2003.IX.14. Ferencváros – Matáv-Sopron: 2-0

2 hozzászólás a(z) 2003.IX.14. Ferencváros – Matáv-Sopron: 2-0 bejegyzéshez

• ftc.hu: Csapatunk utolsó zártkapus mérkőzésén végig kézben tartva a mérkőzést Jovic és Sasu góljaival 2-0-ra nyert a Sopron ellen és a bajnokságban feljött az 5. helyre egy ponttal lemaradva az élen álló Balaton FC mögött. A Demján-Bozóky-Szieben ligában egyedüli veretlen csapatként a mezõnyben továbbra is a 11. pozí­ciót foglaljuk el.

Ferencváros – Matáv-Sopron: 2-0 (1-0)
    Üllői út, zártkapus mérkőzés, vezette: Szarka (Kovács Z., Szabó P.)

Ferencváros: Szűcs L. – Bognár, Dragóner, Kiss Gy. – Kriston, Lipcsei, Zováth, Leandro – Rósa – Gera (Kapic 79.), Jovic (Sasu 61.)

Matáv-Sopron: Milinte – Bagoly, Lazic, Pető, Hanák – Baumgartner (Cseke 46.), Lambulic, Pintér, Fehér (Sira 46.) – Tóth, Tiber (Balaskó 58.)

Gól: Jovic (17.), Sasu (65.)
    Sárga lap: Rósa (75.) illetve Bagoly (49.), Balaskó (64.)

Nagy lendülettel kezdtük a mérkõzést, a vendégek beszorultak a térfelükre. Eleinte nagyon nehezen sikerült áttörni a soproni védõfalat, ezért távoli lövésekkel és hosszú indí­tásokkal próbálkoztunk, illetve a széleken próbáltunk a védõk mögé kerülni. Sok akció futott a jobb szélen, ahol Rósa és Kriston többször kijátszották a védõket és középre lõtt labdákkal próbáltak helyzeteket kialakí­tani, de Milinte nagyon jó ütemben jött ki a beadásokra. A 15. percben Jovic lépett ki a védõk közül, Milinte mellett a kapuba is lõtt, a játékvezetõ azonban les miatt érvénytelení­tette a gólunkat. Szerencsére nem kellett sokat várni a vezetésre. Két perccel késõbb Lipcsei 40 méteres hajszálpontos indí­tása után Gera kitûnõ ütemben adott középre és Jovic miután lekezelte a labdát, 8 méterrõl Milinte mellett a hálóba helyezett (1-0). A gól után is mi irányí­tottunk, a 23. percben Gera szabadrúgását védte óriási bravúrral Milinte. A 35. percben kihagytuk a félidõ legnagyobb helyzetét: ezúttal is Lipcsei adott remek labdát Gerának, csatárunk egyedül törhetett kapura, 11 méterrõl azonban centiméterekkel a bal sarok mellé lõtt. Az elsõ 45 percben a soproniak egyszer sem lõttek kapura.

A második játékrészben a soproniak támadóbb felfogásban játszottak. Ez azonban sokáig csak abban nyilvánult meg, hogy hátul jobban kinyí­ltak, ezáltal több helyünk maradt a támadásvezetésre. A sportszerû meccs egyetlen csúnya jelenetét az 59. percben láttuk, amikor Sira belerúgott a labdát elõle megszerzõ Szûcsbe. A sportszerûtlenség megtorlatlan maradt, szerencsére késõbb sem szabadultak el az indulatok. A 65. percben a Jovic helyére beálló Sasu révén növeltük elõnyünket. Leandro kitűnő ütemben ugratta ki Sasut, aki elhúzta a labdát Milinte mellett, majd az üres kapuba gurí­tott, eldöntve a meccset (2-0). A soproniak a 68. percben próbálkoztak elõször kapuralövéssel, de Tóth M. 18 méterrõl a kapunk fölé bombázott. Kétgólos elõnyünk tudatában visszahúzódtunk a térfelünkre, a vendégek birtokolták többet a labdát, de csak elvétve tudtak a kapunk közelébe kerülni. Szűcsnek csak a 77. percben kellett komolyan játékba avatkoznia, amikor Petõ félfordulattal leadott lövését a léc alól ütötte szögletre. A hajrában ismét elõttünk adódott nagy helyzet: a 93. percben Lipcsei gyönyörû cselek után Milinte mellett gurí­tott középre, Sasu azonban 10 méterrõl estében az üres kapu fölé lõtt.

