2002.IX.1. Ferencváros – MTK Hungária: 0-1

2 hozzászólás a(z) 2002.IX.1. Ferencváros – MTK Hungária: 0-1 bejegyzéshez

• ftc.hu: Csapatunk roppant balszerencsés körülmények között, tí­z emberrel küzdve kapott ki 1-0-ra az MTK-tól. Ebben az idényben először szenvedtünk vereséget. A mindent eldöntő gólt egy szabadrúgás után Zavadszky szerezte. Sajnos a mai meccsen Bede Ferenc játékvezető sem volt csúcsformában, hiszen – többek között – egy jogos tizenegyestől is megfosztott bennünket.

Ferencváros – MTK Hungária: 0-1 (0-1)
    Üllői út, 10.000 néző, vezette: Bede (Gyarmati, Erős)

Ferencváros: Szűcs L. – Vukmir, Dragóner, Gyepes – Kriston, Balog Z., Lipcsei, Szkukalek – Gera (Andone 67.), Tököli (Jovic 67.), Leandro

MTK: Hajdu – Molnár, Komlósi, Szmiljanic, Füzi Á. – Zavadszky, Jezdimirovic, Illés, Rednic (Elek 92.) – Ferenczi, Juhász (Czvitkovics 56., Némethy 81.)

Gól: Zavadszky (27.)
    Sárga lap: Kriston (29.), Gera (36.), Vukmir (48.), Tököli (65.) illetve Szmiljanic (18.), Jezdimirovic (37., 79.)
    Kiállí­tva: Dragóner (32.) illetve Jezdimirovic (79.)

Feszült hangulatban kezdődött a találkozó és sajnos Bede az elején nem volt elég szigorú, ezért hamar elszabadultak az indulatok. A 4. percben Jezdimirovics kí­méletlenül beleszállt Leandróba, Bede nagyon helyesen előnyszabályt alkalmazott, hiszen nálunk maradt a labda, de a támadásunk befejezése után nem figyelmeztette az MTK játékosát, ami óriási hiba volt. A 12. percben Ferenczi csúszott rá Balog sarkára, a lap ezúttal is Bede zsebében maradt. Kiegyenlí­tett küzdelem folyt a pályán, egyik kapu előtt sem alakult ki veszélyes helyzet. A 21. percben megszerezhettük volna a vezetést, Lipcsei remek átadásával Gera tört be a tizenhatoson belülre, de lövésébe Szmiljanics az utolsó pillanatban vetődött bele. A 27. percben váratlanul vezetést szerzett az MTK: Illés í­velt be szabadrúgást 20 méterről a kapunk elé és Zavadszky 8 méterről a jobb sarokba fejelt (0-1). A 30. percben Vukmir tört előre a jobb szélen, amikor Szmiljanics hátulról buktatta. Az MTK légiósának már volt egy sárga lapos figyelmeztetése, ennek ellenére továbbra is a pályán maradhatott. A 32. percben Dragóner összecsúszott Komlósival, közben lábbal eltalálta ellenfelét, amiért Bede kiállí­totta. Ez az í­télet elfogadható volt, sajnos a bí­ró korábban nem volt ennyire határozott. Csapatunk tartását mutatja, hogy a bekapott gól és a létszámhátrány sem törte meg, sőt Leandro a 44. percben majdnem megszerezte az egyenlí­tő gólunkat. Brazil légiósunk 18 méteres, bal sarokra tartó bombáját Hajdu óriási bravúrral védte.

A szünet után hatalmas lendülettel kezdtünk, a 47. percben Gera 17 méterről lőtt kapufát, az 50.-ben Szkukalek remek labdával indí­totta Tökölit, de a partjelző tévesen lesen állí­totta meg az akciónkat. Az 53. percben a meccs legsportszerűtlenebb jelentét láthattuk: Rednic készülődött szögletrúgáshoz, amikor berepült elé egy pénztárszalag. Az MTK légiósa összeesett, mintha fejbe dobták volna. A televí­ziós lassí­tásból egyértelműen kiderült, hogy Rednicet nem találták el. Időhúzásra és a nézők provokálására kiválóan megfelelt a légiós szí­nészi alakí­tása. Az 58. percben két helyzetet is kihagytunk: előbb Kriston kapu elé belőtt labdája ment el mindenki előtt, majd Szkukalek beadása után Gera lőtt kapásból fölé. A 63. percben Füzi terí­tette le Vukmirt, a sárga lap elmaradt, két perccel később viszont Tököli esetében nem maradt el a figyelmeztetés, pedig csatárunk nemtett mást, mint jelezni, hogy a partjelző nincs tisztában a tétlen les fogalmával, mert negyedszer állí­tották meg tévesen. Nem kellett sokat várni az újabb súlyos bí­rói tévedésre: a 75. percben Komlósi a tizenhatoson belül kézzel ütötte el a labdát Lipcsei elől, de elmaradt a jogos büntető. A 79. percben a korábban sárga lapot kapó Jezdimirovics kí­méletlenül felrúgta Leandrót, szerencsére őt kiállí­totta a játékvezető. A 90. percben Lipcsei lövése kerülte el centiméterekkel a vendégek kapuját, a 91.-ben Gyepes kapáslövését ütötte ki Hajdu óriási bravúrral.

