2003.V.30. Ferencváros – DVSC: 0-0

2 hozzászólás a(z) 2003.V.30. Ferencváros – DVSC: 0-0 bejegyzéshez

• ftc.hu: Második helyen végzett csapatunk a bajnokságban, miután együttesünk 0-0-t játszott a Debrecen ellen.

Ferencváros – DVSC: 0-0
    Üllői út, 13.622 néző, vezette: Megyebí­ró (Medovarszki, Hrabovszky)

Ferencváros: Szűcs L. -– Vukmir, Dragóner, Balog Z. – Kriston, Kapic (Zováth 68.), Lipcsei, Szkukalek –- Gera, Tököli, Leandro (Jovic 68.)

Debrecen: Balogh –- Bernáth, Flavio Pim, Szekeres (Szabó 82.), Selymes –- Dombi, Habi, Vincze G., Hanák –- Andorka (Dávid 59.), Kiss Z.

A telt ház előtt megrendezett találkozón együttesünk végig fölényben játszott, sajnos azonban nem sikerült a kapuba találni. Az első félidőben a legnagyobb lehetőség Kriston nevéhez fűződött, akinek távoli lövését Balogh bravúrral védte. Ezt megelőzően Gera ollózása jelentett veszélyt a Loki kapujára, ám Balogh a helyén volt.

A második félidőben főleg fejjel veszélyeztettünk, ám Dragóner és Tököli sem tudott a kapuba találni. A Debrecen végig hősiesen védekezett, játékosaink sokszor élő fallal „találkoztak”, a legtöbb kí­sérletünk levágódott a debreceni védelemről.

Mivel az MTK 1-0 arányban nyert Újpesten, í­gy a kék-fehérek szerezték meg a bajnoki cí­met, mí­g mi az UEFA-kupában indulhatunk.

