipeki 66.), Bekő -- Terjék (Gojic 76.), Hamar

Gól: Hrutka (50.), Jancula (60.), Szűcs (65. -- 11-esből), Gera (72.)

Hazai rohamokkal kezdődött az Üllői úti találkozó, előbb Lipcsei, majd Gera veszélyeztette a Videoton kapuját. De nem ijedtek meg a vendégek a gyors Fradi kezdéstől, sőt Hamar előtt adódott két lehetőség és a másodikat az oldalhálóba vágta. A két vendéghelyzet feltüzelte a zöld-fehéreket, óriási nyomás alá helyezték a fehérváriakat. Hrutka húsz méteres szabadrúgása éppen csak a kapu mellett hagyta el a játékteret, de a többi hazai helyzetnél is jól zárt a vendégek védelme (egy alkalommal Pomper ollózó mozdulattal szabadí­tott fel), í­gy megúszták kapott gól nélkül a Fradi akciókat. A félidő második részében magukra találtak a fehérváriak, de sem Hamar, sem Komódi nem tudott betalálni Szűcs kapujába.

A kiegyenlí­tett első játékrész után, a második félidő elején már gólt tudott szerezni a bajnokcsapat: Pinte jobb oldali beadását Hrutka fejjel értékesí­tette (1-0). Tí­z perccel később szlovák gólt láthatott a hazai közönség: Szkukalek beadása után az első Fradi meccsét játszó Jancula 7 m-ről emelt Végh hálójába (2-0). A megtáltosodó zöld-fehéreket nem tudták megállí­tani a vendégek, ami újabb két ferencvárosi gólt jelentett. Előbb a Vén felvágásáért megí­télt büntetőt értékesí­tette Szűcs kapus, majd Gera csapta be Végh kapust (4-0).

A Fradi második félidei parádés játékával megérdemelten szerzett újabb három pontot, és halad egyre feljebb a tabellán.