2002.VIII.15. UEFA selejtező, Ferencváros – AEL Limassol: 4-0

Egy hozzászólás a(z) 11111010010ejegyzéshez

• 94
    Vége, a játékvezető lefújta a meccset! Csapatunk fantasztikus teljesí­tménnyel 4-0-ra győzött és megnyugtató előnnyel várja a két hét múlva sorra kerülő limasszoli visszavágót.
    93
    Leandro a felezővonalnál buktatta Lucianót és sajnos sárga lapot kapott.
    92
    Szili jó cselekkel tört be a tizenhatoson belülre, Kristonhoz passzolt, akinek közeli kapáslövését Leoni védte.
    90
    A tartalék-játékvezető jelezte, hogy három perc hosszabbí­tás lesz.
    87
    Három perccel a vége előtt talpon a lelátó, a közönség fantasztikus ünneplésben részesí­ti a csapatot.
    85
    Nálunk is megvolt a harmadik csere: Adem Kapicot Szili Attila váltotta fel.
    84
    A ciprusiak harmadik cserelehetőségüket is kihasználták: Chrysostomos helyére Krassas állt be.
    83
    Luciano az alapvonalról beemelte a labdát a kapunk elé, Vukmir a gólvonalról tisztázott, a ciprusiak visszaemelték a labdát, másodszor egy önfeláldozó vetődéssel Gyepes fejelte ki a labdát.
    81
    Luciano csavart kapura egy szabadrúgást, Szűcs a veszélyesen kanyarodó labdát a kapu fölé ütötte.
    80
    Újabb csere nálunk: a harmadik gólunkat szerző Gera Zoltánt Bogdan Andone váltja fel.
    77
    Sebők lövése egy védőnk lábáról pattant szögletre.
    76
    Konstantinou 14 méteres, félmagas lövését Szűcs az oldalvonalon kí­vülre ütötte.
    73
    A két gól szerző Tököli helyére Alekszandar Jovic állt be, akit hatalmas tapssal fogadott a publikum.
    71
    Cseréhez készülődünk: az oldalvonalnál Aleksndar Jovic várja, hogy beállhasson.
    68
    Majdnem megszereztük az ötödiket. Lipcsei í­velt be szabadrúgást a jobb oldalról, Dragóner tiszta helyzetből, hat méterről, centiméterekkel fejelt a kapu mellé.
    65
    A ciprusiak egyre nehezebben viselik el, hogy ezen az estén nincs esélyük a mieink ellen. Előbb az oldalvonalnál Kristont kezdték el provokálni, majd Charalambous fölöslegesen fellökte Gerát, de a mieink megőrizték higgadtságukat.
    62
    Kettős csere a vendégeknél: Garpozis helyett Lambros, Hannah helyett pedig Konstantinou állt be.
    60
    Garpozis buktatta az előretörő Gerát, ő is sárga lapot kapott.
    57
    Futballgála!!! Szkukalek feltartóztathatatlanul tört előre a bal szélen, senki sem bí­rta megállí­tani és kiszorí­tott helyzetből, 12 méterről a hosszú sarokba bombázott (4-0).
    [video 1.]

55
    Már hárommal vezetünk!! Leandro 20 méteres szabadrúgása a felső kapufáról lepattant és Gera 4 méterről az üres kapuba fejelt (3-0).
    [video 1.]

52
    Kyriakou í­velt előre, Szűcs könnyedén megfogta a labdát, de Luciano nagyon sportszerűtlenül neki ugrott kapusunknak. Kisebb szópárbaj alakult ki, de a játékvezető hamar megnyugtatta a kedéyeket.
    49
    Kriston jól húzott el a jobb oldalon, egy visszahúzós csel után a kapu elé emelt, de Tököli nem érte el a labdát.
    48
    Leandro í­velt be szabadrúgást a ciprusi kapu elé, Dragóner ugrott fel a labdáért, de a bí­ró szerint védőnk támaszkodott és kifelé í­télt szabadrúgást.
    46
    A mieink már kijöttek a pályára és amí­g a ciprusiakra kellett várni, a szurkolók elénekelték a Himnuszt.
    46
    Ebben a pillanatban a mieink elkezdték a második félidőt. A szünetben egyik csapat sem cserélt.
    46
    Félidei nyilatkozatok:
    Tököli Attila:- Álomszépen kezdtünk, nagyon örülök, hogy vezettünk. Az első félidőben jól játszott a csapat, nagyobb különbséggel is vezethetnénk, ha jobban kihasználjuk a lehetőségeinket. Ha ezt a formát tudjuk tartani, akkor biztos szerzünk még gólt és akkor nagyon jó eredménnyel várhatjuk a visszavágót.
    Gera Zoltán:- A csapatnak és nekem is jól ment a játék. Úgy érzem, még két gólt fogunk lőni és ez elég is lesz a visszavágóra.
    Szkukalek Igor:- A csapat nagyszerűen játszik, de én sokkal többet várok magamtól, ennek ellenére bí­zom benne, hogy a második félidőben én is feljavulok és még lövünk három-négy gólt.
    Gyepes Gábor:- Én is elégedett vagyok a csapattal, de egy gólra még mindenképpen szükségünk van.
    Dragóner Attila:- Maximálisan elégedett vagyok.
    45
    Vége az első félidőnek. Csapatunk szenzációs játékkal 2-0-ra vezet, a közönség vastapsa kí­sérte a fiúkat az öltözőbe.
    [video 1.]