A játék képe alapján győzelmünk teljesen megérdemelt volt a szervezetten futballozó, azonban veszélytelenül támadó Sopron ellen.

• 94
    Szarka lefújta a mérkőzést, megérdemelten nyertünk 2-0-ra és az 5. helyen állunk a bajnokságban. A Demján-Bozóky-Szieben ligában továbbra is a 11. helyet foglaljuk el.
    93
    Lipcsei gyönyörű cselekkel húzott el a jobb oldalon, Milinte mellett középre passzolt, Sasu azonban estében, 10 méterről az üres kapu fölé lőtt.
    92
    Rósa a tizenhatos sarkáról lőtt kapura, de a középre tartó labdát Milinte megfogta.
    90
    A tartalék játékvezető jelezte, hogy Szarka négy percet hosszabbí­t.
    88
    Lipcsei remek ütemben indí­totta Kristont, ő egyből Rósához passzolt, akinek beadását Milinte szerezte meg Sasu elől.
    86
    Rósa indí­totta Leandrót, aki elől Milinte a kapujából messzire kifutva szerezte meg a labdát.
    84
    Hanák tört be a tizenhatosunkon belülre, mielőtt azonban lőni tudott volna Rósa szögletre mentett.
    81
    Hanák hosszú indí­tásával Tóth M. tört volna kapura, de Dragóner jól helyezkedett és elfejelte előle a labdát.
    79
    Másodszor cseréltünk. Gera helyére Kapic állt be.
    77
    Sira jobboldali beadása után Kriston fejjel tisztázott Tóth M. elől.
    77
    Baloldali soproni szöglet után a labda a védőinkről Pető elé pattant, aki félfordulattal, kapásból lőtt, Szűcs gyönyörű mozdulattal a léc alól ütötte ki a labdát.
    75
    Rósa ellökte Petőt a felezővonalnál, ezért ő sem úszta meg sárga lap nélkül.
    73
    Balaskó szöglete után Lipcsei az előrehúzódó Lazic elől fejelte ki a labdát.
    71
    Gera emelt Sasu elé, aki 16 méterről kapásból alig lőtt a kapu fölé.
    68
    Tóth M. 18 méterről lőtt a kapunk fölé.
    65
    Már kettővel vezetünk!!! A csereként beállt Sasu lépett ki a védők közül, elhúzta a labdát Milinte mellett, majd pár lépésről az üres kapuba helyezett (2-0).
    64
    Balaskó visszahúzta Rósát, ezért ő is sárga lapot kapott.
    63
    Leandro visszajött a pályára.
    62
    Leandro maradt lenn a felezővonalnál. Leót hordágyon viszik le a pályáról.
    61
    Először cseréltünk. A gólszerző Jovic helyére Sasu állt be.
    59
    Sira lépett ki a védőink közül, Szűcs elévetődött, megfogta a labdát, a soproni támadó azonban megrúgta kapusunkat. Pillanatok alatt lökdösődés alakult ki a tizenhatosunkon belül, Szarka az asszisztensei segí­tségével állí­totta helyrea rendet. Lajos rövid ápolás után folytatni tudta a játékot.
    58
    Haramdszor is cserélt a Sopron. Tiber helyett Balaskó lépett pályára.
    56
    Leandro a tizenhatos sarkáról lőtt, Milinte a bal sarok elől óriási bravúrral ütötte ki a labdát.
    54
    Leandro indí­tásával Jovic ugrott ki, de a játékvezető kles cí­mén lefújta az akciót.
    51
    Cseke szöglete után Lipcsei fejelte ki a labdát a mezőnybe.
    49
    Bagoly buktatta Gerát, amiért sárga lapot kapott.
    46
    Elkezdődött a második félidő. Nálunk nem volt csere, a soproniaknál Baumgartner helyére Cseke, Fehér helyére pedig Sira állt be.
