2002.VII.13. Százhalombatta – Ferencváros: 0-1 (edzőmérkőzés)

Gyepes Gábor gólja döntött

Bár Százhalombattán még nem kezdődött el a stadionrekonstrukció, csodálatos környezet és rendkí­vül jó talajú pálya fogadta szombaton a Ferencváros csapatát. A másodosztályú hazai csapat jelentősen átalakult, hiszen nyolc új labdarúgó érkezett Gálvölgyi István együttesébe: Tóth Iván kapus, Róza László, Felföldi Csaba, Rajnay Attila, Márkus Tibor, Herczku Szabolcs, Gyurováth Sándor és Bartosik Csaba. Távozó nincs, csupán Sipos Lajos jelentette be, hogy befejezi pályafutását, ám ő sem búcsúzik, hiszen a csapat gyúrója lett. Nemcsak a játékoskeretben történtek változások, a szakosztály vezetésében is, amit Novák Ferenc irányí­t, a technikai vezető pedig Tallér Zsolt lett.

A Ferencvárosban egyelőre nincsenek változások, de úgy hí­rlik, a jövő hét elején csatlakozik a kerethez a győri Bognár Zsolt is. Az olimpiai válogatott labdarúgó “pert nyert” klubja ellen, a liga ugyanis kimondta, szerződése csupán június 30-ig szólt. így aztán szabadon igazolható, a Fradinak pedig szüksége lenne a védőre; Bognár szóban már meg is állapodott Szeiler József ügyvezető igazgatóval (az ETO álláspontja a Győrről szóló cikkben olvasható).

A bekk tehát napokon belül bekopogtathat a zöldek öltözőjének ajtaján, de rajta kí­vül lesz egy másik “vendég” is az Üllői úton, ugyanis a görög Panioniszhoz szerződött Pinte Attila is hazatér. Igaz, a csatár csupán azért jön Budapestre, hogy összecsomagoljon.

A Fradi mindeközben sorra játssza előkészületi mérkőzéseit. Szombaton az úgynevezett B-csapat az NB II-es Kistarcsa ellen lépett pályára (az elmúlt évadban még az egykori ferencvárosi Mucha József irányí­totta, most már azonban Michna István által dirigált kistarcsaiak egyébként a következő évadban nem a felújí­tandó kartali pályán játsszák hazai mérkőzéseiket, hanem Budapesten a Rojik-pályán), az -együttes pedig – mint már emlí­tettük – Százhalombattán. Lassan a felkészülés utolsó szakaszához érkezik a Garami József szakmai igazgató együttese. Persze a bajnoki rajtig még van egy kis idő, s í­gy arra is lesz lehetőség, hogy a szakmai stáb megtekintse, feltérképezze a leendő UEFA-kupa-riválist, az AEL Limasszolt. A ciprusiak július 19-től a cseh Karlovy Varyban edzőtáboroznak, ahol megmérkőznek a cseh Sparta Prahával is. Nos, erre a mérkőzésre utazik majd ki Pölöskei Gábor, Garami segí­tője.

Százhalombatta – Ferencváros: 0-1 (0-0)
Százhalombatta, 2.000 néző, vezette: Ihász (Dani, Márton)

Százhalombatta: Szabó G. (Tóth I.) – Kovács B., Sztanó (Sí­pos), Jakab (Róza), Móra – Szabó Z. (Baka), Herczku (Tolnai), Csillag (Veszeli), Serfôzô – Gyurováth (Márkus), Károlyi R. (Bencze)

Ferencváros: Szűcs L. – Cheregi, Dragóner, Gyepes – Kriston (Halgas 70.), Kapic, Lipcsei, Szkukalek – Andone (Varga Z. 57.), Gera, Penksa (Szili 46.)

Gól: Gyepes (49.)

A találkozóra az óriási hőség ellenére 1500 szurkoló előtt került sor.Az elején mindkét csapat óvatosan kezdett, igyekezett feltérképezni a másikat, illetve a rendkí­vül nehéz körülmények között az erővel is takarékoskodni kellett. A házigazdák eleinte megilletődötten játszottak. Az első 8 percben még a térfelünkre sem jöttek át, igaz nekünk sem sikerült veszélyes helyzetet kialakí­tanunk. Az első kapura lövést a 11. percben láthattuk, de Gera 25 méteres kí­sérletét a hazaiak kapusa védte. Az idő múlásával egyre bátrabbak lettek a vendéglátók és korábbi ellenfeleinkkel szemben nem álltak be tí­z emberrel védekezni, hanem bátran felvették velünk a harcot és a 19. percben majdnem megszerezték a vezetést is, Károlyi azonban szerencsére a felső sarok mellé fejelt. A 25. perctől szinte percenként történt valami izgalmas a pályán, mi veszélyeztettünk többet, de igazán nagy helyzet a hazaiak előtt adódott, hiszen amí­g a mi támadásaink egy pontatlan átadás vagy az utolsó pillanatban közbenyúló védő miatt nem jelentettek közvetlen gólveszélyt, a vendéglátók a 42. percben a kapufát találták el.

