2003.VIII.28. UEFA selejtező, Ferencváros – Birkirkara: 1-0

2 hozzászólás a(z) 2003.VIII.28. UEFA selejtező, Ferencváros – Birkirkara: 1-0 bejegyzéshez

• ftc.hu: Csapatunk az idegenbeli 5-0-ás siker után az Üllői úti visszavágón 1-0-ra nyert és kettős győzelemmel, 6-0-ás összesí­téssel jutott tovább a máltai Birkirkara ellen.

Ferencváros – Birkirkara: 1-0 (0-0)
    Üllői út, zártkapus mérkőzés (110 néző), vezette: Johannesson (Nillson, Bergsten)

Ferencváros: Szűcs – Vukmir (Kapic 38.), Dragóner, Kiss Gy. – Bognár, Zováth (Leandro 77.), Lipcsei, Szkukalek – Rósa – Jovic (Sasu 57.), Penksa

Birkirkara: Haber – Micallef, Dronca, Briffa – Bonnici, A. Galea, Mallia, Nwoko – M. Galea Sammut (82.), Doda (Calascione 71.)

Gól: Dragóner (91.)
    Sárga lap: Kapic (42.), Bognár (43.) illetve Bonnici (61.), M. Galea (67.)

A zárt kapuk mögött rendezett találkozón nagyon bátran kezdtek a vendégek, akik minden-mindegy alapon kezdtek el játszani. A 2. percben Doda, az 5.-ben Nwoko veszélyeztetett. A 10. perctől fokozatosan átvettük az irányí­tást és a 14. percben megszerezhettük volna a vezetést. Penksa tört be a tizenhatoson belülre, ahol buktatták, 11-es! Lipcsei végezte el a büntetőt, jobb sarokra tartó labdáját azonban Haber, a máltaiak kapusa kiütötte. A folytatásban egymásután alakí­tottuk ki a veszélyes helyzeteket a vendégek kapuja előtt, de a befejezésekkel nem volt szerencsénk. A legtöbb veszélyt Jovic jelentette a vendégek kapujára: 3 méteres fejese ment alig mellé, majd egyedül lépett ki a védők közül, de 15 méteres lövését Haber óriási bravúrral védte. A máltaiak a 33. percben veszélyeztettek először, de ekkor Dragóner becsúszva az utolsó pillanatban mentett, a 44. percben pedig Nwoko 20 méetres szabadrúgása után védett Szűcs óriási bravúrral.

A második játékrész Lipcsei veszélyes szabadrúgásával indult, csapatkapitányunk lövését Haber gyors vetődéssel ütötte ki. A folytatásban kiegyenlí­tett küzdelem zajlott a pályán, a kapuk előtt azonban nem alakult ki veszélyes helyzet. Az utolsó tí­z percre elfáradtak a vendégek, több veszélyes támadást is vezettünk, előbb Lipcsei szabadrúgása adott munkát Habernek, majd Penksa ollózott közelről a kapu mellé. Az utolsó percben megszereztük a győztes gólt: Kapic í­velt keresztbe és a hosszú saroknál helyezkedő Dragóner a hálóba fejelt (1-0). A középkezdés után a játékvezető le is fújta a mérkőzést.

Garami József: – Az első mérkőzésen eldőlt a továbbjutás, de ez kevéssé magyarázza a mai gyengébb játékot. A mérkőzésnek nem volt tétje ugyan, mégis abban bí­ztam, hogy jó játékkal, magabiztos győzelmet arathatunk, ami lendületet ad a továbbiakban a csapatnak. E helyett nyögvenyelős győzelem lett a dologból, ami elsősorban az első félidőben kihagyott helyzeteknek lett az eredménye. Ha Lipcsei berúgja a 11-est, és Jovics a négy ziccerből legalább egyet értékesí­t, akkor ma is gólokkal nyerhettünk volna. A futball furcsaságát mutatta meg ez a két meccs, hiszen Máltán minden bejött nekünk, mí­g most szinte semmi. Mostantól természetesen már csak az Újpest elleni hétfői rangadóra koncentrálunk, amivel kapcsolatosan komolyan aggaszt Dragan Vukmir állapota. A védőnek zsibbad a jobb lába, ami nem jó jel. Remélem, hogy csak egy ideget rúgtak meg, és nem törésről, vagy repedésről van szó, mert akkor katasztrofális helyzetbe kerülhetünk, hiszen Vukmí­r már a negyedik belső védő lenne, aki kidől a sorból Gyepes, Botis, és Balog után.

