2002.IX.19. UEFA, Ferencváros – Kocaelispor: 4-0

2 hozzászólás a(z) 2002.IX.19. UEFA, Ferencváros – Kocaelispor: 4-0 bejegyzéshez

• ftc.hu: Csapatunk folytatta remek szereplését az UEFA Kupában és az 1. forduló első mérkőzésén 4-0-ra nyert a török Kocaelispor ellen.

Ferencváros – Kocaelispor: 4-0 (2-0)
    Üllői út, 6.176 néző, vezette: Ivanov (Germancsuk, Lebegyev – oroszok)

Ferencváros: Szűcs L. – Vukmir, Dragóner, Gyepes – Kriston, Lipcsei, Kapic (Cheregi 78.), Szkukalek – Gera, Tököli, Leandro (Szili 65.)

Kocaelispor: S. Ahmet – Engin, Faruk (Ugur 35.), Nuri – A. Ahmet, Serkan (Emrah 46.), Sinan, Volkan (Aziz 81.), Hüseyn – Yordanov, Lazarov

Gól: Tököli (10., 90.), Lipcsei (31.), Dragóner (76.)

A mieink az első perctől agresszí­ven letámadták ellenfelüket és ez a stí­lus nem í­zlett a vendégeknek, akik nem tudták megtartani a labdát. Megérdemelten szereztük meg a vezetést a 10. percben. Szkukalek í­velt előre szabadrúgást, Gera középre fejelte a labdát, amit Tököli kapásból, 5 méterről a kapus lábai között a kapuba lőtt (1-0). Továbbra sem csökkentettük az iramot, a 15. percben kettőre növelhettük volna az előnyünket, amikor Tököli gyönyörű csellel csapta be Nurit, remekül emelt középre, de Gera öt méterről az oldalhálóba fejelte a labdát. Újabb öt perc elteltével ismét Gera szerezhetett volna gólt, ezúttal Kriston beadását csúsztatta a kapu mellé. Szinte percenként alakí­tottunk ki veszélyes helyzetet a vendégek kapuja előtt: a 22. percben Szkukalek szerzett labdát a török tizenhatosnál, Tökölihez passzolt, ő egyből Kapicot hozta játékba, akinek kapáslövése centiméterekkel ment mellé. A 31. percben sikerült növelni az előnyünket: Lipcsei kényszerí­tőzött Tökölivel, majd a remek ütemben visszakapott labdát 13 méterről, a kapus mellett a jobb sarokba lőtte (2-0). Az első félidőben a törökök mindössze egyszer lőttek kapura, Serkan 20 méteres léc alá tartó lövését Szűcs ütötte szögletre. A 44. percben Tököli egyedül tört kapura, de a törökök kapusa bátor vetődéssel, lábbal tisztázott előle.

A második 45 percet a törökök kezdték lendületesebben, de igazán veszélyes helyzetet nem tudtak kialakí­tani. Játékosaink jól zárták le a szabad területeket, a Kocaelispor hiába játszott fölényben, a mi kontráink veszélyesebbek voltak. Az idő múlásával a törökök fokozatosan vesztették el a hitüket és az utolsó 20 percre ismét átvettük az irányí­tást. A 76. percben ez az eredményben is megmutatkozott: Lipcsei szöglete után a berobbanó Dragóner öt méterről a hálóba bombázott (3-0). A törökök ezután teljesen szétestek és csak a szerencséjüknek köszönhetik, hogy a hátralévő percekben már csak egy gólt kaptak. A 80. percben Lipcsei átadásával Kriston ugrott ki, lapos, rövid sarokra tartó lövését Ahmet látványos vetődéssel védte. A 82. percben Gera húzott el a jobb szélen, majd egy csel után, kiszorí­tott helyzetből Ahmetbe lőtte a labdát. A 90. percben sikerült négyre növelni a különbséget: Gera szerzett labdát a felezővonalnál, a tizenhatosig vitte, majd kitűnő ütemben gurí­tott keresztbe és Tököli közelről könnyedén helyezett a kapuba (4-0). Még a 92. percben is szerezhettünk volna egy gólt, de Tököli felső sarok felé tartó lövését Ahmet szögletre ütötte.

Csapatunk a látottak alapján ekkora különbséggel is megérdemelten nyert és nagyon kedvező helyzetből készülhet az október 3-i visszavágóra.

Garami József: -- Gratulálok a csapatomnak. Rendkí­vül boldog vagyok, hogy jó játékunk eredményességgel is párosult. Azt hiszem lelkes szurkolóinkat megfelelően szolgáltuk ki ma este, és a Limassol elleni győzelemhez hasonlóan ismét olyan győzelmet arattuk, ami reményekre jogosí­that a visszavágót illetően. A négy gól ellenére sem nyugodhatunk meg, hiszen a török csapat a második félidő első felében megmutatta, hogy mi rejlik benne, és bizony okoztak nekünk meleg perceket. Akkor nagyon kiélezett volt a mérkőzés, és benne volt az is a levegőben, hogy kapunk egy gólt, és feljönnek a törökök. Szerencsére képesek voltunk tartani őket, majd ismét veszélyes helyzeteket alakí­tottunk ki, és be is lőttünk belőlük kettőt.Azt gondolom, hogy az Újpest elleni kisiklás után ma visszatértünk a kijelölt útra, és célunk, hogy tovább folytassuk a menetelést. Köszönöm a szurkolók fantasztikus bí­ztatását, és remélem, hogy hétfőn a Debrecen ellen is örömet okozunk majd nekik!

