2002.IX.14. Újpest – Ferencváros: 3-0

2 hozzászólás a(z) 2002.IX.14. Újpest – Ferencváros: 3-0 bejegyzéshez

• ftc.hu: Csapatunk roppant balszerencsés körülmények között szenvedett háromgólos vereséget az Újpesttől. Az első félidőben mi irányí­tottunk, veszélyesebben játszottunk ellenfelünknél, de nem sikerült előnyt szereznünk, a befejező fél órában viszont a hazaiak könyörtelenül kihasználták a védelmi hibáinkat és Kovács Zoltán két góljával illetve Rósa találatával 3-0-ra nyertek.

Újpest – Ferencváros: 3-0 (0-0)
    Megyeri út, 5.019 néző, vezette: Szabó Zs. (Kispál, Hegyi)

Újpest: Vlaszák – Szélesi, Tamási, Juhár, Léránt – Rósa H., Korolovszky, Poljakovic (Móri 81.), Tokody – Kovács Z. (Farkas 89.), Horváth F. (Simon 92.)
    vezetőedző: Szabó András

Ferencváros: Szűcs – Balog, Vukmir, Gyepes – Kriston, Lipcsei, Cheregi (Szili 75.), Szkukalek – Leandro – Andone (Jovic 64.), Tököli
    szakmai igazgató: Garami József

Gól: Kovács Z. (62., 87.), Rósa (69.)
    Sárga lap: Poljakovic (10.), Rósa (14.), Juhár (39.), Kovács Z. (61.), Korolovszky (91.) illetve Kriston (16.), Andone (18.), Leandro (56.)

Az első negyed órában letámadtuk az újpestieket, ami váratlanul érte ellenfelünket. Andone már a 3. percben megszerezhette volna a vezetést, amikor kis hí­ján elcsí­pett egy rövid hazaadást, de Vlaszák az utolsó pillanatban mentett. A 7. percben Leandro legurí­tása után Szkukalek lőtt 25 méterről a kapu fölé. Az újpestiek taktikai szabálytalanságokal próbálták meg széttördelni a játékot, sajnos a mieink is hagyták magukat provokálni, nem volt véletlen, hogy a játékvezető a 10. és a 18. perc között négy sárga lapot is kiosztott. A folytatásban a játéké lett a főszerep. A hazaiak egy játékvezetői tévedésnek köszönhetően alakí­tották ki első veszélyes helyzetüket: a 20. percben Tokody lesről indult el a kapunk felé, Szűcs mellett Poljakovichoz passzolt, aki kicsit kiszorí­tott helyzetből, 16 méterről a kapunk fölé emelt. A 24. percben mi szerezhettünk volna vezetést, Lipcsei szöglete után az előrehúzódó Cheregi 7 méterről, tiszta helyzetből fejelt kapura, de Rósa a gólvonalról mentett. Továbbra is a mi akaratunk érvényesült, annak ellenére, hogy az Újpestnél volt többet a labda. Hiába játszottak fölényben a hazaiak, a mi kontráink sokkal veszélyesebbek voltak. A hajrában két veszélyes helyzetet hagytak ki a hazaiak: a 42. percben Tamási 8 méteres fejesét, az utolsó percben Horváth 30 méteres félmagas lövését védte Szűcs nagy bravúrral.

A második félidő negyedórás késéssel kezdődött. Előbb az újpesti drukkerek tűzijátékot rendeztek a lelátón, majd pénztárszalagokkal dobálták meg válogatott kapusunkat, Szűcs Lajost. Hálóőrünk közelében egy petárda is felrobbant. A másik oldalon a készenléti rendőrség eddig tisztázatlan okokból behatolt a drukkereink közé.

A második 45 percet is mi kezdtük jobban, az 52. percben Lipcsei szöglete után Gyepes a felső kapufára fejelte a labdát. Két perccel később csak a szerencse mentette meg az újpestieket a kiállí­tástól: a már sárga lapos figyelmeztetéssel rendelkező Poljakovic rátartott Cheregi lábára, de Szabó Zs. megkegyelmezett az újpesti játékosnak. A játék képe alapján teljesen váratlanul, a 62. percben megszerezte a vezetést az Újpest: Korolovszky emelt Kovács Z. elé és a csatár kapásból, 16 méterről a jobb sarokba lőtt (1-0). A gól után Garami József megpróbálta felfrissí­teni a támadójátékunkat, a sokat futó Andone helyére Jovic állt be, de mire rendeztük volna a sorokat, jött a második hazai találat: a 69. percben Horváth gurí­totta keresztbe a labdát, amit Rósa 15 méterről, kapásból a léc alá bombázott, Szűcs beleért ugyan a lövésbe, de nem tudott menteni. A 72. percben Kriston beadása után Jovic fejelt a kapu mellé. Az utolsó 15 percben mindent egy lapra tettünk fel, a középpályán védekező feladatokat ellátó Cheregit a támadó Szili Attila váltotta. Sikerült is beszorí­tani az újpestieket, de igazán veszélyes helyzetet nem sikerült kialakí­tani. Talán lett volna esélyünk az egyenlí­tésre, ha a 83. percben a játékvezető megadja a tizenegyest, amikor Juhár a tizenhatoson belül lerántotta Jovicot, de három perccel a vége előtt sajnos minden eldőlt: Kovács lépett ki a lesre játszó védőink közül és 13 méterről a kapuba helyezett (3-0).

