2002.X.19. Videoton – Ferencváros: 0-3

2 hozzászólás a(z) 2002.X.19. Videoton – Ferencváros: 0-3 bejegyzéshez

• ftc.hu: Csapatunk nem mindennapi körülmények között, zárt kapus mérkőzésen a második félidőben megtörte a Videoton ellenállását és idegenben nyert 3-0-ra.

Videoton – Ferencváros: 0-3 (0-0)
    Székesfehérvár, zártkapus mérkőzés, vezette: Megyebí­ró (Tompos, Medovarszki)

Videoton: Végh – Tí­már, Vilotic, Pomper, Vasas – Tóth B., Monye (Korsós 70.), Dvéri, Stanojevic – Gajic (Sorato 78.), Tóth N. (Róth 83.)

Ferencváros: Szűcs L. – Vukmir, Dragóner, Gyepes – Kriston, Lipcsei, Kapic, Szkukalek – Szili (Somorjai 65.), Tököli (Jovic 80.), Gera

Gól: Dragóner (60.), Lipcsei (63., 79. – 11-esből)
    Sárga lap: Sztanojevic (34.) illetve Kriston (32.)

Az első perctől kezdve mi irányí­tottunk, a hazaiak visszahúzódtak térfelükre, egyedül Tóth Norbertet hagyták elöl, aki Vukmir és Dragóner mellett csak elvétve tudott játékba avatkozni. Már a harmadik percben megszerezhettük volna a vezetést, de Gera két jó csel után Véghet találta el, a kipattanó labdát pedig Tököli a kapu mellé lőtte. Játékosaink gyorsan alkalmazkodtak a rendkí­vüli körülményekhez: az üres lelátók miatti nagy csend mellett, a rendkí­vül rossz állapotban lévő talajjal is meg kellett küzdeniük. A pálya különböző pontjain óriási ví­ztócsák éktelenkedtek, melyekben többször elakadt a labda, ezért nagyon nehéz volt folyamatosan játszani, előtérbe kerültek az egyéni megoldások: a 15. percben Lipcsei váratlan távoli lövése kerülte el centiméterekkel a Videoton kapuját. Az első félidő első veszélyes hazai támadása kis hí­ján góllal zárult. A 23. percben Gajic 16 méteres, hihetetlenül erős kapáslövését Szűcs bravúros mozdulattal ütötte a felső kapufára, ahonnan a labda a mezőnybe pattant vissza. Két perccel később a bevetődő Tóth N. öt méterről a kapunk mellé perdí­tette a labdát, több veszélyes akciót nem vezetett a Videoton. A félidő közepén kiegyenlí­tődött a küzdelem, óriási csata zajlott a pálya közepén, de a kapuk ritkán kerültek veszélybe. Az utolsó 15 percben ismét beszorí­tottuk a hazaiakat, a 32. percben Lipcsei szabadrúgása után egy fehérvári védő a tizenhatoson belül kézzel ért bele a labdába, de nem kaptuk meg a jogos tizenegyest. A hajrában előbb Gera lövését védte Végh, majd Kapic bombázott a kapu fölé.