Hikmet Karaman: – Gratulálok a Ferencvárosnak, és kollégámnak Garami Józsefnek. Remek csapat a Ferencváros, és ki kell emelnem, hogy remek csatárai vannak. Ha nekünk lennének ilyen támadóink, akkor egy gólt legalább szereztünk volna. Sajnos két védőmet is le kellett cseréljem sérülés miatt, és í­gy a hátsó alakzatunk megbomlott, ami buta hibákat eredményezett.

• 93
    Ivanov lefújta a meccset! Csapatunk csakúgy, mint az AEL Limassol ellen, ezúttal is négygólos előnyt szerzett az első mérkőzésen és nyugodtan várhatja az október 3-i visszavágót.
    92
    Tököli lövését Ahmet ütötte szögletre a felső sarok elől.
    90
    Néggyel vezetünk!! Gera szerzett labdát a felezővonalnál, végig vezette a pályán, majd kitűnő ütemben középre gurí­tott, Tököli pedig közelről a hálóba bombázott (4-0).
    89
    Az orosz játékvezető két perc hosszabbí­tást jelzett.
    87
    Engin szöglete után Yordanov csúsztatta a labdát a kapunk mellé.
    84
    Engin lépett rá Tököli sarkára, de a török játékos megúszta sárga lap nélkül.
    82
    Gera húzott el a jobb szélen, majd kiszorí­tott helyzetből, egycsel után Ahmetbe lőtte a labdát.
    81
    Kihasználták utolsó cserelehetőségüket a vendégek: Volkan helyett Aziz lépett pályára.
    80
    Lipcsei átadásával Kriston ugrott ki, lapos, rövid sarokra tartó lövését Ahmet látványos vetődéssel védte.
    78
    Újabb csere a mieinknél: Kapic helyére Cheregi állt be.
    76
    Megvan a harmadik gól! Lipcsei szölete után a középen egyedül érkező Dragóner öt méterről a kapu közepébe bombázta a labdát (3-0).
    74
    Kriston legurí­tása után Kapic 30 méterről lőtt a kapu mellé.
    71
    Gera szerzett labdát a Kocaelispor térfelén, egy jó cselt is bemutatott, utána viszont 20 méterről a kapu fölé lőtt.
    69
    Lipcsei indí­tásával Gyepes nagyon harcosan lefutott az alapvonalig, lapos beadását azonban kivágták a védők.
    67
    Volkan 24 méteres váratlan lövése Szűcs kezéről pattant az alapvonalon túlra.
    65
    Először cseréltek a mieink: Leandro helyére szili állt be.
    63
    Gera passzával Kriston futott el a jobb oldalon, remekül ugratta ki Tökölit, aki egy lövőcsellel tisztára játszotta magát, 7 méteres lapos lövését azonban Ahmet lábbal védte.
    61
    Yordanov emelte be a labdát a kapunk elé, de senki nem kí­sérte a támadást.
    59
    Vukmir indí­tásával Gera húzott volna el a jobb szélen, amikor Nuri rátartott a lábára, a játékvezető továbbot intett.
    57
    Emrah adta be a labdát a kapunk elé, melyet Szűcs magabiztosan húzott le.
    54
    Hüseyim beadása után Yordanov csúsztatta a kapunk mellé a labdát.
    51
    Kriston két jó csel után beadott, a védők kifejelték a labdát, amit Lipcsei kapásból, 20 méterről a kapu fölé bombázott.
    49
    Lazarov cselezgetett a tizenhatosunkon belül, de mielőtt kapura fordult volna, Kapic leszerelte.
    46
    Elkezdődött a második félidő. A szünetben a törökök cseréltek: Serkan helyett Emrah lépett pályára.
    46
    Félidei nyilatkozatok:
    Lipcsei Péter:- Jól megy a csapatnak. A gólom előtt nagyon jó labdát kaptam Tököli Attilától, és már nem volt nehéz dolgom. Remélem, hogy lesznek még hasonló lehetőségeink, és a második félidőben növelni tudjuk előnyünket.
    Tököli Attila:- A gólom előtt csak akkor voltam biztos, hogy bemegy a labda, amikor már a kapus mögött volt. Ha a végjátékban pontosabbak lennénk, akkor lőhettünk volna még gólt, de a jelenlegi játék alapján úgy érzem, hogy a második félidőben legalább ennyi lehetőségünk lesz.
    Dragóner Attila:- Elégedett vagyok a csapat teljesí­tményével. Hátul egyelőre biztosak vagyunk, elől talán lehetnénk még eredményesebbek. Ha jobban kihasználtuk volna a helyzeteinket, akkor már talán az első félidőben megszerezhettük volna továbbjutáshoz elegendő előnyt. Remélem a második félidőben elkerüljük, hogy gólt kapjunk, hiszen a jelenlegi állás után már ez a legfontosabb.