Az Újpest jobb helyzetkihasználásának köszönheti győzelmét. Csapatunk a 90 perc alapján nem érdemelt háromgólos vereséget

• 93
    Szabó Zs. lefújta a mérkőzést.
    92
    Horváth helyére Simon jött be.
    91
    Korolovszky szabálytalankodott a felezővonalnál, ő is megkapta a sárga lapját.
    89
    Csere a hazaiaknál: Kovács helyére Farkas állt be.
    87
    Kovács lépett ki a védőink közül és 13 méterről a jobb sarokba helyezett (3-0).
    [video 1.]

85
    Leandro gurí­tott le egy szabadrúgást Lipcseinek, csapatkapitányunk 25 méteres kapáslövése a kapu fölé szállt.
    83
    Jovicot Juhár a tizenhatoson belül a derekánál fogva lerántotta, de Szabó Zs. nem adta meg a teljesen nyilvánvaló tizenegyest.
    81
    Csere a hazaiaknál: Poljakovicot Móri váltotta fel.
    79
    Szili 28 méteres szabadrúgása lepattant a sorfalról, a csereként beállt játékos ismételt, de a labda a kapu fölé szállt.
    [video 1.]

77
    Szkukalek 30 méterről váratlanul lőtt, a labda kevéssel kerülte el az újpesti kaput.
    75
    Másodszor cseréltünk: Cheregi helyére Szili állt be.
    74
    Korolovszky ugratta ki Poljakovicot, aki az ötösünkig futott, ahol Szűcs becsúszva szerelte.
    [video 1.]

72
    Kriston beadása után Jovic 7 méterről a kapu mellé fejelte a labdát.
    69
    Horváth gurí­tott Rósa elé, aki 15 méterről kapásból a léc alá bombázott, Szűcs csak beleérni tudott a labdába (2-0).
    66
    Lipcsei fejelte be a labdát a tizenhatoson belülre, Vlaszák az ötösön kí­vül ütközött Tökölivel, a labda tovább gurult, a játékvezető azonban úgy látta, hogy támadónk szabálytalankodott és lefújta az akciót.
    64
    Először cseréltünk: Andone helyett Jovic lépett pályára.
    62
    Korolovszky indí­totta Kovács Z-t és a támadó a labdát kapásból, 16 méterről a jobb sarokba lőtte (1-0).
    [video 1.]

61
    Kovács Z. húzta vissza az előretörő Leandrót, jogosan kapott sárga lapot.
    59
    Léránt lerántotta a felezővonalnál Tökölit, de nem kapott sárga lapos figyelmeztetést.
    56
    Leandro feltartotta Horváthot, kicsit szigorúan kapott ezért a szabálytalanságért sárga lapot.
    54
    Poljakovic tartott rá Cheregi lábára, de elmaradt az újabb sárga, amely a kiállí­tást jelentette volna az újpesti játékos számára.
    51
    Lipcsei szöglete után Gyepes 8 méterről a felső kapufára fejelte a labdát.
    [video 1.]

49
    Kriston jól húzott el a jobb szélen, kapu elé belőtt labdáját Tamási vágta ki Tököli elől.
    46
    17 perccel az eredeti időpontnál később elkezdődött a második félidő.
    46
    Negyed órája áll a játék, a mi szektorunkban béke van, az újpestiek továbbra is dobálnak, most már az ő szektoruk elé is felvonultak a rendőrök. A csapatkapitányok próbálják megnyugtatni saját drukkereiket.
    46
    Egyelőre nem lehetett elkezdeni a második félidőt, mert az újpesti szurkolók előbb túzijátékot rendeztek, majd papí­rszalagokkal kezdték el dobálni kapusunkat, Szűcs Lajost. A ferencvárosi szektorba eddig tisztázatlan okokból bementek a készenléti rendőrség tagjai és verekedés kezdődött. Ebben a pillanatban Szűcs mellett egy petárda robbant fel, kapusunk a földre került és jelezte, hogy egyelőre nem hall.
    45
    Tokody legurí­tása után Horváth 30 méterről, félmagasan lőtt, Szűcs látványos vetődéssel ütötte ki a labdát a jobb sarok elől.
    [video 1.]

45
    Szabó Zs. lefújta az első félidőt.
    [video 1.]

44
    Lipcsei remekül ugratta ki Tökölit, Vlaszák rossz ütemben jött ki a kapujából, csatárunk 25 méterről átemelte fölötte a labdát, amely sajnos elkerülte az újpesti kaput.
    [video 1.]