Stephen Azzopardi: -- Jelentős különbség volt a mostani és a két héttel ezelőtti meccs között, és nem csupán az eredményben. A legfontosabb számunkra az volt, hogy időközben nálunk már elkezdődött a bajnokság, í­gy játékba lendült a csapatom. Fontos volt az is, hogy legalább 10 fokkal hidegebb volt most, mint nálunk Máltán, í­gy sokkal jobban esett a mieinknek a futball. A döntőnek azonban az bizonyult, hogy a Ferencváros most nem tudott korán gólt szerezni. Ha Lipcsei berúgja a büntetőt, akkor most is csúnyán kikaphattunk volna, de ezúttal a Ferencváros csatárainak nem jött be minden, í­gy meg tudtuk nehezí­teni a dolgukat. Sajnálom, hogy az utolsó utáni percben kapott góllal végül kikaptunk, mert a lelkes szurkolóink megérdemelték volna, hogy legalább egy döntetlennel megajándékozzuk őket, ha már ennyit utaztak miattunk. Gratulálok a Ferencvárosnak és minden jót kí­vánok nekik a további UEFA Kupa találkozókon.

• 92
    Vége a mérkőzésnek, csapatunk 6-0-ás összesí­téssel jutott tovább.
    91
    Kapic í­velt keresztbe és Dragóner 6 méterről a hálóba fejelt (1-0).
    88
    Bognár adott be a jobb oldalról, Penksa azonban a hosszú saroknál 8 méterről a kapu mellé ollózta a labdát.
    86
    Leandrót lökték el 19 méterre a kaputól. Kapic í­velt keresztbe, Dragóner visszafejelte a labdát, amit a védők kivágtak.
    82
    Másodszor cseréltek a vendégek: M. Galea helyett Sammut lépett pályára.
    81
    Penksa tört nagy lendülettel előre, amikor a tizenhatos előtt Camenzuli buktatta. A 17 méteres szabadrúgást Lipcsei végezte el, de lövését Haber óriási bravúrral kiütötte.
    80
    Leandro indí­tásával Sasu tört be a tizenhatoson belülre, de hosszan szöktette magát és a labda az alapvonalon túlra gurult.
    77
    Harmadszor cseréltünk, Zováth helyett Leandro állt be.
    76
    Camenzuli végzett el szabadrúgást 35 méterre a kapunktól. Váratlanul lőtt, de Bognár az alapvonalon túlra fejelte a labdát.
    76
    Szkukalek futott el a bal szélen, beadását Haber elvétette, de a kapus mögött helyezkedő Dronca kivágta a labdát.
    74
    Lipcsei idní­tásával Bognár futott le az alapvonalig, keresztbe í­velt, Rósa 14 méterről, kapásból a kapu fölé bombázott.
    71
    Először cseréltek a vendégek: Doda helyett Calascione lépett pályára.
    69
    Rósa 19 méteres lövését védte Haber.
    67
    M. Galea tartotta fel a felezővonalnál Kapicot, ezért a máltai játékos is sárga lapot kapott.
    65
    Dragóner tört előre, 20 méterről, ballal lőtt, de lecsúszott a lábáról a labda.
    63
    Lipcsei emelt pontosan a tizenhatoson belülre, a labda azonban elpattant Kiss Gy. lábáról, í­gy Haber menteni tudott.
    61
    Bonnici buktatta Rósát, amiért ő is sárga lapos figyelmeztetésben részesült.
    59
    Nwoko kapu elé í­velt szabadrúgása után a labda Zováth fejéről veszélyesen pattant a jobb felső sarok irányába, de Szűcs magabiztosan húzta le a labdát.
    57
    Másodszor cseréltünk: Jovic helyére Sasu állt be.