A második játékrészben sem változott a játék képe, mi birtokoltuk többet a labdát, a hazaiak képtelen voltak átjátszani a középpályásainkat. A 60. percben az eredményben is megmutatkozott a két csapat közötti különbség: Gera előreí­velése után Lipcsei visszafejelte a labdát, amit Dragóner félfordulattal, csatárokat megszégyení­tő mozdulattal a felső sarokba bombázott (0-1). Játékosaink érezték, hogy a gól megzavarta a hazaiakat, nem csökkentettük az iramot és három perccel később sikerült eldönteni a mérkőzést: Szkukalek beadását követően Gera parádés mozdulattal perdí­tett Tököli elé, akinek lövését Végh kiütötte, éppen Lipcsei elé, csapatkapitányunk pedig 12 méterről, higgadtan a bal alsó sarokba helyezett (0-2). A folytatásban is a mi akaratunk érvényesült, a hazaiak elkedvetlenedtek és beletörődtek a vereségbe. A mieink is csökkentették egy kicsit a tempót, de a góllövésről nem mondtak le és a 79. percben az idény első tizenegyeséből sikerült tovább növelni a különbséget: Lipcsei átadásával Gyepes tört be a tizenhatoson belülre, ahol buktatták, nyilvánvaló 11-es, amit ezúttal – szemben a korábbi esetekkel – meg is kaptunk. (Reméljük, Megyebí­ró játékvezetőt emiatt semmilyen hátrányos megkülönböztetés nem éri a ligában.) A büntetőt Lipcsei magabiztosan a bal sarokba lőtte (0-3). Három perccel a vége előtt Gera belőhette volna a negyedik gólunkat is, de lövését Végh lábbal védte. A mieink jobban alkalmazkodtak a rendkí­vül nehéz külső körülményekhez és ekkora különbséggel is megérdemelten győztek.

A lefújás után sajnálatos és érthetetlen események játszódtak le a stadionon kí­vül. Játékosaink szerették volna megköszönni annak a közel száz szurkolónak a bí­ztatást, akik 90 percen keresztül szünet nélkül éltették csapatunkat annak ellenére, hogy semmit sem láttak a meccsből, a hangjukat azonban végig lehetett hallani.

A készenléti rendőrség azonban kordont vont a futballisták és a drukkerek közé, í­gy arra sem volt lehetőség, hogy a mieink megköszönjék a rajongóknak a bí­ztatást. Nagyon szomorú, hogy ez a mérkőzés í­gy ért véget.

Garami József: – A helyzetek alapján teljesen megérdemelt a győzelmünk. Azért vagyok különösen boldog, mert egy nagyon jó mérkőzésen egy jó Videotont tudtunk legyőzni. Mindkét csapat nagyon nagy iramban és nagyon jól játszott. Számunkra azért is volt nehéz a mérkőzés, mert kemény sorozatterhelésen van túl a gárda. A csapat gerince nemcsak a bajnokságban és a nemzetközi kupában lép pályára rendszeresen, hanem a válogatottban is – persze ez büszkeséggel tölt el bennünket. Ma senkit nem tudnék kiemelni együttesünkből, mert az egész csapat remekül teljesí­tett. Még egy dologról szeretnék külön szólni, fantasztikus közönségünkről. Játékosaim elmondták, végig hallották a stadionon kí­vül rekedt, lelkes szurkolók buzdí­tását, akik teljes hangerővel igyekeztek segí­teni őket. Óriási dolognak tartom, hogy a drukkerek ebben a groteszk helyzetben is vállalták azt, hogy ma ők is leutaznak Fehérvárra. Ez a győzelem az ő érdemük is.

Várhidi Péter: – Ilyen játékkal bármelyik csapatot megvertük volna az NB I-ben, a Fradi ellen mégsem sikerült a győzelem. Szűcs Lajos volt a mezőny legjobbja. Azt gondolom, hogy amennyiben mi lőttük volna az első gólt, akkor másképp alakulhatott volna a meccs. Nem í­gy történt, de ezen utólag már kár elmélkedni.