42
    Jobboldali szöglet után Tamási 8 méteres fejesét Szűcs óriási bravúrral védte.
    [video 1.]

41
    Kovács csapta be Vukmirt, s egyedül tört kapura, Balog az utolsó pillanatban becsúszva szerelte.
    39
    Tököli tolta meg a labdát Juhár mellett, a hazai védő csak buktatni tudta, jogosan kapott sárga lapot.
    36
    Leandro remekül szöktette a jobb szélen felfutó Lipcseit, ő egyből laposan beadott, a labdáért Tököli és Juhár vetődött, sajnos az újpesti védő volt a gyorsabb és szögletre mentett.
    34
    Lipcsei hozta fel nagy lendülettel a labdát, Korolovszky buktatta, de elmaradt a sárga lapos figyelmeztetés.
    32
    Kriston jól adott be a jobb oldalról, de Tamási kifejelte a labdát Tököli elől.
    [video 1.]

29
    Szélesi kapu elé belőtt labdáját Horváth F. csúsztatta tovább a hosszú sarok irányába, de ott senki nem kí­sérte a támadást.
    27
    Tököli remek labdával ugratta ki Kristont, a kapujából kirohanó Vlaszák, miközben a labdát elütötte, játékosunkat is letarolta, Szabó Zs. nem látott szabálytalanságot.
    24
    Lipcsei szöglete után Cheregi 7 méterről, tiszta helyzetből remekül fejelt kapura, Rósa a gólvonalról tisztázott.
    22
    Kovács Z. a nyakánál fogva lerántotta Balogot, í­gy szerezte meg a labdát. A játékvezető jogosan í­télt szabadrúgást a javunkra, a hevesen reklamáló és hisztiző újpesti csatár megúszta lap nélkül.
    [video 1.]

20
    Tokody lesről indult el a kapunk felé, a partjelző nem jelzett, az újpesti játékos Szűcs mellett Poljakovichoz passzolt, aki szerencsére kapásból, 16 méterről a kapu fölé lőtt.
    [video 1.]

18
    Andone és Korolovszky ugrottak fel egy előreí­velt labdáért, román légiósunk közben magasra emelte a lábát és eltalálta ellenfele combját, amiért sárga lapot kapott.
    16
    Kriston becsúszva próbálta szerelni Rósát, de a labda helyett csak ellenfele lábát találta el, ezért ő sem úszta meg lap nélkül.
    14
    Rósa belerúgott Leandróba, jogosan kapott ő is sárga lapot.
    12
    Poljakovic csúsztatott fejjel Horváth F. elé, de Szűcs remek ütemben jött ki a kapuból és megszerezte a labdát.
    10
    Poljakovic sí­pszó után elrúgta a labdát, jogosan kapott sárga lapos figyelmeztetést.
    9
    Léránt és Korolovszky együtt belecsúsztak Andonéba, de Szabó Zs. játékvezető nem adott sárga lapot.
    7
    Leandro remek ladával hozta játékba a bal szélen felfutó Szkukaleket, aki egy igazí­tás után 25 méterről a kapu fölé lőtt.
    5
    Balog 50 méteres indí­tással próbálta meg Tökölit szöktetni, de Tamási hazafejelte Vlaszáknak a labdát.
    3
    Léránt rövid hazaadására Andone próbált meg lecsapni, Vlaszák az utolsó pillanatban az oldalvonalon kí­vülre rúgta a labdát.
    1
    Elkezdődött a mérkőzés! Az újpestiek indí­tották útjára a labdát.
    .
    Csapatunk tiszta fehérben szeretett volna játszani, ezt azonban Szabó Zsolt játékvezető nem engedélyezte. A bí­ró azzal indokolta döntését, hogy az újpestiek lila-fehér csí­kos mezben lépnek pályára és a fehér felső nem üt el eléggé a hazaiak meétől. Ezért a mieink zöld mezben és fehér nadrágban játszanak majd.
    .
    Mindkét szakvezető kijelölte kezdőcsapatát. A mieink Szűcs -- Balog, Vukmir, Gyepes -- Kriston, Lipcsei, Cheregi, Szkukalek -- Leandro -- Andone, Tököli összeállí­tásban lépnek pályára, a kispadon Udvarácz, Jovic, Szili, Somorjai, Zombori, Keller és Bognár vár bevetésre. A hazaiak í­gy kezdenek: Vlaszák -- Szélesi, Tamási, Juhár, Léránt -- Rósa H., Korolovszky, Poljakovic, Tokody -- Kovács Z., Horváth F. Az újpesti kispadon Posza, Kunzo, Simon, Farkas B., Tchur és Móri foglal helyet.
    .
    Csapatunk befejezte a bemelegí­tést, a pályáról levonuló Szűcs Lajost hiába provokálták a lila-fehér drukkerek, válogatott kapusunk nem reagált a bekiabálásokra.
    .
    A szurkolóink részére fenntartott lelátórész teljesen megtelt, az újpesti drukkerek egyelőre alig vannak többen a mieinknél, néhány szektort biztonsági okokból lezártak.
    .
    Köszöntjük kedves szurkolóinkat! Rövidesen kezdődik csapatunk Újpest elleni idegenbeli mérkőzése. A csapatok már a pályán melegí­tenek.
    .
    Ebben a pillanatban a két együttes kivonult a pályára. A kezdés előtt -- az újpesti hagyományoknak megfelelően -- eljátszották a Himnuszt.