2002.VII.27. Siófok – Ferencváros: 0-2

4 hozzászólás a(z) 2002.VII.27. Siófok – Ferencváros: 0-2 bejegyzéshez

• ftc.hu: Csapatunk remekül kezdte az idei bajnokságot, hiszen az újonc Siófok otthonában elsősorban a második félidőben mutatott nagyon jó teljesí­tményének köszönhetően Tököli és Gera góljaival 2-0-s győzelmet aratott.

Siófok – Ferencváros: 0-2 (0-0)
    Siófok, 10.000 néző, vezette: Szabó Zs. (Gyarmati, Hegyi)

Siófok: Németh – Pantic, Kuttor, Schwarz, Koller – Erős, Grósz, Sipeki (Kovács 76.), Gaál (László 79.) – Fülöp, Filipovics (Szabó 76.)

Ferencváros: Szűcs L. – Vukmir, Dragóner, Gyepes – Kriston, Lipcsei, Kapic, Szkukalek – Gera, Tököli (Jovic 82.), Andone (Leandro 46.)

Gól: Tököli (56.), Gera (68.)
    Sárga lap: Schwarz (50.) illetve Kapic (51.), Szűcs L. (85.)

Az első veszélyes helyzetet a Siófok hagyta ki, Filipovics középre gurí­tása után a 2. percben Fülöp lőtt a kapunk fölé. Ezután gyorsan magunkhoz ragadtuk az irányí­tást, de a jól záró siófoki védelemmel szemben nagyon nehezen tudtunk veszélyes helyzetet kialakí­tani. Támadóinkat szigorúan őrizték, ezért Gerát, Tökölit és Andonét hihetetlenül nehéz volt megjátszani, maradtak az í­velések, ezeket a labdákat azonban a védők gyűrűjében nagyon nehéz volt pontosan továbbí­tani. Hiába volt gyakorlatilag végig a vendéglátók térfelén a labda, a kapujuk hosszú ideig megközelí­thetetlennek bizonyult. Garami József mindent megpróbált, a 34. percben Gera és Andone helyet cseréltek elől, Gerzson áthúzódott a jobb, Andone a bal oldalra, de az első 45 percben ez sem segí­tett, óriási mezőnyfölényünk ellenére kapuralövés nélkül zártuk ezt a játékrészt.

A második 45 percre Andone helyére Leandro állt be. A brazil légiós lendületes játékával rengeteg zavart okozott a siófoki védelemben és bár Leo nem lőtt gólt, mégis nagyon jó húzásnak bizonyult a beállí­tása, mert sokkal lendületesebb lett a játékunk és remekül vitte el az embereket Gera és Tököli elől. Az 56. percben sikerült megtörni a hazaiak ellenállását: Kristontól Kapichoz került a labda, aki remekül ugratta ki Tökölit, a válogatott csatár betört a tizenhatoson belülre és kilőtte a hosszú sarkot, Némethnek esélye sem volt a mentésre. A gól megzavarta a Siófokot, a mieink nem csökkentették az iramot és a 68. percben eldőlt a három pont sorsa: Leandro tört előre középen, majd jobbra passzolt Gerához, aki egyet igazí­tott a labdán, majd 18 méterről megszerezte a második találatunkat. A hajrában Jovic növelhette volna az előnyünket, de óriási helyzetben Némethbe lőtte a labdát.

Csapatunk végig irányí­totta a mérkőzést és teljesen megérdemelten győzött az újonc otthonában.

• 93
    A játékvezető lefújta a mérkőzést, megvan a három pont!
    [video 1.]

92
    Jovic betört a tizenhatoson belülre, de nem tudta ellőni a labdát Németh mellett.
    90
    A játékvezető most jelezte, hogy három percet hosszabbí­t.
    89
    Gera remekül szöktette Leandrót, aki egyedül törhetett kapura, de a jó ütemben kivetődő Németh felszedte a brazil játékos elől a labdát.
    [video 1.]

88
    László távoli lövése Dragónerről pattant az alapvonalon túlra. A szöglet azonban nem jelentett veszélyt a kapunkra, mert Szűcs lehúzta a labdát.
    86
    Felszabadultan játszanak a mieink a közönség a csapatunkat ünnepli és úgy tűnik, a hazaiak is beletörődtek abba, hogy ezt a meccset mi nyertük.
    85
    A játékvezető úgy í­télte meg, hogy Szűcs az időt húzza, ezért sárga lapot adott kapusunknak.
    82
    Garami József szakmai igazgató az utolsó percekre a gólszerző Tököli Attila helyett Alekszandar Jovicot küldte pályára.
    80
    Gera kicselezte az összes hazai védőt, majd a jobb szélen felfutó Kristonhoz passzolt, az ő beadását Tököli visszafejelte, Lipcsei pedig 17 méterről, kapásból centiméterekkel lőtt fölé.
    [video 1.]

