2001.X.13. ZTE – Ferencváros: 2-0

Az első félidőben alacsony volt az iram. A Zalaegerszegnek volt több helyzete, de ekkor még nem sikerült a gólszerzés. Szünet után emelkedett a játék szí­nvonala, a hazaiak fölénye gólokban is megmutatkozott és megérdemelten nyertek.

Zalaegerszeg – Ferencváros 2-0 (0-0)
Zalaegerszeg, 8500 néző, V: Hanacsek

Zalaegerszeg: Turi – Kocsárdi, Csóka, Urbán, Szamosi – Babati (Nagy L. 28.), Molnár B., Balog, Egressy (Róth 92.) – Kenesei, Waltner

Ferencváros: Szűcs L. – Cheregi, Lipcsei, Nagy N. – Hrutka – Pinte, Szabó T., Zombori (Vén 60.), Szkukalek – Jovic (Jancula 77.), Horváth P. (Fülöp 46.)

Gól: Nagy L. (47.), Kenesei (73.)
Sárga lap: Waltner (18.), Csóka (57.) illetve Jovic (42.)
Kiállí­tva: Szűcs L. (80.)

47. perc: Egressy beadását Molnár B. nem találta el, a labda Nagy L. elé perdült, aki 8 m-ről a bal sarokba lőtt (1-0).

73. perc: a védőkről lecsorgó labdával Kenesei kapura fordult és 15 m-ről a bal alsó sarokba pörgetett (2-0).
80. perc: Szűcs L. messze kifutott kapujából, de nem érte el a labdát és fellökte Waltnert. A játékvezető kiállí­totta a ferencvárosi kapust és mivel Csank Jánosnak már nem volt több cserelehetősége, a pályán lévők közül Fülöp állt Szűcs helyére.

Egy hozzászólás a(z) 11111010001ejegyzéshez

• ftc.hu: Nem a Ferencváros elképzelései szerint zajlottak a Borsodi Liga szombat délutáni találkozói. A zöld-fehérek ugyanis lecsúsztak a tabella második helyéről, sőt még a Sopronban parádézó Videoton is beérte a Csank-legénységet.

ZTE – Ferencváros: 2-0 (0-0)
    Zalaegerszeg, 8.500 néző, vezette: Hanacsek (Székely, Kovács P.)

ZTE: Turi – Kocsárdi, Csóka, Urbán, Szamosi – Babati (Nagy L. 28.), Molnár B., Balog, Egressy (Róth 92.) – Kenesei, Waltner

Ferencváros: Szűcs L. – Cheregi, Lipcsei, Nagy N. – Hrutka – Pinte, Szabó T., Zombori (Vén 60.), Szkukalek – Jovic (Jancula 77.), Horváth P. (Fülöp Z. 46.)

A zalaegerszegi rangadón sokáig csak ismerkedtek egymással a csapatok, az első komolyabb helyzetet Kenesei hibázta el a 11. percben. Ezután belelendült a hazai gárda, de Molnár és Waltner sem fogott ki Szűcsön. Majd a ferencvárosi portás Keneseit kergette az őrületbe, a támadó sehogy sem tudta átjátszani a kapust.

A második félidő eleje aztán kárpótolta a zalai szurkolókat, hiszen egy meglehetősen szerencsés találat után vezetett a ZTE. Molnár nem kapura tartó lövésébe belelépett Nagy Lajos, Szűcs pedig tehetetlen volt. A gól után erősí­tett a Fradi, és ez az 52. percben az első ferencvárosi helyzetet eredményezte, Zombori azonban hibázott. A zalaiak a gól után is kézben tartották a mérkőzést, sőt Molnár révén ismét ők veszélyeztettek. A 73. percben aztán Kenesei is túljárt Szűcs eszén, hiszen a kapunak háttal állva lerázta Cheregit, majd a kapu bal oldalába nyesett. A ferencvárosi hálóőr 10 perccel később még inkább bosszankodhatott, hiszen a Waltnerrel való összecsapás után Hanacsek kiállí­totta őt. Úgy tűnt, Szűcs valóban buktatta a 16-oson belül Waltnert, ám a büntető elmaradt, sőt a kapust utánrúgásért küldte le a játékvezető, Hanacsek ezen í­télete pedig szintén tévesnek tűnt. Ezután Fülöp állt a kapuba, aki ugyan már nem kapott újabb gólt, ám ez aligha vigasztalta a 2-0-ás vereséget szenvedő zöld-fehéreket, akik í­gy kénytelenek voltak átadni a 2. helyet a győztes csapatnak.