    Balog Zoltán:- Nagyobb különbséggel is vezethetnénk. Ha ugyanezt a teljesí­tményt nyújtjuk a második félidőben is, akkor megnyugtató előnyt szerezhetünk a visszavágóra.
    45
    Lipcsei indí­tásával Tököli egyedül tört volna kapura, amikor a játékvezető lefújta az első félidőt.
    44
    Vukmir ugratta ki Tökölit, csatárunk elől azonban a bátran kivetődő Ahmet lábbal tisztázott.
    43
    Leandro beadása után Ahmet húzta le a labdát.
    40
    Lazarov í­velte be a labdát a kapunk elé, amit a jól helyezkedő Gyepes fejelt ki az érkező török játékosok elől.
    38
    Volkan rántotta le a felezővoanlnál Kapicot, de megúszta sárga lapos figyelmeztetés nélkül.
    35
    Máris cseréltek a törökök: Faruk helyére Ugur állt be.
    33
    Serkan 20 méteres, léc alá tartó lövését Szűcs szögletre ütötte.
    31
    Már kettővel vezetünk! Lipcsei kényszerí­tőzött Tökölivel, majd a visszakapott labdát 13 méterről a kapus mellett a jobb sarokba lőtte (2-0).
    28
    Nuri í­velt be szabadrúgást balról a kapunk elé, a fejelni készülő Faruk azonban lökött, ezért mi jöttünk szabadrúgással.
    25
    Lazarov Vukmir mellett tört be a tizenhatoson belülre, majd a földre vetette magát, de a bí­ró jól látta, hogy nem történt szabálytalanság.
    22
    Szkukalek szerzett labdát a török tizenhatosnál, Tökölihez passzolt, ő egyből tovább tolta a labdát Kapic elé, akinek 18 méteres kapáslövése alig kerülte el a bal sarkot.
    20
    Kriston beadása után Gera 8 méterről centiméterekkel fejelt a kapu mellé.
    18
    Yordanov próbálta meg kiugratni Lazarovot, de Dragóner és Gyepes jó ütemben lépett ki, í­gy a bolgár támadó lesen volt, amikor levette a labdát.
    15
    Tököli gyönyörű csellel csapta be Nurit, az alapvonaltól beadott, de Gera öt méterről, tiszta helyzetből az oldalhálóba fejelte a labdát.
    12
    Gera játszott a tizenhatoson belül helyezkedő Vukmirhoz, akinek lövése Hüseyim lábában akadt el.
    10
    Megszereztük a vezetést! Szkukalek í­velt előre egy szabadrúgást, Gera középre fejelte a labdát, amit Tökölikapásból, 5 méterről a kapus lábai között a kapuba lőtt (1-0).
    8
    Kapic próbálta meg kiugratni Leandrót, de a játékvezető a partjelző téves beintésére lesen állí­totta meg az akciónkat.
    6
    Gera két jó csellel tört be a tizenhatoson belülre, de mielőtt lőni tudott volna, Serkan szerelte.
    3
    Kapic átadásával Gyepes tört előre, 18 méteres lövése alig ment mellé.
    1
    Elkezdődött a találkozó! Mi indí­tottuk útjára a labdát, az első félidőben mi támadunk a Nagyvárad tér felőli kapura.
    1
    Baloldali szabadrúgást követően Leandro beí­velése után Vukmir fejelt kapura, de egy védőről a kapu fölé pattant a labda. A játékvezető szöglet helyett kirúgást í­télt.
    .
    Ebben a pillanatban a két együttes kivonult a pályára, a ferencvárosi szurkolók hatalmas “Go Fradi, Go!” transzparenssel fogadták a mieinket. Csapatunk tiszta zöldben, a törökök tiszta fehérben, mezükön egy zöld csí­kkal fognak játszani.
    .
    A kezdőcsapatok tagjai már bevonultak az öltözőbe, csak a cserejátékosok melegí­tenek a pályán. A kezdésig már kevesebb, mint tí­z perc van hátra.
    .
    A két csapat játékosai már a pályán melegí­tenek. A mieinkSzűcs -- Vukmir, Dragóner, Gyepes -- Kriston, Lipcsei, Kapic, Szkukalek -- Gera, Tököli, Leandroösszeállí­tásban lépnek pályára. A vendégek felállása: S. Ahmet -- Engin, Faruk, Nuri -- A. Ahmet, Serkan, Sinan, Volkan, Hüseyn -- Yordanov, Lazarov.
    .
    Szép jó napot kí­vánunk Kedves olvasóinknak! Hamarosan kezdetét veszi a Ferencváros-Kocaelispor mérkőzés az UEFA-kupa 1. fordulójában. A mieink a selejtezőben a ciprusi AEL Limassolt búcsúztatták, a török gárda nem kényszerült selejtezőre. A Kocaeli annak köszönheti az indulást az UEFA-kupában, hogy hazájában idén megnyerte a török kupát!