2003.II.22. Ferencváros – Kaposvár: 1-3 (edzőmérkőzés)

2 hozzászólás a(z) 2003.II.22. Ferencváros – Kaposvár: 1-3 (edzőmérkőzés) bejegyzéshez

• ftc.hu: Csapatunk ma a Népligetben a Kaposvár együttesét fogadta. A mérkőzést a vendégek nyerték meg 3-1-re. Amint az az eredményből is kitűnik, sajnos a mai összecsapáson a helyzetkihasználás nem volt az igazi. Garami József csapatából a hosszú időre kidőlt Gyepes Gábor mellett Gera Zoltán is hiányzott.

Ferencváros – Kaposvár: 1-3 (0-3)
    Népliget, 1.500 néző, vezette: Sus

Ferencváros: Szűcs – Vukmir, Dragóner, Bognár – Kriston (Sowunmi 46.), Kapic, Lipcsei (Szili 35.), Szkukalek (Balog Z. 46.)- Penksa, Tököli (Andone 46.), Leandro

Kaposvár: Balajcza – Kovacsevics, Mező, Tereny, Andre – Farkas, Máté, Andrusko, Tóth B. – Anghel, Horváth P.

Gól: Sowunmi (65.) illetve Andre (4.), Andrusko (30.), Horváth P. (39.)

Sajnos nagyon rosszul kezdődött számunkra a meccs, hiszen Andre már a 4. percben vezetést szerzett a kaposváriaknak, a brazil játékos 18 méterről lőtt Szűcs hálójába (0-1). A vendégek ezt követően nyugodtan játszhatták az előre eltervezett kontrajátékukat, a Kaposvár nagyszerűen tömörült a saját kapuja előtt. Ennek ellenére a 8. percben kis hí­ján egyenlí­tettünk: Lipcsei átadásáról Leo centikkel maradt le. Ezt követően is fölényben játszottunk, elsősorban a széleken próbálkoztunk a támadásvezetéssel, a befejezésekbe viszont rendre hiba csúszott. Az első félóra végén minden előzmény nélkül megduplázta előnyét a Kaposvár, Andrusko az ötös sarkáról csúsztatott a kapunkba (0-2). Lipcsei gyorsan szépí­thetett volna, Balajcza azonban bravúrral védte lövését. A 39. percben a Kaposvár folytatta a tökéletes helyzetkihasználást: Horváth Péter is betalált (0-3).

A fordulás után tovább próbálkoztunk a gólszerzéssel, sokáig azonban csak helyzetekig jutottunk. Egészen a 65. percig, amikoris Sowunmi szerzett nagyon harcosan labdát a kaposvári tizenhatoson belül, majd egy igazí­tás után óriási gólt lőtt a jobb felső sarokba (1-3). Ezt követően sajnos újabb gólt már nem tudtunk lőni, ugyan Penksának voltak még lehetőségei, de az eredmény már nem változott.

A mérkőzésen a mieink akarásával nem volt gond, a játék és a helyzetkihasználás azonban még nem volt az igazi. A 90 perc során érződött, hogy a mieink a kemény alapozás után még nincsenek csúcsformában, igaz a következő napokban épp az együttes „formábahozása” lesz a fő cél.

