2003.VIII.20. Szlovénia – Magyarország: 2-1

Egy hozzászólás a(z) 11111010011ejegyzéshez

• Adem Kapic további pályára lépései a szlovén válogatottban:

Adem Kapic pályafutásának legnagyobb sikerének küszöbére érkezett. Légiósunk november közepén EB-pótselejtezőn léphet pályára, miután a szlovén válogatott az utolsó forduló eredményeitől függetlenül bebiztosí­totta második helyét a csoportjában. A szlovénok hazai pályán 2-0-ra kikaptak ugyan az Európa-bajnok francia válogatottól, de mivel Izrael csak döntetlent ért el Málta ellen, Szlovénia mindenképpen pótselejtezőt játszhat. Adem a franciák ellen az 50. percben lépett pályára. Középpályásunknak gratulálunk és sok sikert kí­vánunk a pótselejtezőn! Ha a szlovénok kiharcolják az indulás jogát a portugáliai EB-döntőn, akkor Kapic személyéban csak nekünk lesz EB-résztvevő légiósunk.

(2003.09.11. -- ftc.hu)

A szlovén válogatott utolsó EB-selejtezőjén idegenben 2-2-es döntetlent játszott Ciprussal. A találkozónak már nem volt tétje, hiszen korábban eldőlt, hogy a csoportban Franciaország végez az élen és Szlovénia szerzi meg a pótselejtezőt jelentő második helyet. A szlovén együttesben szerepelt középpályásunk, Adem Kapic is. Adem végigjátszotta a meccset és ő készí­tette el a második szlovén találatot. A középpályás remekül futott el a jobb szélen és beadása után Siljak talált be a hazaiak kapujába. A szlovénok már 2-0-ra is vezettek, a ciprusiak azonban jól hajráztak és egyenlí­tettek. A pótselejtező sorsolása hétfőn lesz Frankfurtban, Kapicék Törökországgal, Skóciával, Hollandiával, Spanyolországgal, Horvátországgal, Oroszországgal, Wales-szel, Lettországgal vagy Norvégiával csatázhatnak a portugáliai EB-részvételért.

(2003.10.12. -- ftc.hu)

Adem Kapic nem lehetett itt csapatunkkal a Békéscsaba ellen 2-0-ra megnyert meccsünkön. Szlovén légiósunk ugyanis hazája válogatottjában Zágrábban, 34 ezer néző lépett pályára a Horvátország elleni EB-pótselejtező első felvonásán. Adem a 77. percben, 17-es számmal a hátán állt be az idegenben nagyon értékes, 1-1-es döntetlent elérő szlovén együttesbe. A horvátok az 5. percben szerezték meg a vezetést Prso góljával, a vendégek Siljak révén egyenlí­tettek a 23.percben.
    Az első játékrészben a hazaiak játszottak fölényben, a második 45 perc elején a szlovének beszorí­tották ellenfelüket, a vezetés megszerzésére is volt lehetőségük. Az utolsó 25 perc ismét a házigazdáké volt, de Kapicék megőrizték a számukra nagyon értékes 1-1-es eredményt, és jövő szerdán hazai pályán már egy gólnélküli döntetlen is elég számukra az EB-részvétel kiharcolásához.

(2003.11.15. -- ftc.hu)

A szlovén válogatott a zágrábi 1-1 után hazai pályán nem tudta kiharcolni a továbbjutást a Horvátország elleni Európa-bajnoki pótselejtező második felvonásán, 1-0-ás vereséget szenvedett. Szlovén légiósunk, Adem Kapic a második félidőben lépett pályára. Középpályásunk Rudonját váltotta. A házigazdák az 59. perctől létszámfölényben játszottak, miután a játékvezető másodszor is sárga lapot mutatott fel a horvát Tudornak. Ez sem törte azonban meg a vendégeket, akik három perccel később Prso góljával megszerezték a győzelmet és készülhetnek a portugáliai Európa-bajnokságra. Kapic védekező középpályást játszott, feladatát jól látta el, nagyon sok labdát szerzett, ez azonban nem bizonyult elégnek a szlovének továbbjutásához.

(2003.11.19.- ftc.hu)

Adem Kapic szerdán a szlovén válogatottal Spanyolországban a Lengyelország elleni barátságos mérkőzésen szerepelt. Középpályásunk a második félidőben lépett pályára. A találkozót az utóbbi időben bombaformában lévő lengyelek nyerték 2-0-ra.