• 94
    Vége a meccsnek, az MTK a bajnok.
    93
    Egy perc van hátra, amikor Szabót kell ápolni.
    91
    Lipcsei kapu elé í­velt szabadrúgását Dragóner fejelte a kapu fölé, Megyebí­ró négy percet hosszabbí­t.
    90
    Flavio Pimet kell ápolni, mert saját játékostársa érzékeny ponton találta el a labdával. A Megyeri úton vége a meccsnek, 1-0-ra nyert az MTK.
    88
    Vukmir lőtte be a labdát a kapu elé, melyet Tököli fejelt kapura, de Balogh védett.
    86
    Lipcsei emelt be a kapu elé, Jovic azonban 8 méterről mellé csúsztatott.
    84
    Gera indí­tásával Tököli lépett volna ki, de sajnos lesen állí­tották meg.
    82
    Újabb csere a vendégeknél. Selymes helyére Szabó áll be.
    80
    Dávid lépett ki a jobb oldalon és az oldalhálóba lőtt.
    79
    Kiss Z. beadása után Vincze elé pattant a labda, akinek kapáslövése elakadt az önfeláldozóan közbevetődő Dragónerben.
    77
    Kiss Z. egyedül tört kapura, de Szűcs elé vetődött és megszerezte a labdát.
    74
    Újpest-MTK 74 perc után is 0-1.
    73
    Vincze lökte el Gerát 20 méterre a kaputól. A szabadrúgást Lipcsei fölé csavarta.
    71
    Kriston beadása után Jovic vette le a labdát a tizenegyes ponton, de lövése elakadt a közbelépő védőkben.
    68
    Kettős csere a mieinknél. Kapic helyett Zováth, Leandro helyett pedig Jovic lépett pályára.
    67
    Leandro próbálta meg kiugratni Gerát, de Flavio Pim közbelépett.
    65
    Szkukalek beadása után Hanák fejelte ki a labdát Tököli elé, akinek lövése lepattant, Lipcsei ismételt, de megint elakadt a labda.
    63
    Leandro í­velt be szabadrúgást a kapu elé, a kifejelt labdát Kapic rálőtte, de a védők beleléptek a lövésbe.
    61
    Leandro kapu elé lőtt labdáját Balogh fogta meg.
    60
    Újpest-MTK 60 perc után: 0-1 -- sajnos
    59
    Először cseréltek a vendégek Andorka helyére Dávid állt be.
    57
    Gera emelt Kapic elé, aki kapásból a kapu mellé lőtt.
    57
    Balog bedobása után Tököli fejelte vissza a labdát Gera elé, akinek kapáslövése elakadt a védőkben.
    55
    Lipcsei szöglete után Balog fejelte középre a labdát, amely a védőkről Kapic elé pattant, szlovén légiósunk kapásból a kapu mellé lőtt.
    53
    Gera indí­totta a bal szélen felfutó Szkukaleket, de túl hosszú volt a labda, melyet Balogh szerzett meg.
    50
    Az 50. percben: Újpest-MTK 0-1
    48
    Szkukalek előreí­velt labdája Habi kezéről pattant le. A szabadrúgást 23 méterre a kaputól Lipcsei rálőtte, a Habi lábán megpattanó labdát Balogh bokszolta vissza a mezőnybe.
    47
    Hanák kapura emelését Szűcs védte.
    46
    Elkezdődött a második félidő. A szünetben egyik szakvezető sem cserélt.
    45
    Félidei nyilatkozat:
    Sowunmi Thomas:
    -- Muszáj nyernünk. A hajrában nagyon beszorí­tottuk a debrecenieket, remélem, í­gy folytatjuk a második félidőben is.
    45
    Kriston beadása után Gera a levegőben ütközött a labdát lehúzó Baloghgal. A debreceni kapus rövid ápolásra szorult, Megyebí­ró pedig lefújta az első félidőt.
    45
    Újpesten vége az első félidőnek és sajnos 1-0-ra vezet az MTK.
    43
    Kriston 25 méteres lövése után Balogh óriási bravúrral tolta szögletre a labdát.
    42
    Két percen belül két szögletet végeztünk el, de a védők minden alkalommal mentettek.
    40
    Kriston beadása után Balogh fogta meg a labdát.
    38
    Vukmir passzolt Lipcseihez, aki egy csel után lőtt, de a labda lepattant az összezáró védőkről.
    36
    Az MTK Juhász fejesgóljával megszerezte a vezetést. Újpest-MTK 36 perc után: 0-1
    35
    Kriston kényszerí­tőzött Lipcseivel, a visszakapott labdával betört a tizenhatoson belülre, de a kapujából kifutó Balogh és Hanák együttes erővel szerelték.
    33
    Gera beadása után a berobbanó Tököli elől Balogh ütötte szögletre a labdát.
    31
    Leandro emelte be a labdát a tizenhatoson belülre, melyet Balogh szerzett meg.
    30
    Újpest-MTK 30 perc után: 0-0
    28
    Vukmirt húzták vissza 20 méterre a kaputól. Lipcsei szabadrúgása után a sorfalról pattant le a labda, melyet Balogh még elért az alapvonal előtt.
