2002.VII.6. Ferencváros – Kecskemét: 7-2 (edzőmérkőzés)

Remekül sikerült Bogdan Andone bemutatkozása (fotó: ftc.hu)

Andone három gól lőtt, de még nem í­rt alá

Az FTC–Kecskemét előkészületi mérkőzés előtt egymást kérdezgették a szurkolók a pálya irányába mutogatva: ,,Melyik az az Andone? Egyébként aláí­rt már?”

Nos, az első kérdést gyorsan megválaszolták maguknak, hiszen Bogdan Andone, az Otelul Galati 27 éves labdarúgója Szili Attila és Leandro társaságában labdázgatott a népligeti edzőpálya árnyékos oldalán, í­gy pedig még a legvastagabb lencséjű szemüveggel bí­ró fanatikus is ki tudta szúrni az új fiút. Aki nem kapott helyet az NB I B-s alakulat elleni, az FTC újabb edzőmérkőzésén – az elsőt két órával korábban játszotta a felnőttkeret két részre osztása után B jelet kapó szekció. Ugyanakkor Marek Penksa sérülését követően még az első félidőben lehetőséget kapott, amit gyorsan meg is hálált Garami József szakmai igazgatónak, mert alig két perc játék után gólt lőtt.

Mindazonáltal a ,,mellőzés” betudható akár annak is, hogy a román labdarúgóval még mindig nem sikerült megegyeznie Szeiler József ügyvezető igazgatónak. Információink szerint csupán részleteken alkudoznak a szerződni kí­vánó felek, ám ezekhez a bizonyos apróságokhoz mind az egyik, mind a másik oldalon következetesen ragaszkodnak az érintettek. A szignálás tehát egyelőre csúszik, előfordulhat, hogy a játékos, képviselője és az FTC vezérkara még jó néhányszor tárgyalóasztalhoz ül, mire a várt kézfogásra sor kerül.

Mint emlí­tettük, a Ferencváros szombatját két edzőmérkőzés tette teljessé. Az összecsapásokon egyébként pályára lépett Gyepes Gábor és Károlyi Sándor is, várni kell azonban Tököli Attila bemutatkozására, mivel a labdarúgó sérülése miatt csak a következő hét elején kezdheti el újra a munkát. Előbbi két futballista vasárnap az olimpiai válogatottal Monoron lép pályára az Innstadt-kupán, az idegenlégiósok egy része pedig a siófoki Futbálon játszik . Emiatt a hétfői gyakorlás elmarad, ám kedden minden mulasztást bepótolnak a labdarúgók, hiszen a délelőtti edzést követően délután újra két mérkőzést játszanak a REAC és a Budakalász ellen.

Ferencváros – Kecskemét: 7-2 (4-1)
Népliget, 1.000 néző, vezette: Takács (Nyekita, Borbély)

Ferencváros: Szűcs – Vukmir, Dragóner, Gyepes (Szkukalek 53.) – Kriston, Kapic (Gyepes 65.), Lipcsei, Szkukalek (Leandro 46.) – Jovic (Szili 46.), Gera, Penksa (Andone 32.)

Kecskemét: Czigoth – Koller, Vass (Barna Zs.), Kasza, Kovrig – Tóth Sz. (Sipeki), Kislôrincz (Szirtesi), Czéh (Pintér), Sallai (Szabó A.) – Kalina, Barna Cs. (Zsolnai)

Gól: Penksa (19., 25.), Gera (24., 80.), Andone (33., 58., 68.) illetve Barna Cs. (21., 61.)

Az elején kicsit nehezen kaptuk el a ritmust, csatáraink többször lesre futottak, igaz előfordult, hogy a partjelző állí­totta meg tévesen az akciónkat. Penksa 19. percben szerzett vezetőgólja megnyugtatta az együttest, letisztult a játékunk. Az sem zavart meg bennünket, hogy a bí­rók a 21. percben lesről engedték el Barnát, a kecskemétiek támadóját, aki egyenlí­tett. Penksa, Gera és a csereként beálló román próbajátékos, Andone találataival a 33. percben már 4-1-re vezettünk. A vendégek gyakorlatilag kizárólag a védekezéssel törődtek, csak szórványos ellentámadásokra futotta az erejükből.