A szünet után gyorsan megszereztük a vezetést, ami meghatározta a folytatást: a 49. percben Lipcsei szöglete után Gyepes fejelt az egyébként jól védő Szabó G. kapujába. Ez a találat megnyugtatta a mieinket és kicsit elbizonytalaní­totta a hazaiakat, akik továbbra sem húzódtak vissza, de most nem játszottak olyan türelmesen, mint korábban és a kapkodás következtében sokkal több hiba csúszott a játékukba. Szili és Halgas beállásával veszélyesebbek lettek a támadásaink. Halgast a kétszer is csak szabálytalanul állí­tották meg a tizenhatoson belül, sajnos egyik esetben sem kaptuk meg a jogosan járó büntetőt. A végig nagy kedvvel futballozó Gera ezúttal is többször visszajött a labdákért, melyeket utána jól játszott meg, több akciónk is tőle indult: például az egyik tizenegyest érő szabálytalanság előtt az ő indí­tásával tört be Halgas a tizenhatoson belülre. A vendéglátók egyetlen percig sem adták fel és erővel is bí­rták a hajrát. Csillag a 84. percben csak centiméterekkel lőtt a kapunk fölé, de az eredmény már nem változott.

Játékosaink a felkészülés közepén érthetően fáradtak, mai győzelmüket annak köszönhetik, hogy egyetlen percig sem adták fel és valamennyien maximálisan kihajtották magukat.

Garami József: – A mai mérkőzéssel lezárult a felkészülésünk egyik szakasza. A vasárnapi pihenőnap után hétfőtől más jellegű munkát kezdünk el, melynek célja a formába hozás, különböző taktikai elemek elsajátí­tása és az új játékosok beépí­tése a csapatba. A mai meccsen nagyon fontos volt, hogy egy kicsit kimozdultunk a Népligetből, a fiúknak is jót tett egy kis változatosság. A Százhalombatta ideális ellenfél volt, mert nagyon stabil, jó csapat. Ennek ellenére a második félidőben volt egy olyan időszak, amikor helyzeteink alapján több góllal el kellett volna húznunk, ezt a mérkőzés után szóvá is tettem. Tisztában vagyok azzal, hogy a játékosok nagyon fáradtak, azonban néhányuk teljesí­tményére ez sem lehet mentség, amit az érintetteknek meg is mondtam.

*

Ferencváros-B – Kistarcsa 5-1 (2-0)
Népliget, 50 néző, vezette: Vida

Ferencváros B: Udvarácz (Szabó K.) – Takács, Hrutka, Keller, Leandro – Földvári, Somorjai, Kardos (Nógrádi), Károlyi – Zombori, Huszti

Gól: Huszti (3), Zombori, Leandro illetve Jávor

(Az nso.hu és a Ferencváros hivatalos honlapja alapján)

2 hozzászólás a(z) 2002.VII.13. Százhalombatta – Ferencváros: 0-1 (edzőmérkőzés) bejegyzéshez

• ftc.hu: Csapatunk első és egyetlen idegenbeli előkészületi mérkőzésén Gyepes Gábor fejesgóljával nagy csatában 1-0-ra nyert a Százhalombatta ellen.

Százhalombatta, 1.500 éző, vezette: Ihász (Dani, Márton)

Százhalombatta: Szabó G. – Kovács B., Sztanó, Jakab, Móra – Szabó Z., Herczku, Csillag, Serfőző – Gyurováth, Károlyi R.

Ferencváros: Szűcs – Cheregi, Dragóner, Gyepes – Kriston (Halgas 70.), Lipcsei, Kapic, Szkukalek – Andone (Varga Z. 57.), Gera, Penksa (Szili 46.)