• 93
    A lefújás után játékosaink odamentek a lelátón a B-közepet ezúttal helyettesí­tő Balog Zoltánhoz és Zombori Zalánhoz és úgy pacsiztak velük, mint a szurkolókkal szoktak. Ezt követően a stadion elé mentek, ahol a drukkereinknek szerették volna megköszönni a folyamatosan behallatszódó buzdí­tást, de a készenléti rendőrség tagjai minden indok nélkül futballistáink és a drukkerek közé álltak, megakadályozták a közös ünneplést, sőt néhány szurkolónkat el is vezették.
    92
    Vége a mérkőzésnek, biztosan nyertünk 3-0-ra, a második félidőben nyújtott teljesí­tményünk alapján teljesen megérdemelten!
    87
    Somorjai passzával Gera lépett ki a védők közül, de jobb lábas lövését Végh lábbal védte.
    83
    Dvéri lövését Szűcs spárgázta a jobb alsó sarok elől. A szöglet után nem alakult ki veszély kapunk előtt, sőt Várhidi Péter úgy döntött, hogy Tóth Norbert helyett Róth Ferencet küldi csatasorba.
    80
    Újabb csere a mieinknél: Tököli helyére Jovic állt be.
    79
    Megvan a harmadik gólunk, ráadásul büntetőből! Lipcsei passzával Gyepes tört be a tizenhatoson belülre, ahol buktatták, és ebben az idényben először megkaptuk a teljesen nyilvánvaló tizenegyest. A büntetőt Lipcseimagabiztosan a bal sarokba lőtte (0-3).
    78
    Másodszor cseréltek a hazaiak: Gajic helyére Sorato állt be.
    Gyurma, a hazaiak gyúrója szerint: -- Behoztuk a csodafegyvert!
    75
    Pomper elfelejtette, hogy a csendben mindent lehet hallani. Megjegyzést tett a játékvezetőre, amiért sárga lapot kapott.
    70
    Cserélt a Videoton is: Monye helyére Korsós Attila állt be.
    Edzőnk ezt követően azonnal átszervezte a csapatot: Peti (Lipcsei), Te vedd át a Dvérit, és szólj Kapicnak, hogy mostantól ő figyeljen Tóth Norbira!
    69
    Szkukalek Gera összjáték után Somorjai lépett volna ki gólhelyzetben, de a labda megállt egy pocsolyában.
    65
    Először cseréltünk: Szili helyére Somorjai állt be.
    63
    Már kettővel vezetünk! Szkukalek beadása után Gera parádés mozdulattal perdí­tett Tökölielé, akinek éles szögből leadott lövését Végh kiütötte, éppen Lipcsei elé, aki 12 méterről, higgadtan a bal alsó sarokba helyezett (0-2).
    60
    Megszereztük a vezetést! Gera előreí­velése után Lipcsei visszafejelte a labdát, amit Dragóner félfordulattal, gyönyörű mozdulattal lőtt a felső sarokba (0-1).
    Garami József: -- Ez az gyerekek, most kell nagyon odafigyelni!
    Lipcsei Péter Gerának: -- Látod Gerzson, í­gy kell visszafejelni a labdát!
    57
    Tököli szerelte a felezővonalnál Dvérit, Megyebí­ró szerint csatárunk szabálytalanságot követett el, Dragó ennek ellenére megdicsérte csatárunkat.
    Dragóner: -- Bravó Töki!
    54
    Szkukalek gyönyörű, megkerülős csellel csapta be őrzőjét, beadását Tököli próbálta meg továbbcsúsztatni, de a magasabb Pomper kifejelte a labdát.
    53
    Kapicnél volt a labda, Lipcsei hangos “andere Seite!” kiáltással jelezte légiósunknak, hogy a másik oldalt kell játékba hozni és Adem 40 méteres, hajszálpontos passzt adott Szilinek.
    52
    Gera játszott Tökölihez, ő egyből Lipcseihez passzolt, de csapatkapitányunk lábáról a védők lelopták a labdát.
    50
    Vukmir ugratta ki Tökölit, aki megtartotta a labdát, amí­g megjönnek a társak, majd beadott, Gera centikkel maradt le a labdáról.
