2003.IX.1. Újpest – Ferencváros: 1-1

2 hozzászólás a(z) 2003.IX.1. Újpest – Ferencváros: 1-1 bejegyzéshez

• ftc.hu: Csapatunk feszült hangulatú meccsen, óriási csatában 1-1-es döntetlent ért el a Megyeri úton az Újpest ellen. Mindkét együttes hatalmas lendülettel kezdett, a hazaiak az elején durva szabálytalanságokkal igyekeztek megfélemlí­teni a mieinket.

Újpest – Ferencváros: 1-1 (1-0)
    Megyeri út, 4.000 néző, vezette: Kassai (Erős, Varga II.)

Újpest FC: Vlaszák – Szélesi, Nagy (Vanczák 57.), Urbán (Tamási 46.), Juhár – Simek, Farkas, Erős, Polonkai – Kovács, Szanyó (Bükszegi 44.)

Ferencváros: Szűcs L. – Bognár, Dragóner, Zováth –- Kriston, Kapic, Lipcsei, Kiss Gy. (Szkukalek 46.) -– Rósa, Jovic (Leandro 78.), Gera

Gól: Simek (10.) illetve Gera (61. – 11-esből)
    Sárga lap: Erős (5.), Tamási (54.), Vanczák (77.), Farkas (86.) illetve Lipcsei (30.), Bognár (73.)

Szerencsére játékosaink nem hagyták magukat provokálni, igyekeztek kizárólag a játékra koncentrálni. A 10. percben balszerencsés körülmények között kerültünk hátrányba. Polonkai indí­totta Simeket, aki 17 méterről, a kapujából kint álló Szűcs fölött a hálóba í­velt. Kapusunk próbált hátralépni, de közben megbotlott, í­gy esélye sem volt a hárí­tásra (1-0). A gól láthatóan kicsit megfogta csapatunkat, a hazaiak birtokolták többet a labdát, veszélyes helyzeteket alakí­tottak ki, de vagy a védőink avatkoztak közbe nagyon határozottan, vagy – mint például Kovács fejesénél – Szűcs védett óriási bravúrral. Az első félidő legnagyobb helyzetét a 34. percben hagytuk ki, amikor Dragóner indí­tásával Kiss tört be a tizenhatoson belülre, átemelte a labdát Vlaszák fölött, amely azonban centiméterekkel a kapufa mellett hagyta el a játékteret.

A szünetben Kiss helyére Szkukalek állt be, aki rengeteget futott a bal szélen, nagyon hasznosan és jól játszott, a támadásainkba is remekül kapcsolódott be. Az újpestiek beszorultak a térfelükre, csak idő kérdése volt, mikor sikerül egyenlí­tenünk. Ez a pillanat a 61. percben jött el, amikor Juhár becsúszva szerelte Jovicot a tizenhatoson belül, amikor támadónk átesett a védő lábán, Kassai tizenegyest í­télt a javunkra. A büntetőt Gera a balra vetődő Vlaszákot becsapva a jobb sarokba lőtte (1-1). Az egyenlí­tést néhány újpesti szurkoló nagyon nehezen emésztette meg és verekedést provokált a rohamrendőrökkel. A botrány a lelátón körülbelül tí­z percig tartott, a rendfenntartók könnygázt is bevetettek, az újpesti drukkerek megfékezésére. A pályán szerencsére mindkét együttes futballistái függetlení­tették magukat a nézőtéri eseményektől, nagyon izgalmas volt a mérkőzés, a csapatok utolsó erőtartalékaikat mozgosí­tották, a középpályás védekezés gyakorlatilag megszűnt, mindkét kapu előtt veszélyes helyzetek alakultak ki. A mieink a 79. percben szerezhették volna meg a győztes találatot, amikor Zováth előreí­velt labdáját Gera Vlaszákot megelőzve továbbcsúsztatta, azonban középen a társak későn zárkóztak fel, í­gy nem tudtuk bevenni a hazai kaput. Az újpestiek a 88. percben veszélyeztettek, amikor Farkas egy szabadrúgást az alapvonal és a tizenhatos vonalának találkozásától váratlanul kapura csavart, de a labda fölé szállt. így maradt a döntetlen, ami a játék képe alapján igazságosnak mondható. Már csak mi vagyunk veretlenek az élvonalban, a sors (illtve a liga) fintora, hogy ennek ellenére az utolsó előtti, 11. helyen állunk a tabellán.