• 90
    A játékvezető lefújta a mérkőzést. A Magyar Kupában mi nyertünk a somogyiak ellen, ezúttal a felkészülési mérkőzést a kaposváriak nyerték.
    87
    Andone beadása után Sowunmi elől húzta le a labdát a kaposváriak kapusa.
    83
    Andone beadása után Penksa közeli fejesét a léc alól tornászta ki a vendégek kapusa.
    81
    Bognár jobboldali beadása után Penksa próbált meg kapura fejelni, de a nála sokkal magasabb védő megelőzte.
    76
    Most Farkas gondolta úgy, hogy köszön Gerzsonnak.
    75
    Kovacsevics futott vissza a kapuja felé, amikor meglátta a pálya szélén Gera Zoltánt és nem törődve a meccsel hangosan üdvözölte játékosunkat, ami nagy derültséget keltett a nézőtéren.
    74
    Penksa beadása után a kaposvári kapus húzta le a labdát Balog elől.
    72
    Sowunmi gurí­tott vissza az alapvonaltól, Andone kapáslövése után a labda túljutott a kapuson, de a védők még menteni tudtak.
    70
    Balog fejelt össze Jégerrel. A vendégek csereként pályára lépő játékosát ápolni kellett, de folytatni tudta a mérkőzést.
    65
    Szépí­tettünk. Sowunmi szerzett nagyon harcosan labdát a kaposvári tizenhatoson belül, majd egy igazí­tás után óriási gólt lőtt a jobb felső sarokba (1-3).
    62
    Csapatunk a nagyon kemény alapozó edzések után még egy kicsit fáradt, de szurkolóink megértőek a fiúkkal szemben és minden szép megoldást tapssal jutalmaznak.
    60
    A védők röviden kifejelt labdáját Szili 20 méterről, kapásból lőtte kapura, de a kaposvári kapus jól helyezkedett és védett.
    57
    Leandro kapu elé lőtt szabadrúgásáról centiméterekkel maradt le az ötösön egyedül hagyott Balog.
    55
    Az elmúlt percekben teljesen beszorí­tottuk ellenfelünket, a kaposváriak nem tudják kihozni a labdát a kapujuk előteréből, de rendkí­vül zártan, fegyelmezetten védekeznek, ezért előttünk sem adódott komoly gólhelyzet.
    50
    Bognár indí­tásával Kapic futott el a jobb szélen, élesen kapu elé lőtt labdáját az egyik védő vetődve rúgta ki Sowunmi elől.
    46
    Elkezdődött a második félidő. Tököli, Szkukalek és Kriston helyére, Andone, Sowunmi és Balog állt be. A két együttes megállapodása értelmében az egyszer már lecserélt játékosok később még visszajöhetnek a pályára.
    45
    A játékvezető lefújta az első félidőt.
    44
    Egy beadás után Dragóner fejelt kapura, de Balajcza jól helyezkedett.
    43
    Bognár indí­totta a bal szélen elfutó Szkukaleket, akinek beadásáról lemaradtak a társak.
    39
    Horváth P. szerzett labdát a térfelünkön, betört a tizenhatosunkon belülre és Szűcs mellett a hálóba helyezett (0-3).
    36
    Leandro szabadrúgása után Kriston csúsztatta a kapu fölé a labdát.
    35
    Lipcsei helyére az előre megbeszéltek szerint Szili állt be. Garami József azt kérte Szilitől, hogy Kapictól távol helyezkedjen, ezzel is széthúzzuk a Kaposvár középpályássorát.
    33
    Tököli emelt Lipcseihez, csapatkapitányunk 20 méterről, kapásból 1 méterrel lőtt a kapu fölé.
    32
    Szkukaleket buktatták 21 méterre a kaputól. Lipcsei jobb sarokra tartó lövését Balajcza óriási bravúrral ütötte ki.
    30
    Minden előzmény nélkül újabb gólt szerzett a Kaposvár. Baloldali beadás után Andrusko az ötös sarkáról csúsztatott a kapunkba (0-2).
    27
    Mezőnyjáték folyik a pályán. Garami József azt kérte Dragónertől, hogy ne menjen annyira előre, hátulról osztogassa el a labdákat, Kriston és Szkukalek pedig húzódjanak ki egészen az oldalvonal mellé, mert í­gy a kaposváriak sem tudnak annyira betömörülni.