    45
    Szarka nem látott okot a hosszabbí­tásra a nagyon sportszerű mérkőzésen és pontosan 45. perc után lefújta az első félidőt.
    43
    Kriston két jó csel után a tizenhatoson belül ballal lőtt, Milinte azonban gyors vetődéssel a bal sarok elől szögletre mentett.
    42
    Tiber próbált meg ebfutni egy hosszú indí­tást, de Szűcs a tizenhatoson belül felszedte előle a labdát.
    41
    Lipcsei remek csellel futott el a jobb szélen, laposan a kapu elé lőtte a labdát, Jovic az ötös sarkánál megpróbált befordulni, de Lambulic tisztázott.
    39
    Kiss Gy. kényszerí­tőzött Leandróval, a visszakapott labdát 17 méterről egyből rálőtte, Milinte a jobb sarok előtt vetődve fogta meg a labdát.
    36
    Lipcsei kiváló, 35 méteres indí­tással szöktette Jovicot, aki két védő között Rósához passzolt, középpályásunk megpróbálta egyből visszatenni a labdát az egyedül kilépő csatárunk elé, de Pető lábában elakadt az átadás.
    35
    Lipcsei remek ütemben ugratta ki Gerát, Gerzson rávezette a labdát Milintére, majd 11 méterről centiméterekkel a bal sarok mellé lőtt.
    33
    Rósa ugratta ki Leandrót, Leo lefutotta Lazicot, azonban Milinte a tizenegyes pontnál elévetődött és megszerezte a labdát.
    31
    Hanák két játékosunk között szerzett labdát, azonban a tizenhatos sarkáról a kapu mögé í­velte a labdát.
    29
    Leandro indí­totta pontos labdával a bal szélen felfutó Lipcseit, csapatkapitányunk ballal egyből középre emelt, Rósa 8 méterről alig fejelt a bal sarok mellé.
    26
    Hanák futott el a bal szélen, beadott, Tiber azonban 7 méterről a kapu fölé csúsztatta a labdát.
    23
    Bagoly buktatta Gerát 22 méterre a kaputól. Gerzson állt a labda mögé, gyönyörűen elcsavart a sorfal fölött, Milinte azonban hatalmas vetődéssel a jobb felső sarok elől ütötte ki a labdát.
    20
    Gera 30 méteres lövése a közbelépő Lambulic lábáról vágódott le.
    17
    Megszereztük a vezetést! Lipcsei 40 méteres passzal indí­totta Gerát, aki egyből kapu elé lőtte a labdát, Joviclekezelte, majd 8 méterről Milinte mellett a hálóba helyezett(1-0).
    15
    Leandro ugratta ki Jovicot, aki 11 méterről Milinte mellett a jobb sarokba lőtt, Szarka azonban les cí­mén érvénytelení­tette a találatot. Határeset volt, de mivel senki nem reklamált a mieink közül, valószí­nűleg igaza volt a bí­rónak.
    14
    Rósa kényszerí­tőzött Kristonnal, a visszakapott labdát az alapvonalról egyből belőtte a kapu elé, de Milinte kivetődve mentett az érkező Jovic elől.
    12
    Lipcsei végzett el szabadrúgást a bal oldalról. Beadása után Milinte rosszul jött ki a kapujából, Gera megelőzte a soproni hálóőrt, azonban 10 méterről centiméterekkel a kapu fölé fejelte a labdát.
    10
    Gera idní­totta Lipcseit, aki elől Milinte a kapujából kifutva a tizenhatos vonala előtt szedte fel a labdát.
    9
    Rósa 20 méterről váratlanul lőtt, a labda azonban elkerülte a vendégek kapuját.
    7
    Kriston kényszerí­tőzött Rósával, a visszakapott labdát egyből Jovichoz passzolta, akit azonban Lambulic 20 méterre a kaputól buktatott, Szarka továbbot intett.