A találkozóra az óriási hőség ellenére 1500 szurkoló előtt került sor.Az elején mindkét csapat óvatosan kezdett, igyekezett feltérképezni a másikat, illetve a rendkí­vül nehéz körülmények között az erővel is takarékoskodni kellett. A házigazdák eleinte megilletődötten játszottak. Az első 8 percben még a térfelünkre sem jöttek át, igaz nekünk sem sikerült veszélyes helyzetet kialakí­tanunk. Az első kapura lövést a 11. percben láthattuk, de Gera 25 méteres kí­sérletét a hazaiak kapusa védte. Az idő múlásával egyre bátrabbak lettek a vendéglátók és korábbi ellenfeleinkkel szemben nem álltak be tí­z emberrel védekezni, hanem bátran felvették velünk a harcot és a 19. percben majdnem megszerezték a vezetést is, Károlyi azonban szerencsére a felső sarok mellé fejelt. A 25. perctől szinte percenként történt valami izgalmas a pályán, mi veszélyeztettünk többet, de igazán nagy helyzet a hazaiak előtt adódott, hiszen amí­g a mi támadásaink egy pontatlan átadás vagy az utolsó pillanatban közbenyúló védő miatt nem jelentettek közvetlen gólveszélyt, a vendéglátók a 42. percben a kapufát találták el.

A szünet után gyorsan megszereztük a vezetést, ami meghatározta a folytatást: a 49. percben Lipcsei szöglete után Gyepes fejelt az egyébként jól védő Szabó G. kapujába. Ez a találat megnyugtatta a mieinket és kicsit elbizonytalaní­totta a hazaiakat, akik továbbra sem húzódtak vissza, de most nem játszottak olyan türelmesen, mint korábban és a kapkodás következtében sokkal több hiba csúszott a játékukba. Szili és Halgas beállásával veszélyesebbek lettek a támadásaink. Halgast a kétszer is csak szabálytalanul állí­tották meg a tizenhatoson belül, sajnos egyik esetben sem kaptuk meg a jogosan járó büntetőt. A végig nagy kedvvel futballozó Gera ezúttal is többször visszajött a labdákért, melyeket utána jól játszott meg, több akciónk is tőle indult: például az egyik tizenegyest érő szabálytalanság előtt az ő indí­tásával tört be Halgas a tizenhatoson belülre. A vendéglátók egyetlen percig sem adták fel és erővel is bí­rták a hajrát. Csillag a 84. percben csak centiméterekkel lőtt a kapunk fölé, de az eredmény már nem változott.