    24
    Vukmir szerzett labdát a kaposvári tizenhatos előtt, egyből Lipcseihez passzolt, csapatkapitányunk a bal szélen felfutó Szkukaleket indí­totta, akinek beadása után Tököli 6 méterről a kapu fölé fejelt.
    19
    Penksa felugorva, sarokkal továbbí­totta a labdát Vukmirhoz, a közönség megtapsolta a szép mozdulatot.
    16
    Garami József szakmai igazgató azt kérte játékosainktól, hogy gyorsabban passzoljanak és próbáljanak befutni az üres területekre.
    11
    Penksa legurí­tása után Kapic 20 méterről centiméterekkel lőtt a kapu fölé.
    10
    Szkukalek beadása után Balajcza húzta le a labdát Penksa elől.
    8
    Kihagytuk az első helyzetünket. Szkukalek szerzett labdát a szögletzászlónál, visszaemelt a tizenhatos vonalán helyezkedő Lipcseihez, csapatkapitányunk egyből a büntetőterületen belül üresen hagyott Leandróhoz továbbí­tott, aki azonban centiméterekkel lemaradt az átadásról.
    6
    A kaposvári gólszerzőt, Andrét kellett ápolni. A vendégek védője Kriston kapáslövését próbálta meg blokkolni, a labda azonban gyomorszájon találta. A futballista egyperces ápolás után folytatni tudta a játékot.
    4
    Bognár buktatta Horváthot 18 méterre a kapunktól. A szabadrúgást Andre a bal felső sarokba lőtte (0-1).
    3
    Garami József szakmai igazgató a bal oldalon Bognár Zsoltot próbálja ki Gyepes Gábor helyén.
    1
    Elkezdődött a mérkőzés. A zöld-feketében játszó kaposváriak indí­tották útjára a labdát. A mieink fehér felsőben és zöld melegí­tőben léptek pályára.
    .
    A csapatok kivonultak a pályára. Horváth Péter a téli szünetben igazolt Kaposvárra. Egykori csatárunk a kezdés előtt egyenként kezet fogott valamennyi játékosunkkal.
    .
    A mieink Szűcs -- Vukmir, Dragóner, Bognár -- Kriston, Kapic, Lipcsei, Szkukalek -- Penksa, Tököli, Leandrofelállásban kezdenek. Az elképzelések szerint Szili a 30. percben fog pályára lépni. Rajta kí­vül Balog, Andone és Sowunmi ül majd a kispadon.
    .
    A kaposváriak a pályán melegí­tenek, a mieink a futófolyosón készülnek a perceken belül kezdődő találkozóra.
    .
    A mieink meccse előtt junior csapatunk is pályára lépett az U18-as válogatott ellen. A találkozót a korosztályos nemzeti együttes nyerte 5-2-re, a mi góljainkat Halgas Tibor szerezte.
    .
    A nagy érdeklődésre jellemző, hogy a szotyiárusok is úgy í­télték meg, érdemes kijönni a mérkőzésre és a bejáratnál árulják a ropogtatnivalót.
    .
    A tavalyi meccseinken még az egykori válogatott csatár, Kovács Kálmán volt a somogyiak vezetőedzője, most már azonban Keszei Ferenc felel a szakmai munkáért.
    .
    A kaposváriakkal tavaly kétszer is találkoztunk. Nyáron eőkészületi találkozón 3-1-re nyertünk ellenük, ősszel a Magyar Kupa negyeddöntőjében pedig óriási csatában, tizenegyespárbaj után búcsúztattuk őket.
    .
    A pálya talaját nagyon jól előkészí­tették, sőt a létesí­tmény munkatársai még arra is ügyeltek, hogy a letakarí­tott havat nem a játéktér mellett halmozták fel, í­gy a szurkolók testközelből követhetik nyomon a mérkőzést.
    .
    Köszöntjük kedves szurkolóinkat! Csapatunk a ciprusi edzőtáborozás után először játszik itthon edzőmérkőzést. Az ellenfél az NB I/B-s Kaposvár lesz. A találkozóra a népligeti műfüves pályán kerül sor.