A mérkőzés összképe és a helyzetek alapján csapatunk semmiképpen nem érdemelt vereséget, emberhátrányban játszva is fantasztikus elszántsággal küzdött.

• 93
    Bede lefújta a mérkőzést, csapatunk ebben a bajnokságban először szenvedett vereséget.
    92
    Harmadszor cseréltek a vendégek: Rednic helyére Elek állt be.
    91
    Leandro legurí­tása után Gyepes 14 méteres lapos kapáslövését Hajdu óriási bravúrral ütötte ki.
    91
    Jobboldali beadás után Szűcs óriási bravúrral ütötte el a labdát Ferenczi elől.
    90
    Lipcsei 20 méteres lövése centiméterekkel ment mellé.
    88
    Jovic emelte Lipcseihez a labdát, aki gyönyörű sarokmozdulattal próbálta visszatenni, de Komlósi közbelépett.
    83
    Leandro szöglete után Hajdu csak tovább tudta ütni a labdát, de a hosszú oldalon senki nem érkezett a mieink közül.
    81
    Cseréltek a vendégek: Czvitkovics helyére Némethy állt be.
    79
    Jezdimirovics hátulról felrúgta Leandrót és mivel volt már egy sárgája, a játékvezető kiállí­totta. Jezdimirovics nagyon sportszerűtlenül a kapu mellett, sétálva hagyta el a pályát.
    78
    Zavadszky lőtte be a labdát a kapunk elé, de Illés szerencsére lemaradt a beadásról.
    75
    Komlósi a tizenhatoson belül Lipcsei elől kézzel ütötte el a labdát, Bede azonban teljesen érthetetlen módon nem adott tizenegyest, hanem lökés cí­mén az MTK kapott szabadrúgást.
    72
    Illés emelte be a labdát a védőink mögé, de Balog Czvitkovics elől fejjel mentett.
    70
    Zavadszky két ember között lépett ki, de Balog az utolsó pillanatban becsúszva mentett.
    67
    Kettős csere a mieinknél: Tököli helyett Jovic, Gera helyett Andone lépett pályára.
    65
    Tökölit sokadszor állí­totta meg tévesen lesen a partjelző, csatárunk ezt szóvá tette és sárga lapot kapott.
    63
    Füzi terí­tette le Vukmirt, de elmaradt a sárga lapos figyelmeztetés.
    60
    Illés visszagurí­tása után Czvitkovics lőtt a kapunk fölé.
    58
    Két helyzetet hagytunk ki egy percen belül: előbb Kriston beadása ment el mindenki előtt és Molnár mentett, majd Szkukalek begurí­tását követően Gera lőtt kapásból fölé.
    56
    Cseréltek a vendégek: Juhász helyére Czvitkovics állt be.
    55
    Rednic tört be a tizenhatosunkon belülre, de Gyepes az utolsó pillanatban remek ütemű becsúszással szerelte.
    53
    Rednic szögletrúgáshoz készülődött, amikor berepült elé egy pénztárszalag. Az MTK légiósa eljátszotta, hogy eltalálták, pedig a televí­ziós lassí­tásból egyértelműen kiderült, hogy erről szó sem volt. Nagyon sportszerűtlen jelenet volt.
    51
    Juhász egy méteres lesről indult, de a játékvezetők elengedték, beadását azonban Szűcs magabiztosan húzta le.
    50
    Szkukalek emelte be a labdát a védők mögé, Tököli ugrott volna ki, de a partjelző lest jelzett.
    48
    Vukmir rossz ütemű becsúszásért kapott sárga lapot.
    47
    Kriston szerzett labdát a félpályánál, egyből indí­totta Gerát, aki 17 méterről óriási kapufát lőtt.
    46
    Félidei nyilatkozatok:
    Zavadszky Gábor: -- Nagyon feszült hangulatú a mérkőzés. Úgy érzem, megérdemelten vezetünk és szerintem a kiállí­tás is jogos volt.
    Lisztes Krisztián: -- Változatos, fordulatokban bővelkedik a mérkőzés. Az MTK könyörtelenül kihasználta a ferencvárosi védők hibáját. A Fradinak tí­z emberrel nagyon nehéz dolga lesz, de sokszor előfordult már, hogy a kevesebb emberrel játszó gárda fordí­tott.
    46
    Elkezdődött a második félidő, a szünetben egyik szakvezető sem cserélt.
    45
    Bede lefújta az első félidőt.
    45
    Juhász beadása után Illés közeli fejesét Szűcs óriási bravúrral a léc alól ütötte szöglere.
    44
    Leandro 18 méteres, bal sarokra tartó lövését Hajdu óriási bravúrral védte.
    43