    56
    Nwoko 20 méteres szabadrúgása után a labda elsőre kipattant Szűcsről, de kapusunk másodszorra megszerezte a berobbanó M. Galea elől.
    53
    Kapic í­velte be a labdát a máltai tizenhatoson belülre, melyet azonban Camenzuli Jovic elől Haber kezébe fejelt.
    51
    Dragan Vukmir egy hatalmas kötést kapott a jobb vádlijára. Dragan elmondta, hogy egy párharc során véletlenül rúgták meg. A csapat orvosai szerint pont egy ideget ért a rúgás.
    49
    Lipcsei végzett el szabadrúgást 18 méterre a kaputól. A sorfal fölött elcsavart labdát Haber óriási bravúrral ütötte ki a jobb sarok elől.
    46
    Elkezdődött a második félidő, a szünetben egyik szakvezető sem cserélt.
    45
    A játékvezető lefújta az első félidőt.
    44
    Nwoko csavart kapura egy szabadrúgást 20 méterről, Szűcs óriási bravúrral mentett szögletre.
    43
    Bognár találta el Doda lábát, ő is “besárgult”.
    42
    Lipcsei indí­tásával Jovic lépett ki a védők közül, de 18 méteres lövését Haber védte.
    42
    Kapic buktatta Dodát, amiért sárga lapot kapott.
    40
    Lipcsei előreí­velt labdáját Jovic 15 méterről fejelte a kapu mellé.
    38
    Csere a mieinknél: Vukmir helyére Kapic állt be.
    35
    Mallia futott el a bal szélen, kapu elé lőtt labdáját Dragóner becsúszva rúgta el M. Galea elől.
    34
    Egy ütközés után Vukmir jelezte a kispadnak, hogy fáj a lába. Garami József Kapicot elküldte melegí­teni.
    33
    Jovic kényszerí­tőzött Lipcseivel, majd a visszakapott labdával kapura fordult, lőtt, de próbálkozása elment a kapu mellett.
    31
    Jovic tört előre nagy lendülettel, amikor Camenzuli a tizenhatoson belül becsúszva elrúgta előle a labdát, de utána csatárunk lábát is eltalálta, Aleksandar rövid ideig a földön maradt, de szerencsére folytatni tudta a játékot.
    28
    Lipcsei indí­tásával Penksa tört be a tizenhatoson belülre, de Haber kivetődött elé és megszerezte a labdát.
    24
    Lipcsei jobboldali szöglete után Haber húzta le a labdát.
    22
    Lipcsei ugratta ki Rósát, aki 13 méterről a kapus mellett a hálóba lőtt, de a játékvezető asszisztense jelzésére les cí­mén érvénytelení­tette a találatot. Határeset volt.
    20
    Szkukalek kényszerí­tőzött Penksával, a visszakapott labdát keresztbe í­velte, amit Jovic 3 méterről előrevetődve a kapu mellé fejelt.
    17
    Egy kapu elé lőtt labdát Szűcs szerzett meg Doda elől, a máltaiak támadója azonban meglökte kapusunkat. A svéd játékvezető azonban a közelben volt és hamar megnyugtatta a kedélyeket.
    14
    Kiss Gy. labdájával Penksa tört be a tizenhatoson belülre, amikor Camenzuli buktatta, 11-es! A büntetőt Lipcsei végezte el, de félmagas, jobb sarokra tartó lövését Haber kiütötte.
    11
    M. Galea kapott egy hosszú indí­tást a tizenhatosunkon belül, a jobb szélen, de fordulásból keresztbe lőtte a labdát a kapunk előtt.
    9