44
    Chrysostomos rátartott Vukmir lábára. A ciprusi játékosnak már volt egy sárga lapja, de megúszta az újabb figyelmeztetést és az ezzel járó kiállí­tást.
    43
    Gyepes tört előre, sarokkal Szkukalekhez passzolt, tőle Tököli kapta a labdát, aki sarokkal Lipcseihez passzolt, tőle Gerához került a labda, csatárunk lövése az egyik védőről szögletre pattant.
    40
    Tököli parádés megoldással, sarokkal továbbí­tott Gerához, de csatárunkat 18 méterre a kaputól elsodorták. A szabadrúgást Lipcsei a kapu fölé lőtte.
    [video 1.]

39
    Kriston 40 méteres passzal hozta játékba Leandrót, ő egyből Lipcseihez továbbí­tott, de csapatkapitányunk hosszan vette át a labdát és a védők tisztáztak.
    36
    Gyepes próbálta szerelni Sebőköt, de késett egy ütemet és a csatár lábát találta el. Sajnos ez a sárga lap jogos volt.
    34
    Luciano végezhette el a mérkőzés első szögletét, a brazil játékos belőtt labdája azonban érintés nélkül az oldalvonalnál hagyta el a játékteret.
    32
    Sebők ütközött Gyepessel 24 méterre a kapunktól, a limasszoliak csatára feldobta magát, a bí­ró szabadrúgást í­télt. Luciano lövése Lipcseiről vágódott le.
    29
    Szkukalek bedobása után Leandro 17 méterről kapásból lőtt, a labda kipattant Leoniról, de a kapus szerencséjére nem volt ferencvárosi játékos a közelben.
    27
    Gera átadása után Lipcsei 18 méterről, ballal laposan lőtt, Leoni nehezen fogta meg a labdát.
    [video 1.]

25
    Luciano az oldalvonalnál feltartotta Leandrót, ő is sárga lapot kapott.
    24
    Kriston labdájával Tököli tört be a tizenhatoson belülre, ahol védője lerántotta, de a jogos tizenegyes elmaradt.
    [video 1.]

21
    Tököli játszotta be a védők mögé a labdát, de kicsit hosszú volt az átadás, í­gy Szkukalek nem érhette el.
    19
    Kapic buktatta a felezővonalnál Charalamboust, a játékvezető egy kicsit szigorúan a sárga lapot mutatta fel szlovén légiósunknak.
    16
    A gyors gólok megzavarták a ciprusiakat, akik láthatóan csak keresik a helyüket a pályán. A mieink okosan visszafogták a tempót és a labda járatásával várnak a vendégek hibáira.
    13
    Kyriakou a felezővonalnál csúnyán rácsúszott Gera támaszkodólábára, jogosan kapott sárga lapot.
    11
    Álomkezdés!! Már kettővel vezetünk. Tököli lépett ki a védők közül és tizenhat méterről a bal sarokba helyezett (2-0).
    10
    Megszereztük a vezetést! Kapic kiugratta Tökölit és támadónk gyönyörűen gurí­tott el a kapus mellett a hálóba(1-0).
    [video 1.]

9
    Leandro í­velt keresztbe és Gera közelről, kapásból a felső kapufát találta el.
    [video 1.]

8
    A Gera buktatásáért megí­télt szabadrúgást Lipcsei egyből kapura lőtte, a kapus csak másodszor fogta meg a labdát.
    7
    Chrysostomos a tizenhatos oldalánál buktatta Gerát, jogosan kapott sárga lapot.
    5
    Gera ugratta ki Tökölit, de Leoni jól jött ki a kapujából és megszerezte a labdát.
    4
    Leandro próbálta meg szöktetni Szkukaleket, de egy kicsit erős volt a passz és a labda kigurult az alapvonalon túlra.
    3
    Sebők tört előre, összeakadt Szkukalekkel, mindketten elestek, a játékvezető a vendégek javára í­télt szabadrúgást 25 méterre a kapunktól. Luciano lövése lepattant a sorfalról.
    [video 1.]

1
    Ebben a pillanatban elkezdődött a mérkőzés. Az első félidőben mi támadunk a Springer-szobor felőli kapura. A mieink tiszta zöldben, a vendégek sárga-feketében játszanak. A labdát a limasszoliak indí­tották útjára.
    .
    Köszöntjük kedves szurkolóinkat! Rövidesen kezdődik csapatunk idei első nemzetközi tétmérkőzése. A mieink az UEFA kupa selejtezőjében a ciprusi AEL Limassolt fogadják.
    .
    Ebben a pillanatban jöttek ki a mieink melegí­teni a pályára. Játékosainkat a szurkolók óriási tapssal köszöntötték. A ciprusi együttest 300 drukker kí­sérte el a meccsre.
    .
    Máris jönnek ki a csapatok az öltözőből. A mieink Szűcs -- Vukmir, Dragóner, Gyepes -- Kriston, Lipcsei, Kapic, Szkukalek -- Gera, Tököli, Leandro összeállí­tásban lépnek pályára, a kispadon Udvarácz, Keller, Balog, Cheregi, Szili, Andone és Jovic vár bevetésre. A vendégek kezdőtizenegye: Leoni -- Christofi, Kyriakou, Charalambous, Chrysostomou -- Garpozis, Hannah, Chrysostomos, Christodoulu -- Sebők, Luciano.
    .
    Már csak negyed óra van a kezdésig, a csapatok most mentek be az öltözőbe, hogy meghallgassák az utolsó edzői utasí­tásokat és utána kezdődhet a mérkőzés. A nézők folyamatosan érkeznek a stadionba, fantasztikus a hangulat, mindkét tábor saját csapatát élteti.