A második játékrészben sem változott a játék képe, Garami József szakmai igazgató több variációt is kipróbált, többször cserélt, sőt Szkukaleket és Gyepest előbb lehí­vta a pályáról, majd rövid pihenő után más feladattal küldte őket vissza. A szünetben becserélt Leandro látványos megoldásai óriási sikert arattak a szurkolók körében, de csak dicsérni lehet, a három gólt szerző, nagyon harcosan játszó Andonét is. A hajrában már kicsit fáradtabban mozogtak a fiúk, de ez teljesen érthető, hiszen a felkészülés közepén járunk, délelőtt is edzésen vettek részt és az óriási melegben nem volt egyszerű játszani.

Garami József: – Az első edzőmérkőzésen vagyunk túl, ilyenkor természetesen még sok hiba akad a játékban. Sokat és keményen edzettünk az elmúlt időszakban, ezért a fiúk még fáradtabban mozogtak, nem voltak annyira frissek, mint majd reményeim szerint a bajnoki rajtra lesznek. Ennek ellenére sok szép megoldást láthattunk, de nincs megállás tovább dolgozunk és kedden jön a következő előkészületi meccs a REAC ellen.

Bogdan Andone: – Az első edzőmeccs után is látszik, hogy jó csapatba kerültem. Sajnos csak 3 napja edzem teljes intenzitással, de lassan kezdem utolérni magam. Mindenki nagyon barátságosan fogadott, hétfőn eldől, hogy maradok-e a Fradiban.

*

Ferencváros B – BVSC 13-0 (6-0)
Népliget, 500 néző, vezette: Szűts

Ferencváros B: Udvarácz – Takács A., Hrutka, Cheregi – Földvári (Nógrádi), Somorjai, Huszti, Keller (Janetka) – Varga Z., Zombori, Károlyi

Gól: Varga Z. (4), Zombori (3), Huszti (2), Somorjai, Hrutka, Földvári, Károlyi

(Az nso.hu és a Ferencváros hivatalos honlapja alapján)

2 hozzászólás a(z) 2002.VII.6. Ferencváros – Kecskemét: 7-2 (edzőmérkőzés) bejegyzéshez

• ftc.hu: Csapatunk a 2002/2003-as idény első előkészületi mérkőzésén kiütéses, 7-2-es győzelmet aratott a másodosztályban szereplő Kecskemét ellen.

Népliget, 1.500 néző, vezette: Takács (Nyekita, Borbély)

Ferencváros: Szűcs – Vukmir, Dragóner, Gyepes (Szkukalek 53.) – Kriston, Lipcsei, Kapic (Gyepes 65.), Szkukalek (Leandro 46.) – Gera, Jovic (Szili 46.), Penksa (Andone 32.)

Kecskemét: Czigoth –- Kollár, Vass, Kasza, Kovrig –- Tóth, Kislőrincz, Czéh, Sallai -– Kalina, Barna

Gól: Penksa (19., 25.), Gera (24., 80.), Andone (33., 58., 68.) illetve Barna (21., 61.)

Az elején kicsit nehezen kaptuk el a ritmust, csatáraink többször lesre futottak, igaz előfordult, hogy a partjelző állí­totta meg tévesen az akciónkat. Penksa 19. percben szerzett vezetőgólja megnyugtatta az együttest, letisztult a játékunk. Az sem zavart meg bennünket, hogy a bí­rók a 21. percben lesről engedték el Barnát, a kecskemétiek támadóját, aki egyenlí­tett. Penksa, Gera és a csereként beálló román próbajátékos, Andone találataival a 33. percben már 4-1-re vezettünk. A vendégek gyakorlatilag kizárólag a védekezéssel törődtek, csak szórványos ellentámadásokra futotta az erejükből.