    Rósa kitűnő ütemben játszott a jobb szélen felfutó Vukmirhoz, védőnk egyből középre passzolt, Jovic azonban 13 méterről, kapásból centiméterekkel a bal kapufa mellé lőtte a labdát.
    8
    Bognár jobboldali beadása után Penksa 8 méteres fejesét védte Haber.
    7
    Szkukalek próbálta meg kiugratni Jovicot, de a labda támadónk sarkára pattant és a védők tisztáztak.
    5
    Nwoko 21 méteres szabadrúgása után a labda alig kerülte el a kapunkat.
    2
    Doda próbált meg 24 méterről kapura lőni, de a labda a közbelépő Vukmir lábáról az alapvonalon túlra pattant.
    1
    Ebben a pillanatban elkezdődött a mérkőzés. A vendégek indí­tják útjára a labdát. Az első félidőben mi támadunk a Springer-szobor felőli kapura.
    .
    A mérkőzés előtt egy csapatkép készül a vendégekről, melyen a cserejátékosok is szerepelnek.
    .
    A csapatok mindkét lelátó előtt meghajoltak, köszöntötték “az üres oldalt” is.
    .
    Ebben a pillanatban jönnek ki a csapatok a pályára. A máltai szurkolók végig tapsolnak a Fradi-induló alatt.
    .
    Mindkét együttes befejezte a bemelegí­tést, rövidesen kezdődik a mérkőzés.
    .
    A mérkőzés előtt derült ki, hogy a máltaiak nem hoztak magukkal piros-sárga klubzászlót. UEFA Kupa-meccseken azonban kötelező a fair play zászló mellett a klubok lobogóit is kitenni a lelátó tetejére. Mivel egyik magyar csapat sem játszik ilyen szí­nösszeállí­tásban, sokáig úgy tűnt, hogy piros-sárga zászló nélkül kell megrendezni a meccset. A helyzetet Haaz Ferenc technikai vezető oldotta meg, aki pár óra alatt varratott egy hatalmas piros-sárga zászlót.
    .
    A máltaiak Haber -- Micallef, Dronca, Briffa -- Bonnici, A. Galea, Mallia, Nwoko -- M. Galea, Doda felállásban lépnek pályára.
    .
    Garami József több helyen is változtatott a kezdőcsapat összeálí­tásán. Sérülése után először kezd Szkukalek Igor, Gera Zoltán pedig izomfáradtság miatt ül le a kispadra, őt Marek Penksa helyettesí­ti, mí­g Aleksandar Jovic Marius Sasu helyett kezd. A mieink tehát Szűcs -- Vukmir, Dragóner, Kiss Gy. -- Bognár, Zováth, Lipcsei, Szkukalek -- Rósa -- Jovic, Penksa összeállí­tásban lépnek pályára, a kispadon Udvarácz, Somorjai, Kriston, Leandro, Kapic, Gera és Sasu vár bevetésre.
    .
    Az UEFA döntése értelmében ezt a meccset zárt kapuk mögött kell megrendezni. A máltaiak azonban engedélyt kértek és kaptak arra, hogy szurkolóik elkí­sérjék őket a találkozóra. A stadionba pár perccel ezelőtt két autóbusszal összesen 110 drukker érkezett.
    .
    A csapatok már a pályán melegí­tenek. A találkozón mindkét együttes kedvenc csí­kos mezében játszhat. A mieink zöld-fehér csí­kosban, zöld nadrágban és zöld sportszárban lépnek pályára, a máltaiak piros-sárga csí­kos mezben, piros nadrágban és piros sportszárban játszanak majd.
    .
    Köszöntjük kedves szurkolóinkat! Rövidesen kezdődik az Üllői úton csapatunk UEFA Kupa-visszavágója a máltai Birkirkara ellen. Az első mérkőzésen a mieink 5-0-ra nyertek idegenben, ezért nagyon kedvező helyzetből, nyugodtan várhatjuk a mai meccset.