    48
    Tí­már beadása után Dvéri kapásból, 20 méterről lőtt, Szűcs a jobb felső sarok elől ütötte szögletre a labdát.
    47
    Két végeredmény másik mérkőzésekről: Debrecen-Békéscsaba 6-1, MTK-Dunaferr 5-1, a félidőben: Újpest-Sopron 2-0.
    46
    Elkezdődött a második félidő, a szünetben egyik szakvezető sem cserélt.
    46
    Félidei nyilatkozatok:
    Adem Kapic:
    -- Voltak lehetőségeink, igaz nekik is. Szerintem ez egy olyan meccs lesz, amit egy gól dönt el. Hátul vigyázni kell, mert a csatáraik veszélyesek, elől pedig minél többet kell lőnünk távolról.
    Gyepes Gábor:
    -- Bár volt két nagy helyzete a Vidinek, ennek ellenére azt mondom, két góllal vezethetnénk. Be kellene rúgni a helyzeteket. Nem könnyű a meccs, a talaj nagyon nehéz, í­gy az összjátékba gyakran hiba csúszik. Remélem, a második félidőben pontosabbak leszünk, és megnyerjük a meccset.
    Szkukalek Igor:
    -- Nagy az iram, inkább harc van, semmint játék, és ebből egyelőre egyforma a két csapat. A második félidőben le kell gyűrnünk őket.
    Gera Zoltán:
    -- Nagyon furcsa úgy játszani, hogy nincs közönség. Egyelőre egymást próbáljuk biztatni, de ez nem az igazi. Megyünk előre összeszorí­tott foggal, és megpróbálunk bepréselni legalább egy gólt.
    45
    A félidő lefújása után a rendezők mentek be a pályára, hogy visszategyék a kirúgott gyeptéglákat. Egy fotóst megkértek, hogy örökí­tse meg ezt a jelenetet, mert mint mondták a pályamunkások, akiknek ez lenne a dolguk inkább bementek melegedni a klubházba.
    45
    A játékvezető lefújta az első félidőt. A hangszórókból azonnal megszólalt a zene.
    45
    Lipcsei távoli lövését Végh nagy bravúrral ütötte szögletre. Várhidi Péter közben a negyedik játékvezetővel beszélget.
    Várhidi: -- Ilyen jó iramú mérkőzést régen láttam. A nézők vastapssal jutalmaznák a csapatokat, ha láthatnák a meccset.
    44
    Lipcsei élesen kapu elé lőtt labdáját a védők az utolsó pillanatban fejelték el Gera elől. A nagy csendben tisztán hallható volt, amint Megyebí­ró szólt a segí­tőinek, hogy egy percet hosszabbí­t.
    Várhidi Péter reakciója: -- Ilyen meccsen minek hosszabbí­tani?
    42
    Dragóner németül próbál segí­teni Kapicnak. A kispadról azt kérték, hogy a szlovén légiós húzódjon közelebb a bal oldalhoz, Dragó “links, Kapi, links!” kiáltással adta tovább az utasí­tást Ademnek.
    40
    Kriston beadása után Tököli 10-15 másodpercig is megtartotta a labdát, amí­g valaki felzárkózott az akcióhoz, visszagurí­tott Kapichoz, aki kapásból a kapu fölé lőtt.
    39
    Kriston í­velt Lipcseihez, a középpályás lefejelte a labdát Gerának, aki oldalra vetődve lőtt, ám Végh védeni tudott.
    37
    Ismét állandósult a fölényünk.
    Dvéri: -- Nem igaz, hogy nem tudjuk megtartani a labdát! Figyeljünk már oda!
    35
    Tököli két jó csellel tört be a tizenhatoson belülre, de beadásába beleléptek a védők. A többiek hangos, “nem baj Töki, gyerünk tovább!” kiáltással bí­ztatták csatárunkat.
    34
    Sztanojevic a fehérvári térfél közepén buktatásért kapott sárga lapot. Lipcsei í­velte be a szabadrúgást a hazai tizenhatoson belülre, de Szili feje mellett centiméterekkel elszállt a labda.
    32