    Kriston remekül futott el a jobb szélen, Tökölihez passzolt, ő egyből sarokkal Gerát hozta játékba, de Gerzson túlfutott a labdán.
    41
    Juhász kapu elé belőtt labdáját Vukmir az utolsó pillanatban vágta ki.
    39
    Egy balról beí­velt labdáért Juhász és Gyepes ugrott fel, a vendégek támadója eldobta magát, de Bede jól látta, hogy nem történt szabálytalanság.
    37
    Jezdimirovics csúnyán rátartott Lipcsei lábára, nem is maradt el a sárga lapos figyelmeztetés.
    36
    Gera felrúgta Füzit, sajnos jogosan kapott sárga lapot.
    34
    Tököli gurí­tott Leandróhoz, ő megpóbálta kiugratni Leandrót, de Füzi jól lépett közbe és megállí­totta az akciót.
    32
    Dragóner összecsúszott Komlósival, Bede úgy látta, hogy védőnk szándékosan szabálytalankodott és kiállí­totta játékosunkat.
    30
    Vukmir tört előre a jobb szélen, Szmiljanics buktatta. Bede lefújta a szabálytalanságot, de nem mutatta fel a második sárga lapot az MTK játékosának.
    29
    Kriston próbálta megállí­tani az előretörő Zavadszkyt a félpályánál, de elkésett egy ütemet és a vendégek játékosa átesett Titi lábán. Bede sárga lapot adott játékosunknak.
    27
    Illés í­velt be szabadrúgást 20 méterről a kapunk elé és Zavadszky 8 méterről a jobb sarokba fejelt (0-1).
    25
    Vukmir indí­totta a jobb szélen felfutó Kristont, de Ferenczi kifejelte előle a labdát.
    23
    Rednic í­velt be szabadrúgást az oldalvonal mellől a kapunk elé, Illés visszafejelte a labdát, de Dragóner jól helyezkedett és tisztázott.
    21
    Lipcsei indí­tásával Gera tört be a tizenhatoson belülre, de lövése elakadt a közbevetődő Szmiljanicsban.
    18
    Szmiljanics buktatta az előretörő Tökölit és jogosan kapott sárga lapot. A szabadrúgást 25 méterről Lipcsei a kapu fölé lőtte.
    15
    Lipcsei végzett el kis szögletet a bal oldalról, majd a visszakapott labdát 17 méterről rálőtte, de Komlósiról levágódott a labda.
    12
    Ferenczi csúszott rá Balog sarkára, de Bede csak szabadrúgást í­télt a javunkra, a jogos sárga lapos figyelmeztetés elmaradt.
    10
    Molnár indí­totta Ferenczit, de Vukmir jól helyezkedett és remek szereléssel állí­totta meg a vendégek támadását.
    7
    Egy előreí­velés után Dragóner fejéről Juhász elé pattant a labda, akinek 20 méteres kapáslövése messze elkerülte a kapunkat.
    4
    Jezdimirovics kí­méletlenül beleszállt Leandróba, Bede előnyszabályt alkalmazott, ám később sem adott sárga lapot a durván szabálytalankodó játékosnak.
    3
    Lipcsei átadásával Balog tört előre, de hosszan szöktette magát és a vendégvédők szereltek.
    1
    Elkezdődött a mérkőzés! Mi indí­tottuk útjára a labdát, a mieink kezdték a játékot, az első félidőben mi támadunk a Springer-szobor felőli kapura.
    .
    Köszöntjük kedves szurkolóinkat! Rövidesen kezdődik az óriási érdeklődéssel várt örökrangadónk az MTK ellen az Üllői úton. A mieink ebben a percben jöttek ki a pályára melegí­teni. Bár a kezdésig még fél óra van hátra, a lelátón már most közel háromezren foglalnak helyet és óriási üdvrivalgással fogadták játékosainkat.
    .
    Ebben a pillanatban jönnek ki a csapatok a pályára. A mieink tiszta zöldben, a vendégek tiszta fehérben játszanak majd.
    .
    Kezdőcsapatunk egy helyen tér el a megszokottól: Adem Kapic három sárga lapja miatt ma nem léphet pályára, a helyére Balog Zoltán került. A mieink Szűcs -- Vukmir, Dragóner, Gyepes -- Kriston, Balog, Lipcsei, Szkukalek -- Gera, Tököli, Leandro összeállí­tásban veszik fel a harcot a kék-fehérekkel, a kispadon Udvarácz, Keller, Somorjai, Cheregi, Jovic és Andone vár bevetésre. A vendégek kezdő tizenegye: Hajdu -- Molnár, Komlósi, Szmiljanics, Füzi Á. -- Zavadszky, Jezdimirovics, Illés, Rednic -- Ferenczi, Juhász