    4
    Lipcsei a felezővonaltól í­velte be a labdát a tizenhatoson belülre, Gera két védő között ugrott fel fejelni, Bagoly elesett, Szarka pedig kifelé í­télt szabadrúgást.
    2
    Hanák indí­tásával Tiber lépett volna ki, de Dragóner jó ütemű bescúszással szögletre mentett.
    1
    Elkezdődött a mérkőzés. Mi indí­tottuk útjára a labdát. Az első félidőben mi támadunk a Springer-szobor felőli kapura.
    .
    Kivonultak a csapatok a pályára. A mieink zöld-fehér csí­kos mezben és fehér nadrágban, ellenfelünk piros-fehér csí­kos mezben és piros nadrágban játszik.
    .
    Mindkét csapat befejezte a bemelegí­tést, és a játékosok az öltözőbe vonultak. A mieinknél ezúttal a szokásokkal ellentétben nem Rósa Dénes, hanem Aleksandar Jovic volt az, aki utoljára hagyta el a pályát.
    .
    A mai mérkőzést a televí­zió nem közvetí­ti, de honlapunk mellett a Sportrádió (www.sportradio.hu) is élő közvetí­tésben számol be a találkozóról. Ezenkí­vül szurkolóink sms-értesí­tést is kaphatnak a legfontosabb eseményekről, ha a FRADIMECCS szót elküldik a 0690-633-FTC(382) szárma. A szolgáltatás dí­ja hét napra 240 forint+ÁFA. Akik most jelentkeznek, a jövő szombati Zalaegerszeg elleni idegenbeli meccsünkről is kapnak sms-értesí­tést.
    .
    A sajtópáholy már megtelt, mi azonban jobban örülnénk, ha a nézőtéren lenne telt ház.
    .
    Garami József a mérkőzés előtt elmondta, hogy a bajnoki szünetben nem tudott a teljes kerettel dolgozni, hiszen Dragóner, Lipcsei és Gera a magyar, Kapic a szlovén válogatottal szerepelt EB-selejtezőn, Leandro pedig az olimpiai együttessel lépett pályára, ezért ez az öt játékos másfél hétig hiányzott az edzésekről.
    .
    A válogatott meccs miatt a múlt hétvégén nem rendeztek bajnoki fordulót. A szünetben felépült Balog Zoltán, viszont sajnos megsérült Dragan Vukmir.
    .
    A két együttes játékosai már a pályán melegí­tenek, a lelátón a szektorokban csak a biztonsági őrök állnak. Nagyon lehangoló a kellemes időben az üres nézőtér látványa. Szerencsére utoljára kell ezt átélnünk.
    .
    A vendégek kezdőtizenegye: Milinte -- Bagoly, Lazic, Pető, Hanák -- Baumgartner, Lambulic, Pintér, Fehér -- Tóth, Tiber.
    .
    Garami József a mérkőzés előtt két helyen is változtatott az előre megadott kezdőcsapaton. Sasu helyett Jovic, Szkukalek helyett pedig Leandro kezd. A mieink Szűcs -- Bognár, Dragóner, Kiss Gy. -- Kriston, Lipcsei, Zováth, Leandro -- Rósa -- Gera, Jovic összeállí­tásban lépnek pályára, a kispadon Udvarácz, Balog, Szkukalek, Somorjai, Kapic, Sasu és Penksa vár bevetésre.
    .
    Köszöntjük kedves szurkolóinkat! Csapatunk a 6. forduló zárómérkőzésén a Matáv Sopront fogadja az Üllői úton. A liga döntése értelmében ezt a találkozót is zárt kapuk mögött kell megrendezni. Ezzel letöltöttük hárommeccses büntetésünket és a következő Üllői úti összecsapáson, szeptember 28-án a Pécs ellen, már szurkolóink is a helyszí­nről bí­ztathatják a mieinket.