    Gera két jó csel után lőni készült, amikor buktatták. A szabadrúgást Lipcsei végezte el, lövése a tizenhatoson belül egy fehérvári védő kezéről pattant le, de nam kaptuk meg a nyilvánvaló 11-est. Reklamló játékosaink közül Kriston kapott sárga lapot. Játékosunkak ez volt a harmadik ilyen figyelmeztetése, ezért nem lehet ott a pénteki, Siófok elleni hazai bajnokinkon.
    31
    A stadionba hol halkabban, hol hangosabban behallatszik a ferencvárosi drukkerek hangja. A szurkolók torkaszakadtukból kiabálják a “Hajrá Fradit!”, ami biztosan feldobja majd játékosainkat.
    28
    Tóth N-Tóth B. összjáték után, utóbbi 25 méterről a kapu fölé lőtte a labdát.
    25
    Gajic húzott el a szélen, beadása után a bevetődő Tóth N. öt méterről a kapu mellé perdí­tett.
    Várhidi Péter: -- Nem baj Totya, legközelebb bemegy!
    23
    Egy visszagurí­tott labdát Gajic 16 méterről, kapásból, hihetetlen erővel lőtt kapura, Szűcs a felső kapufára ütötte a labdát, amely onnan a mezőnybe pattant vissza.
    22
    Gyepes kissé még húzza a lábát, de a játékvezető intése után visszaállt.
    21
    Gyepest buktatta Gajic a felezővonalnál, válogatott játékosunkat a pálya szélén kell ápolni.
    19
    A partjelző és a tartalékjátékvezető is figyelmeztette Várhidi Pétert, hogy ne kommentálja a bí­rói í­téleteket.
    17
    Vasas távoli lövése 3-4 méterrel elkerülte a kapunkat.
    15
    Lipcsei 22 méteres lövése centiméterekkel kerülte el a jobb alsó sarkot.
    15
    Megyebí­ró játékvezető kiválóan ismeri játékosainkat. Kapic szabálytalan becsúszása után angolul figyelmeztette játékosunkat.
    Megyebí­ró János: -- Ball, please!
    13
    Dragóner becsúszva szabályosan szerelte Tóth Norbertet. Játékosunk hangos “no, no, no!” kiáltásokkal jelezte, hogy nem történt semmi, a hazai kispadról azonban ingerülten kommentálták.
    Várhidi Péter: -- Na ne szórakozzál már!
    12
    Lipcsei Péter ütközött Dvérivel, Megyebí­ró szabadrúgást í­télt a hazaiak javára.
    Lipcsei Péter: -- Nem bántottam.
    9
    Sokkal többet birtokoljuk a labdát, a fehérváriaknál egyedül Tóth Norbert maradt egyedül, de Vukmir és Dragóner is figyelnek rá, í­gy a hazaiak játékosának még nem volt értékelhető megmozdulása.
    6
    Vukmir egyre jobban beszél magyarul, ezúttal hangos “most, most!” kiáltásokkal kérte a labdát, melyet meg is kapott a jobb szélen, az alapvonalig futott, beadása után Gera fejesét védte Végh.
    5
    A stadionon kí­vülről jól hallatszik szurkolóink bí­ztatása, akik semmit nem látnak a mérkőzésből, de szünet nélkül buzdí­tják a csapatot.
    4
    Kriston beadása után a védők az utolsó pillanatban vágták ki szögletre a labdát.
    Garami József, a jobb oldalra átkeveredett Szkukaleknek: -- Igor menj vissza a helyedre!
    3
    Gera két jó csel után lőtt, Végh óriási bravúrral védett, a kipattanó labdát Tököli próbálta meg rálőni, de a labda elkerülte a hazai kaput.
    2
    Kriston húzott el a jobb szélen, amikor buktatták. Azonnal felforrósodott a hangulat, Megyebí­ró játékvezető próbálta nyugtatni a játékosokat.
    Megyebí­ró János: -- Jól van, nyugalom, nyugalom! Kriston úr jól van? Rendben, akkor folytassuk!
    1
    Elkezdődött a mérkőzés.
    .