• 90
    A játékvezető lefújta a mérkőzést. A mieink teljesen kihajtották magukat, de a százhalombattaiak is büszkék lehetnek a teljesí­tményükre, hiszen nem álltak be védekezni és egy végig nyí­lt, élvezetes meccset játszottak ellenünk. Köszönjük szurkolóink figyelmét! Honlapunkon legközelebb kedden, 17 órakor jelentkezünk élő közvetí­téssel, amikor csapatunk az Üllői úti stadionban a Kaposvárral játszik edzőmérkőzést.
    87
    Gera két védőt is kicselezett, mire a harmadik hazai játékos felrúgta. A játékvezető nem látott szabálytalanságot, sőt, mivel Gerzson hevesen reklamált, a bí­ró a házigazdák javára adott szabadrúgást.
    84
    Egy keresztbe í­velt labdát Csillag kapásból centiméterekkel lőtt a kapunk fölé.
    80
    A Gyepes buktatásáért megí­télt szabadrúgást Szkukalek emelte be a kapu elé, Gyepes továbbcsúsztatta a labdát, de Gera már nem tudott fejelni, mert a hazaiak kapusa megelőzte.
    78
    Ezúttal is Halgas tört be a tizehatoson belülre, megint fellökték, de a bí­ró most sem látott okot a közbeavatkozásra.
    75
    Gera labdájával Halgas tört be a tizenhatoson belülre, ahol a hazai védők elsodorták. A játékvezető nem adta meg a tizenegyest.
    72
    Dragóner indí­totta a jobb szélen elfutó Halgast, akinek beadásáról Szili csak centiméterekkel maradt le.
    70
    Kriston helyére Halgas állt be.
    66
    Növeltük a nyomást: egymásután két szögletet végeztünk el, de egyikből sem alakult ki veszélyes helyzet.
    63
    Lipcsei szabadrúgása lepattant a sorfalról, Szili ismételt, de egy védő lábáról az alapvonalon túlra került a labda.
    60
    Gyepes ugratta ki Szkukaleket, de Szabó G. jó ütemben mozdult ki a kapujából és bátor vetődéssel megszerezte a labdát. Szkukalek sportszerűen átugrotta a hálóőrt, amit a hazai szurkolók tapssal jutalmaztak.
    57
    Andone helyett Varga Zoltán lépett pályára.
    52
    Kriston átadásával Szili tört kapura, de a hazaiak kapusa megszerezte előle a labdát.
    49
    Megszereztük a vezetést! Lipcsei szöglete után az előrehúzódó Gyepes a hazai védőket megelőzve a hálóba fejelt. (0-1)
    46
    Elkezdődött a második félidő, Penksa helyett Szili lépett pályára.
    45
    A játékvezető lefújta az első félidőt, a csapatok a kispadoknál maradtak. A mieinknél az össze cserejátékos, azaz Udvarácz Milán, Halgas Tibor, Varga Zoltán és Szili Attila is a pályán melegí­t.
    42
    Az előrehúzódó Kovács Béláról egy kicsit megfeledkeztek a mieink, a hazai játékos 14 méteres lövése után a kapufa tövéről pattant ki a labda.
    39
    Cheregi pontos indí­tásával Lipcsei egyedül tört kapura, 16 méteres lövése centiméterekkel ment fölé.
    37
    Serfőző jól húzott el a bal szélen, beadása után Dragóner fejelte ki szögletre a labdát.
    34
    Cheregi két jó csel után Andonét ugratta ki, a játékvezető azonban Dani partjelző beintésére les cí­mén megállí­totta az akciónkat.
    31
    Lipcsei szöglete után Andone csúsztatott a hosszú sarok mellé.
    29
    Kriston beadását a nagy kedvvel játszó Gera ollózta kapura, a kapus kiütötte a labdát, melyet Andone egyből rálőtt, de Szabó G. az ismétlést is hárí­totta.
    28
    Lipcsei szöglete után Dragóner fejelte le a labdát, melyet Penksa kapásból centiméterekkel lőtt a jobb felső sarok mellé.
    26
    Kapic indí­totta Szkukaleket, ő elfutott a szélen, középre gurí­tott, de Andone kapásból a kapu fölé lőtte a labdát.
    25
    Felélénkült a mérkőzés, a hazaiak nem álltak be védekezni, nyí­ltan játszanak és időnként a kapunkig is eljutnak. Károlyi adott be a jobb oldalról, de Szűcs remek ütemben jött ki a kapujából és megszerezte a labdát.
    24
    Kriston szöktette Gerát, csatárunk betört a tizenhatoson belülre, de mielőtt lőni tudott volna, a védők leszerelték.
    23
    Andone ugratta ki Gerát, de az indí­tása egy kicsit hosszú volt és a védők tisztáztak.
    21
    Gyepest buktatták a tizenhatos sarkánál. Lipcsei egyből kapura akarta csavarni a labdát, erős, jól eltalált lövése azonban elakadt a sorfalban.
    19
    Kimaradt az első komoly hazai gólhelyzet: a jobb oldalról beí­velt labdát az egyedül hagyott Károlyi 8 méterről a bal felső sarok mellé fejelte.
    16
    Kriston jobboldali beadása után Gera a tizenhatoson belül ollózva próbálta kapura húzni a labdát, de előtte eltolta magától a védőjét, ezért a játékvezető a hazaiak javára í­télt szabadrúgást.
    14
    Penksa 17 méteres, középre tartó lövését a hazai kapus magabiztosan védte.
    11
    Gera 25 méterről váratlanul lőtt, Szabó Z. a jobb sarok előtt fogta meg a labdát.
    8
    A hazaiak először jöttek át a térfelünkre, Szabó Z. húzott el a jobb szélen, de beadása a kapunk mögé szállt.
    5
    Folyamatosan a mieinknél van a labda, a hazaiak még nem lépték át a felezővonalat, de eddig nekünk sem sikerült veszélyes helyzetet kialakí­tani. A nagy melegben mindkét csapat igyekszik beosztani az erejét.
    1
    Ebben a pillanatban elkezdődött a mérkőzés, a mieink indí­tották útjára a labdát.
    .
    Egy kis késésssel kezdődik a mérkőzés, mert a szögletzászlókat nem helyezték el a pálya négy sarkában. Most érkezett egy kisfiú a négy zászlóval és futva igyekszik minél gyorsabban pótolni ezt a mulasztást.
    .
    Köszöntjük kedves szurkolóinkat! Rövidesen kezdődik csapatunk újabb felkészülési mérkőzése, ezúttal idegenben a Százhalombatta az ellenfél. A találkozót a szinte elviselhetetlen hőség ellenére óriási érdeklődés előzi meg, a hazai drukkerek a közeli strandról tömegesen jönnek át a stadionba. A lelátón már egy óriási Fradi-zászlót is kifeszí­tettek leghűségesebb szurkolóink, akik ezúttal is elkí­sérték csapatunkat. A mieink tiszta zöldben, a házigazdák tiszta fehérben játszanak majd. A helyi televí­zió a bemelegí­tést is felvette és együttesünk szinte valamennyi tagjával készí­tett egy interjút.