    27
    Kriston egy csellel leültette Habit, majd 24 méterről a kapu mellé lőtt.
    26
    Selymes gurí­totta hátra a labdát Baloghoz, aki nem rúgta el kapásból, í­gy a becsúszó Tököli majdnem leszerelte a vendégek kapusát, aki csak nagyon nehezen tudott tisztázni.
    25
    Leandro beadása után Balogh csak beleütni tudott a labdába, éppen Gera elé, aki kapásból a kapu mellé emelt.
    24
    Selymes kapu elé emelt labdáját Szűcs magabiztosan húzta le.
    22
    Habi nyújtott lábbal rátartott Lipcsei sí­pcsontjára, de megúszta sárga lap nélkül.
    21
    Újpest-MTK 20 perc után: 0-0
    19
    Tököli ugratta volna ki Gerát, de a partjelző lest jelzett.
    17
    Lipcsei csúsztatta fejjel Gerához a labdát, válogatott csatárunk parádés mozdulattal ollózott kapura, de Balogh védett.
    15
    Balog újabb hatalmas bedobása után a védőkről Kapic elé pattant a labda, akinek kapáslövése levágódott Habiról.
    12
    Balog végzett el bedobást a tizenegyesponttal egy magasságban, de a debreceni védők kifejelték a labdát.
    10
    Egyelőre Újpesten sincs gól.
    9
    Tököli í­velt Gera felé, aki elől Habi fejjel tisztázott, de a partjelző már lest jelzett, ezért lefújták az akciót.
    8
    Vincze beadása után Dombi vette le a labdát a tizenhatosunkon belül, majd 13 méterről a kapu mellé lőtt.
    7
    Dombi kapu elé lőtt labdáját Vukmir rúgta ki Kiss elől az alapvonalon túlra. Selymes szögletét követően Gera fejelte ki a labdát.
    5
    Selymes végzett el szabadrúgást 25 méterre a kapunktól, de fölé lőtt.
    3
    Kapic hosszú indí­tásával Gera lépett volna ki, de Szekeres visszahúzta. Lipcsei kapu elé lőtt szabadrúgása után Flavio Pim fejelte ki a labdát.
    1
    Elkezdődött!! Mi indí­tottuk útjára a labdát.
    .
    A mieink zöld-fehérben, a debreceniek fehér-pirosban fognak játszani.
    .
    Zsúfolásig tömött lelátók előtt kivonultak a csapatok a pályára. Fantasztikus a hangulat a stadionban.
    .
    Most behozták a 27-es zászlót, amely az eddigi bajnoki cí­meink számát jelképezi. Bí­zunk benne, hogy ez volt a zászló utolsó szereplése és a lefújás után le lehet cserélni a 28-asra.
    .
    Játékosaink befejezték a melegí­tést, már csak percek vannak hátra a kezdésig, a nézőtér gyakorlatilag teljesen megtelt.
    .
    Már csak negyed óra van a kezdésig, a nézőtéren több mint tí­zezren vannak.
    .
    Szintén a kezdés előtt a pápai Baráti Kör idén is átadja a legjobb ferencvárosi játékosnak járó Zöld Sas-dí­jat, melyet idén Lipcsei Péter nyert. Csapatkapitányunknak gratulálunk!
    .
    A mérkőzés kezdőrúgását Kohár Zoltán (Nyúl) nevű szurkolónk végzi el, aki ezt a jogot nyereményjátékunkon nyerte meg.
    .
    A találkozó előtt több dí­játadásra is sor kerül. Az utánpótlásedzők szavazatai alapján a szezon legjobb kapusa az 1988-as születésű Somodi Bence volt, aki fél szezonon keresztül nem kapott gólt. A legjobb mezőnyjátékosnak Varga Bence, a 90-es csapatunk gólkirály-jelöltje bizonyult.
    .
    A debrecenieknél többen hiányoznak sérülés illetve eltiltás miatt. Szentes Lázár vezetőedző Balogh – Bernáth, Flavio Pim, Szekeres, Selymes – Dombi, Habi, Vincze G., Hanák – Andorka, Kiss Z. felállásban szerepelteti csapatát.
    .
    Csapatunk a tavaszi idényben legtöbbször látott összeállí­tásban játszik, tehát Szűcs – Vukmir, Dragóner, Balog – Kriston, Kapic, Lipcsei, Szkukalek – Gera, Tököli, Leandro összeállí­tásban lép pályára, a kispadon Udvarácz, Bognár, Keller, Penksa, Zováth, Szili és Jovic foglal majd helyet.
    .
    A két csapat játékosai már a pályán melegí­tenek. A mi meccsünkkel egyidőben zajlik majd az Újpest-MTK találkozó is, melynek eredményéről szintén folyamatosan tájékoztatjuk szurkolóinkat.
    .
    Elővételben több mint tizenkétezer jegy elkelt, í­gy gyakorlatilag garantált a telt ház. Fél órával a kezdés előtt már mintegy hatezer szurkoló foglalt helyet a lelátón.
    .
    Köszöntjük Kedves szurkolóinkat! Hamarosan elkezdődik a mindent eldöntő, Debrecen elleni találkozó! Ha csapatunk ma nyer, akkor megnyeri a bajnokságot! Huszonnyolcadszor!