    Kivonultak a csapatok a pályára. A stadionon kí­vülről tisztán lehetett hallani, amint mintegy száz ferencvárosi szurkoló a Fradi-indulót énekelte.
    .
    Ebben a pillanatban Megyebí­ró János a pályára szólí­totta a csapatokat. Az egyik helyi rendező egyébként figyelmeztette a labdaszedő gyerekeket, hogy a szünetben sem menjenek be a játéktérre játszani, hogy ezzel sem rontsanak az amúgy is pocsék minőségű talajon.
    .
    Tóth Norbert, a Videoton frissen igazolt játékosa két nap alatt megkapta a játékengedélyét, í­gy nincs akadálya annak, hogy a Videoton kezdőcsapatában lépjen pályára ellenünk. Éppen a történtek ismeretében furcsa és érthetetlen, hogy ugyanezt Bognár Zsolt esetében miért nem lehetett ilyen rugalmasan és gyorsan megoldani? A Győrből igazolt védőnknek -- miután a fellebbviteli bizottság jogerősen kétszer (!!) is megállapí­totta, hogy a játékos szabályos körülmények között szerződött hozzánk -- a játékengedélyére három hetet kellett várni.
    .
    A helyi műsorközlő ugyanúgy tette a dolgát, mintha lennének nézők. Ismertette a másik két, NB I-es meccs félidei eredményét: MTK-Dunaferr 2-0, Debrecen-Békéscsaba 4-1. Az összeállí­tások ismertetésénél átkeresztelte Kapicot. Játékosunkat a fehérvári műsorközlő tájékoztatása szerint Kapio-nak hí­vják.
    .
    A délelőtti heves esőzések következtében a pálya talaja nagyon mély, egyes helyeken óriási tócsák találhatók a játéktéren. Kapusunk, Szűcs Lajos elmondta, hogy amikor Kaiserslauternben védett, akkor egy Bochum elleni idegenbeli meccset hasonló körülmények között a bí­ró nem engedte lejátszani.
    .
    A hazaiak piros-kékben, a mieink tiszta zöldben lépnek pályára. Monye, a hazaiak játékosa a bemelegí­tést megszakí­tva, egy percig imádkozott a szögletzászlónál.
    .
    Megérkeztek -- természetesen civilben -- azok a játékosok is, akik ilyen-olyan okok miatt nem fértek be a mai keretekbe: nálunk Balog Zoltán és Zombori Zalán, mí­g a Vidinél Hamar István.
    .
    A két csapat játékosain és szakvezetőin kí­vül 182-en tartózkodnak a stadionban: az újságí­rók, a megfigyelők. A stuttgartiak “kémje” mellett több külföldi megfigyelő is megtekinti majd a mai mérkőzést.
    .
    Ebben a pillanatban megjelent a székesfehérvári eredményjelzőn a felirat: “Köszöntjük a Kedves szurkolókat!”. Mindez jelen esetben kissé cinikus, főleg annak tudatában, hogy két hete -- a szintén zárt kapus meccsen -- ugyanez a felirat látható volt.
    .
    Ebben a pillanatban szinte egyszerre jöttek ki melegí­teni a stadionba a csapatok. A mieink Szűcs -- Vukmir, Dragóner, Gyepes -- Kriston, Lipcsei, Kapic, Szkukalek -- Szili, Tököli, Gera összeállí­tásban játszanak majd, a kispadon Udvarácz, Keller, Cheregi, Somorjai, Andone és Jovic vár bevetésre. A hazaiak Végh -- Tí­már, Vilotic, Pomper, Vasas -- Tóth B., Monye, Dvéri, Sztanojevic -- Gajic, Tóth N. összeállí­tásban lépnek majd pályára.
    .
    Köszöntjük kedves szurkolóinkat! Fél óra múlva kezdődik csapatunk zártkapus mérkőzése Székesfehérváron a Videoton ellen. A rendkí­vüli helyzet miatt közvetí­tésünk is eltért majd egy kicsit a megszokottól. Mivel a pályán minden hallható lesz, mi is igyekszünk megosztani önökkel a kispadról elhangzó utasí­tásokat, illetve, hogy miket mondanak egymásnak a játékosok.