79
    A vendéglátók kihasználták harmadik cserelehetőségüket is: Gaál helyett László jött be.
    76
    Kettős csere a hazaiaknál: Sipeki helyére Kovács állt be, Filipovics helyett pedig Szabó lépett pályára.
    72
    Megnyugtató előnyünk birtokában magabiztosan, nyugodtan játszunk, a siófokiak próbálnak támadni, de ezek a próbálkozások nem jelentenek veszélyt a kapunkra.
    68
    Már két góllal vezetünk! Leandro lendületesen tört előre középen, remek ütemben passzolt jobbra Gerához, aki egyet igazí­tott a labdán, majd 18 méterről kilőtte a bal sarkot (0-2).
    [video 1.]

66
    Pillanatnyi rövidzárlat a védelmünkben: Fülöp beadása után Filipovics teljesen egyedül maradt a kapunk előtt, 8 méterről bárhova befejelhette volna a labdát, szerencsére a légiós maga elé fejelt és utána sikerült tisztázni.
    [video 1.]

64
    Kriston húzott el a jobb szélen, beadása után azonban Németh szerezte meg a labdát csatáraink elől.
    62
    Fantasztikus a hangulat a lelátón, szurkolóink olyan légkört teremtenek, hogy gyakorlatilag hazai pályán érezheti magát a csapat. A drukkerek nagyon elégedettek az eddig látottakkal és folyamatosan bí­ztatják az együttest.
    59
    Tököli lendületesen tört előre, gyakorlatilag végig vitte a labdát a siófoki térfélen, remek ütemben passzolt Leandróhoz, aki 14 méterről centiméterekkel lőtt mellé.
    [video 1.]

56
    Megszereztük a vezetést! Kriston Lipcseihez passzolt, ő remekül ugratta ki Tökölit, aki nagyon harcosan betört a tizenhatoson belülre és Németh mellett kilőtte a hosszú sarkot (0-1).
    [video 1.]

54
    A második félidőre csereként beállt Leandro kényszerí­tőzött Tökölivel, majd a visszakapott labdát 30 méterről centiméterekkel lőtte a kapu fölé.
    [video 1.]

51
    Kapic szabálytalankodott az egyik siófoki játékossal, a bí­ró nagyon szigorúan neki is felmutatta a sárga lapot.
    50
    Vukmir remek indí­tásával Lipcsei tört előre, de Schwarz lerántotta. A játékvezető jogosan adott sárga lapot a siófoki játékosnak.
    49
    Erős távoli lövését Szűcs óriási bravúrral ütötte az alapvonalon túlra. A szöglet után Vukmir fejelte ki a labdát.
    46
    Elkezdődött a második félidő, mi indí­tottuk útjára a labdát.
    46
    A szünetben bemondták a többi mérkőzés eredményét is és szurkolóink nem voltak szomorúak, amikor arról értesültek, hogy a Dunaferr 3-1-re legyőzte az Újpestet. Gyepes Gábornak az első félidő hajrájában felszakadt a bőr a combján, ennek ellenére egyelőre vállalja a folytatást.
    46
    A szünetben megtudtuk, hogy egy helyen változik a felállásunk: Andone helyére Leandro áll be. A futballista elmondta: Garami József szakmai igazgató azt kérte tőle, hogy határozottan segí­tse a támadásainkat.
    46
    Félidei nyilatkozatok:

Szűcs Lajos:- Nincs semmi gond, jól játszunk, a védekezésünk remek, nem volt semmi dolgom, ha í­gy folytatjuk, akkor meglesz a győzelem.

Adem Kapic:- Dekoncentráltan kezdtünk, nagyon akarunk, elszántak, harcosak vagyunk. Ha a második félidőben ugyaní­gy küzdünk és kevesebbet hibázunk, akkor megszerezzük a három pontot.

Lipcsei Péter:- Nehéz dolgunk van, a Siófok szervezetten, jól védekezik, nagyon nehéz helyzetbe kerülni.

Tököli Attila:- Nagyon nehéz helyzetben vagyunk elől, roppant szigorúan őriznek minket. Többet kellene laposan játszanunk, mert az előreí­velt labdákkal nehéz bármit is kezdeni.
    45
    A kemény, de sportszerű mérkőzésen a játékvezető egy percet hosszabbí­tott, ami most le is telt, ezzel vége az első félidőnek.
    42
    Átmenetileg kiszabadult a szorí­tásból a Siófok. Egy keresztbeí­velés után Fülöp próbált kapásból kapura lőni, de Lipcsei jól zavart és a labda elkerülte a kapunkat.
    [video 1.]

38
    A siófokiak csatára Filipovics Gyepessel ví­v óriási csatát, a hazaiak mindig Filipovicsot keresik a labdákkal. Egy beadás után Gyepi jól szorí­totta ki a hazaiak légiósát, aki ezért csak a kapu fölé tudott csúsztatni.
    [video 1.]