A második játékrészben sem változott a játék képe, Garami József szakmai igazgató több variációt is kipróbált, többször cserélt, sőt Szkukaleket és Gyepest előbb lehí­vta a pályáról, majd rövid pihenő után más feladattal küldte őket vissza. A szünetben becserélt Leandro látványos megoldásai óriási sikert arattak a szurkolók körében, de csak dicsérni lehet, a három gólt szerző, nagyon harcosan játszó Andonét is. A hajrában már kicsit fáradtabban mozogtak a fiúk, de ez teljesen érthető, hiszen a felkészülés közepén járunk, délelőtt is edzésen vettek részt és az óriási melegben nem volt egyszerű játszani.

• 91
    A játékvezető lefújta a mérkőzést
    83
    Gera Andonét hozta helyzetbe, a román légiós gyönyörűen elcsavart Czigoth mellett, de sajnos a labda pár centiméterrel a kaput is elkerülte.
    81
    Gera átadásával Vukmir tört kapura, de nem sikerült becsapnia a kecskeméti kapust.
    80
    Gyönyörű góllal növeltük az előnyünket! Szili adott be a jobb szélről, Gera pedig a levegőbe felugorva, kapásból, úgy, hogy a labda nem érintette a földet a kapus fölött lábbal a kapuba emelt (7-2).
    76
    Szkukalek beadása után Szili közeli fejesét Czigoth csak nehezen tudta védeni.
    71
    A második brazilos megoldást láthattuk olyan játékostól, akitől ezt eddig nem szoktuk meg: az első félidőben Kriston emelte át egyszer sarokkal a labdát ellenfele fölött, most pedig Gyepes az előreí­velt labdát a háta mögül, sarokkal vágta vissza a mezőnybe.
    68
    Szkukalek hozta fel a labdát a bal oldalon, majd keresztbe í­velt Szilihez, akinek a középre adása után Andone gyönyörű mozdulattal bombázott a kapuba (6-2).
    66
    A csereként beállt Zsolnai a tizenhatosunknál elvette a labdát Gyepestől, nagy erejű lövését Szűcs bravúros mozdulattal hárí­totta.
    65
    Kapic helyére Gyepes állt vissza.
    61
    Szépí­tettek a vendégek: Barna közeli, 8 méteres lövését Szűcs még óriási bravúrral, lábbal védte, a labda azonban visszapattant a kecskeméti támadó elé, aki másodszor már nem hibázott (5-2).
    58
    Andone megszerezte második gólját. Lipcsei beadása után előbb a kapufát találta el, a kipattanó labdát viszont már könnyedén helyezte a hálóba. (5-1)
    56
    Vukmir kényszerí­tőzött Gerával, a visszakapott labdával az alapvonalig futott, beadása után a védők csak nehezen tudtak felszabadí­tani.
    54
    Kapic indí­totta a felezővonaltól Leandrót, a brazil légiós végig vezette a labdát a kecskeméti térfélen, 15 méteres ballábas lövését Czigoth bravúrral védte
    53
    A szünetben lecserélt Szkukalek Gyepes helyére tért vissza a pályára.
    51
    Leandro húzott el a bal szélen, beadása után a próbajátékon nálunk lévő Andone fejelt kapura, de Czigoth bravúros mozdulattal mentett.
    49
    Leandro több megmozdulása is tapsra ragadtatta a szurkolókat. Kétszer szép cselt mutatott be, egyszer pedig remek labdát adott Gerának.
    46
    Elkezdődött a második félidő. A szünetben két cserét is végrehajtottunk: Szkukalek helyett Leandro, Jovic helyett pedig Szili lépett pályára.
    46
    Félidei nyilatkozat:

Marek Penksa:
    -- Sajnálom, hogy nem tudtam folytatni a játékot. A sérülésem nem komoly, de úgy gondoltam, hogy nincs értelme fölöslegesen kockáztatni. A nagy melegben kifejezetten jó iramú meccset játszunk.
    45
    A játékvezető lefújta az első félidőt.
    37
    Továbbra is mi irányí­tjuk a játékot, a vendégek csak elvétve jutnak el a felezővonalig. Gyakorlatilag végig nálunk van a labda, a kecskemétiek tí­z emberrel védekeznek.
    33
    A fél perccel korábban beállt Andone megszerezte csapatunk negyedik gólját. A román légiós Gera átadásával tört kapura, elfektette a kapust, majd az üres kapu bal sarkába gurí­tott (4-1).
    32
    Penksa megsérült, meghúzódott a combhajlí­tóizma. A szlovák légiós helyére a román Bogdan Andone állt be.
    28
    Lipcsei szöglete után Czigoth Dragóner fejéről szedte le a labdát, szép jelenet volt, melyet megtapsoltak a szurkolók.
    25
    Már két góllal vezetünk! Lipcsei szöglete után a lepattanó labdát előbb Gyepes, majd Kapic lőtte kapura, de a vendégek kapusa kétszer még menteni tudott, harmadszor viszont Penksa már nem kegyelmezett és közelről a hálóba bombázott (3-1).
    24
    Ismét vezetünk! Lipcsei szöglete után Gera emelkedett a legmagasabbra és 8 méterről a hosszú sarokba csúsztatott. A labda a kapufáról pattant a hálóba (2-1).
    21
    Egyenlí­tettek a vendégek. Barna lesen lépett ki, a védőink sajnos leálltak, a vendégek csatára az ötösig vezette a labdát és a kivetődő Szűcs mellett a hálóba helyezett (1-1).
    19
    Megszereztük a vezetést! Jovic futott le az alapvonalig, visszaí­velte a labdát Gerához, akinek laposan, kelényen meglőtt labdáját Penksa 5 méterről továbbí­totta a kapuba (1-0).
    17
    Penksa labdájával Jovic tört kapura, s a jobbösszekötő helyéről 12 méterről félmagasan csak centiméterekkel lőtt mellé.
    14
    A védőkről Lipcsei elé pattant a labda, akinek 18 méteres kapáslövése alig kerülte el a kecskeméti kaput.
    10
    Jovic ugrott ki a védők közül és Czigoth mellett a kapuba gurí­tott, de a játékvezető a partjelző beintése alapján les cí­mén érvénytelení­tette a találatot. A szurkolók nehezen fogadták el az erősen vitatható í­téletet.
    7
    Lipcsei a felezővonalnál szöktette remek labdával Penksát, de a partjelző ezúttal is lest jelzett.
    4
    Penksa jól ugratta ki Jovicot, de a partjelző intése alapján a játékvezető lesen állí­totta meg a támadásunkat, melyet ennek ellenére megtapsoltak a szurkolók.
    1
    Ragyogó időben mi kezdtük a mérkőzést és máris kihagytunk egy helyzetet. Gera húzott el a jobb szélen, remek ütemben adott be középre, de Penksa elől a védők kifejelték a labdát.
    .
    Csapatunk Szűcs -- Vukmir, Dragóner, Gyepes -- Kriston, Lipcsei, Kapic, Szkukalek -- Gera, Jovic, Penksa összeállí­tásban lép pályára, a vendégek Czigoth – Kollár, Vass, Kasza, Kovrig – Tóth, Kislőrincz, Czéh, Sallai – Kalina, Barna felállásban kezdenek.
    .
    Köszöntjük kedves szurkolóinkat! Perceken belül kezdődik csapatunk első edzőmérkőzése az új idényben. Ellenfelünk az NB I/B-ben szereplő Kecskemét lesz.