Garami József: -- Nagyon küzdelmes, jó iramú mérkőzés volt. Mindkét csapat megmutatta, hogy magyar együttesek is képesek nagy iramú, élvezetes meccset játszani egymással. Az első félidőben kicsit bátortalanok voltunk, a gól megfogott minket, ebben az időszakban az Újpest jobban játszott. Bár nekünk is volt három helyzetünk, mégis az első félidő után talán megérdemelten vezettek a hazaiak. A második 45 percben rá tudtuk erőltetni az akaratunkat az újpestiekre, több gólt is szerezhettünk volna, de összességében, a 90 perc alapján a döntetlen igazságosnak mondható.

Mezey György: -- Egyetértek Garami József kollégámmal abban, hogy hajtós, küzdelmes, jó mérkőzés volt. A ferencvárosiak agresszí­ven, elszántan küzdöttek, olyan hozzáállással léptek pályára, ahogy egy ilyen rangadón ezt kell. Amit azonban Kassai Viktor játékvezető művelt, ilyet hosszú edzői pályafutásom alatt még nem láttam. A játékosaim nem mertek az ellenfél közelébe menni, mert tudták, hogy azonnal lefújja a bí­ró és csak a lehetőségre vár, hogy mikor adhat végre tizenegyest a Fradinak, ami végül be is következett. Azt gondolom, hogy Kassai az MLSZ lelkiismeretfurdalását akarta kicsit enyhí­teni a Ferencvárossal szemben hozott szigorú büntetések miatt. A második félidőben egyébként volt olyan időszak, amikor a Fradi is jól játszott, ezért nyugodtan mondhatom, hogy a Ferencvárosnak nincs szüksége erre a játékvezetői segí­tségre.