36
    A siófokiak kicsit nyí­ltabban játszanak, amit remek akcióval használtunk ki. Gera indí­totta Andonét, ő egyből középre lőtte a labdát, amit Tököli nem ért el, mert a védőjével csatázott. A párharc végén Tököli a földre került, de a bí­ró nem látott okot a közbeavatkozásra.
    34
    Változtattunk a felálláson. Garami József kérte meg Szkukaleket, hogy szóljon a támadóinknak cseréljenek helyet. Ez meg is történt, Gera a jobb, Andone a bal oldalon folytatja a játékot.
    32
    Filipovics húzott el a szélen, beadását Szűcs csak kiütni tudta, Sipeki azonban elügyetlenkedte a lehetőséget.
    [video 1.]

30
    Tavalyhoz képest kicsit a változott elöl a felállásunk: Tököli előrébb játszik, és Gera kicsit mögötte a bal, Andone a jobb oldalon játszik.
    28
    Kiszabadult a szorí­tásból a Siófok. Filipovics passzolt a tizenhatoson belül Sipekihez, aki nagy kiáltással elterült, de a játékvezető jól látta, hogy Kapic nem szabálytalankodott vele.
    25
    Lipcsei remekül belőtt szögletét Németh Dragóner és Gyepes közül öklözte ki.
    22
    Kemény, férfias küzdelem zajlik a pályán. Gyepes ütközött Fülöppel, mindkét játékos a földre került, de aztán fölálltak és sportszerűen kezet fogtak egymással.
    19
    Gerát, Tökölit és Andonét is nagyon szigorúan őrzik. Ezért a nagyon sokat futó Kapic is előrehúzódott és 22 méterről laposan centiméterekkel lőtt a kapu mellé.
    [video 1.]

15
    A siófokiak csak pillanatokra tudják megszerezni a labdát, óriási nyomás nehezedik rájuk. Elvégeztük az első szögletet is, de Lipcsei Péter beadását kifejelték a védők.
    12
    Szinte csak a Siófok térfelén zajlik a játék. Szkukalek és Andone is jó labdákkal szolgálta ki a többieket, de a jól záró hazai védelem mellett egyelőre nagyon nehéz veszélyes helyzetet kialakí­tani.
    9
    Fokozatosan vesszük át az irányí­tást. Kapic remek labdával hozta játékba a tizenhatoson belül Tökölit, aki őrzőjével, Kuttorral csatázott. Csatárunk a földre került, de a játékvezető kifelé í­télt szabadrúgást.
    6
    Gyepes jó cselekkel hozta ki a labdát a térfelünkről, kiugratta Tökölit, de indí­tása egy kicsit hosszú volt és a kapujából kifutó Németh G. vetődve megszerezte a labdát.
    4
    Schwarz kényszerí­tőzött Filipoviccsal, majd a visszakapott labdát 18 méterről két méterrel a kapunk fölé lőtte.
    2
    Az első veszélyes helyzet a mi kapunk előtt alakult ki: a tizenhatoson belül eladtuk a labdát, Filipovics középre gurí­tott, de Fülöp szerencsére fölé lőtt.
    1
    Ebben a pillanatban elkezdődött a mérkőzés, a siófokiak indí­tották útjára a labdát.
    .
    A találkozó előtt a lelátón és az öltözőfolyosón is nyugodt a hangulat. A csapatok már a pályán melegí­tenek, miközben a két szakvezető, Garami József és Csank János egymással beszélget.
    .
    Óriási az érdeklődés a találkozó iránt, ezért a rendezők úgy döntöttek, hogy azt a két szektort is megnyitják, amelyet eredetileg biztonsági okokból zárva kellett volna tartani. Ebben a percben megy le a nap a stadion mögött, ideális időben, fantasztikus hangulatban pillanatokon belül kezdődik a mérkőzés.
    .
    Gyászszünettel kezdődik a mérkőzés. A játékosok és a szurkolók a tragikus körülmények között elhunyt Dárdai Balázsra, a válogatott játékos Dárdai Pál öccsére emlékeznek.
    .
    Köszöntjük kedves szurkolóinkat, rövidesen kezdődik első mérkőzésünk az új bajnoki idényben. A nyitófordulóban az NB I egyik újoncánál, Siófokon lépünk pályára. Garami József szakmai igazgató az alábbi kezdőtizenegyet jelölte a találkozóra: Szűcs -- Vukmir, Dragóner, Gyepes -- Kriston, Lipcsei, Kapic, Szkukalek -- Gera, Tököli, AndoneA kispadon Udvarácz, Balog, Jovic, Leandro, Szili, Keller és Somorjai várnak bevetésre. A hazaiak összeállí­tása: Németh -- Pantic, Kuttor, Schwarz, Koller -- Erős, Grósz, Sipeki, Gaál -- Fülöp, Filipovics.
    .
    Ebben a pillanatban futottak ki a pályára a csapatok, a mieink vadonatúj szerelésben, tiszta zöldben, a hazaiak kék-sárgában üdvözölték a közönséget.