• 92
    Vége a meccsnek! Óriási csatában szereztünk egy pontot a Megyeri úton és a mezőny egyetlen veretlen csapataként a 11. helyen állunk a tabellán.
    88
    Polonkai esett el a tizenhatosvonala és az alapvonal találkozásánál, Kassai szabadrúgást adott a hazaiaknak. Farkas megpróbált kapura lőni, de a labda fölé szállt.
    86
    Szkukalek tört előre nagy lendülettel, amikor 24 méterre a kaputól Farkas buktatta, ez is sárga lap.
    84
    Gerát kellett ápolni az oldalvonal mellett, mert görcsöt kapott, de egy perc elteltével folytatni tudta a játékot.
    81
    Gera fantasztikus szólóval tört előre, három védőt is kicselezett, de Erős az utolsó pillanatban szögletre mentett.
    79
    Zováth emelt be a kapu elé, Gera magasabbra ugrott, mint ameddig Vaszák fel tud nyúlni, továbbfejelte a labdát, de Tamási szögletre mentett.
    77
    Vanczák lerántotta Gerát, amiért besárgult.
    75
    Farkas végzett el szabadrúgást 25 méterre a kapunktól, de fölé lőtt.
    73
    Bognár rossz ütemű becsúszás után Farkas lábát találta el, jogosan kapott sárga lapot.
    72
    Másodszor cseréltünk, Jovic helyett Leandro lépett pályára.
    70
    Polonkait Zováth szeelte becsúszva, a labda Erős elé pattant, aki 20 métrerről a lelátóra bombázott.
    67
    Polonkai 25 méteres, középre tartó lövését fogta meg Szűcs.
    65
    A rendőrök könnygázt vetettek be a hazai drukkerek megfékezésére, a pályán egyelőre folytatódik a játék.
    63
    Az újpesti szurkolók nem tudták túltenni magukat az egyenlí­tésünkön. A lelátón összeverekedtek a rohamrendőrökkel.
    61
    Egyenlí­tettünk!! Jovicot a tizenhatoson belül Juhár becsúszva próbálta szerelni, támadónk átesett a lábán, 11-es! A büntetőt Gera a jobb sarokba lőtte (1-1).
    60
    Gera emelt a tizenhatoson belülre, Jovic középre fejelte a labdát az üresen hagyott Kriston elé, akinek 6 méteres lövését Vlaszák védte óriási bravúrral.
    57
    Harmadszor cserélt az Újpest. Nagy helyére Vanczák állt be.
    55
    Lipcsei jobboldali szabadrúgása után Dragóner 14 méterről fejelt a kapu mellé.
    54
    Tamási hátulról belerúgott Gerába, jogosan kapott sárga lapot.
    52
    Polonkai térden rúgta Kapicot, megúszta szóbeli fiyelmeztetéssel.
    51
    Simek lapos beadása után Szűcs Kovács elől szedte föl a labdát.
    49
    Kovács tört be Bognár mellett a tizenhatoson belülre, majd elesett, Kassai jogosan engedte tovább a játékot.
    46
    Elkezdődött a második félidő, az újpestek is cseréltek: Urbán helyett Tamási játszik a második 45 percben.
    45
    A szünetben egy csere lesz a mieinknél: Kiss Gy. nem tudja folytatni a játékot, helyette Szkukalek Igor lép pályára. Ezenkí­vül egy taktikai változtatás a mieinknél. Garami József kérésére Rósa és Gera helyet cserélnek egymással.
    45
    Félidei nyilatkozat:
    Szűcs Lajos:
    -- Nagyon sajnálom a gólt. Ahogy hátraléptem, megbotlottam a lábamban, í­gy nem tudtam menteni. Mindent el fogunk követni a fordí­tásért.
    45
    Vége az első félidőnek.
    44
    Cserélt az Újpest. Szanyó helyett Bükszegi állt be.
    43
    Simek passzával Polonkai tört be a tizenhatoson belülre, de mielőtt lőhetett volna, Rósa kitűnő ütemben szerelte.
    39
    Erős 30 méteres lövését védte Szűcs.
    36
    Farkas nyújtott lábbal belecsúszott a földön fekvő Kissbe, még szabadrúgást sem kaptunk.
    34
    Dragóner indí­tása után Kiss Simek mellett betört a tizenhatoson belülre, átemelte a labdát Vlaszák fölött, ami alig kerülte el a hosszú sarkot.
    32
    Simek í­velt be szabadrúgást a kapunk elé, de a hátrahúzódó Gera fejjel tisztázott.
    30
    Lipcsei buktatta Juhárt, amiért sárga lapot kapott.
    29
    Farkas szöglete után Szűcs húzta le magabiztosan a labdát.
    27
    Rósa indí­totta Kristont a jobb szélen, a labda azonban túl hosszú volt és középpályásunk már csak az alapvonalon túl érte el.
    22
    Jovic kapott jó indí­tást a tizenhatoson belül, egy lövőcsellel becsapta Juhrát, de mielőtt lőni tudott volna, a földön fekvő Juhár az alapvonalon túlra kotorta a labdát.
    19
    Farkas beadása után Kovács 7 méterről fejelt kapura, Szűcs óriási bravúrral kiütötte a labdát a bal sarok elől, majd mielőtt egy újpesti lőhetett volna, meg is fogta a labdát.
    17
    Polonkai tartott rá nagyon csúnyán Rósa lábára, de megúszta sárga lap nélkül.
    15
    Simek futott el a jobb szélen, középre gurí­tott, Kovács átlépte a labdát, de a mögötte érkező Szanyó nem tudott lőni, mert Dragóner jó ütemben lépett közbe és tisztázott.
    13
    Kovács egy bodicsekkel vitte földre Gerát az ötössel egymagasságban, a jobb szélen. Lipcsei belőtt szabadrúgását Gera 6 méterről fejelte a kapu mellé.
    11
    Gera ugratta ki Jovicot, de légiósunk 10 méterről centiméterekkel a kapu mellé bombázott, óriási helyzet volt!
    10
    Vezet az Újpest. Polonkai indí­tásával Simek lépett ki és 17 méterről a kint álló Szűcs fölött a hálóba emelt (1-0).
    8
    Farkas indí­tásával Kovács futott le az alapvonalig, beadását azonban Szűcs magabiztosan húzta le.
    7
    Erős könyökkel orrba vágta Kisst, de Kassai nem látta a durva szabálytalanságot.
    6
    Polonkai rúgta hátulról vádlin Lipcseit, de megúszta szóbeli figyelmeztetéssel.
    5
    Erős szabálytalankodott a hazai térfél közepén, amiért sárga lapot kapott.
    4
    Lipcsei í­velt be szabadrúgást a jobb oldalról a kapu elé, Kiss Gy. 4 méterről fejelt volna kapura, de Kassai közben les miatt lefújta az akciót.
    3
    Urbán végzett el szabadrúgsát 30 méterre a kapunktól, lövése a sorfalunkról az alapvonalon túlra pattant.
    1
    Elkezdődött a mérkőzés. A hazaiak indí­tották útjára a labdát. Az újpestiek lila-fehér scí­kos mezben és lila nadrágban játszanak, a mieink tiszta zöldben lépnek pályára.
    .
    Aleksandar Jovic óriási becsvággyal készül a mérkőzésre. Csatárunk az utóbbi időben mindig gólt szerzett a az újpestiek ellen és terészetesen bí­zik benne, hogy ma is folytatódik a jó sorozata. Aleksandar négy bajnoki mérkőzésre szóló eltiltásának letöltése után első NB I-es meccsén lép pályára ebben a szezonban.
    .
    A hazaiaknál Róth és Rósa Henrik hiányzik sérülés miatt. Mezey György kezdőcsapata: Vlaszák -- Szélesi, Nagy, Urbán, Juhár -- Simek, Farkas, Erős, Polonkai -- Kovács, Szanyó
    .
    Garami József Vukmir kiesése utánBognár Zsoltot szerepelteti a védelem jobb oldalán. A mieink Szűcs -- Bognár, Dragóner, Zováth – Kriston, Kapic, Lipcsei, Kiss Gy. – Rósa, Jovic, Gera összeállí­tásban kezdenek, a kispadon Udvarácz, Szkukalek, Somorjai, Takács, Sasu, Penksa és Leandro vár bevetésre.
    .
    Dragan Vukmir sérülése miatt kénytelen kihagyni a mai összecsapást, de természetesen elkí­sérte a csapatot erre a rendkí­vül fontos rangadóra. Gyepes Gábor is szeretett volna a fiúkkal lenni, de neki ma Bécsbe kellett utaznia rehabilitációs kezelésre. Mint elmondta, megrendelte a Westel SMS-szolgáltatását, ő is elküldte a FRADIMECCS szót a 0690-633-FTC(382) számra, í­gy az osztrák fővárosban is értesül a találkozó legfontosabb eseményeiről.
    .
    A mérkőzés előtti sajtótájékoztatón Mezey György, a hazaiak szakvezetője meglepődött, amikor meglátta csapatunk összeállí­tását. A szakembert láthatóan váratlanul érte, hogy az azonos szerepkörben bevethető Lipcsei Péter, Adem Kapic és Zováth János is a kezdőcsapatunkban szerepel. Mezey annyira sietett a sajtótájékoztató után, hogy elfelejtette levinni az összeállí­tásunkat az újpesti öltözőbe és lentről üzent, hogy juttassák el hozzá a kezdőtizenegyünket. Garami József elárulta, hogy Zováth ezúttal speciális feladatot kap, emberfogóként az újpestiek játékát szervező Szanyót kell őriznie.
    .
    A két együttes játékosai már a pályán melegí­tenek. A lelátón meglepően kevesen vannak. Nagyjából ugyanannyi újpesti és ferencvárosi drukker van a stadionban. Csapatunkat sokkal többen szerették volna elkí­sérni, de miután a liga indokolatlanul és érthetetlenül megnehezí­tette drukkereink számára a jegyvásárlást, sokan úgy döntötték, hogy inkább otthon maradnak.
    .
    Egy órával a kezdés előtt sor került a szokásos pályaszemlére. Játékosainkat a lelátón mintegy 500 szurkolónk üdvözölte. Ők már túl voltak a bejáratoknál a motozáson és elfoglalhatták helyüket a nézőtéren.
    .
    Csapatunk a kezdés előtt 75 perccel érkezett meg a Megyeri úti stadionba. Az utazás során semmi rendkí­vüli nem történt, a vendégöltöző elfoglalása azonban nem ment zökkenőmentesen, ugyanis az ajtó zárva volt és a rendezők nem tudták megmondani, kinél van a kulcs. Végül ötperces várakozás után előkerült a “kulcsos ember”, í­gy nem volt akadálya annak, hogy a mieink lepakoljanak.