2003.X.29. MK, MTK Hungária – Ferencváros: 1-2

2 hozzászólás a(z) 2003.X.29. MK, MTK Hungária – Ferencváros: 1-2 bejegyzéshez

• ftc.hu: Csapatunk fegyelmezett, jó játékkal idegenben gyõzte le az MTK-t és bejutott a Magyar Kupa negyeddöntõjébe. A rendkí­vül hideg idõben jó iramú, izgalmas meccset ví­vott egymással a két együttes.

MTK – Ferencváros: 1-2 (0-0)
    Hungária krt, 3.000 néző, vezette: Megyebí­ró (Hrabovszky, Medovarszki)

MTK FC: Végh – Molnár, Juhász, Pusztai, Zabos (Pisont 46.) – Zavadszky, Czvitkovics, Füzi, Rednic (Szabó O. 72.) – Torghelle (Silva 76.), Illés

Ferencváros: Szűcs L. – Kriston, Vukmir, Dragóner, Kiss Gy. – Rósa (Sasu 64.), Lipcsei, Zováth, Leandro (Balog Z. 80.) – Tököli (Penksa 46.), Gera

Gól: Czvitkovics (60.) illetve Kriston (64.), Gera (74.)
    Sárga lap: Torghelle (50.), Pusztai (59.) illetve Leandro (18.), Kiss Gy. (23.), Gera (37.), Dragóner (38.)
    Kiállí­tva: Pusztai (77.)

A játékosok nem kí­mélték egymást és magukat, az elsõ perctõl óriási volt a hajtás a pályán. Mindkét együttes remekül megszervezte a védekezését, ezért nagyon nehéz volt a kapuk közelébe kerülni. A 6. percben Illés betört a tizenhatosunkon belülre, de lõni már nem tudott, Vukmir ugyanis becsúszva szerelte. A 12. percben Gera lõtt 15 méterrõl centiméterekkel a kapu fölé. A hazaiak Torghellét keresték a labdákkal, a fiatal támadó a tõle megszokott vehemenciával, sokat könyökölve vetette magát a küzdelembe. Nálunk Gera kikapcsolása okozta a legtöbb gondot a házigazdáknak, de rengeteget dolgozott Leandro is, aki nemcsak a támadásokból, hanem a labdaszerzésekbõl is aktí­van kivette a részét. A 31. percben maradt ki a legnagyobb hazai helyzet, amikor Torghelle tört be a tizenhatosunkon belülre, 7 méterrõl leadott lövését Szûcs óriási bravúrral ütötte ki. Hat perccel késõbb felforrósodott a hangulat a pályán, amikor Gera tört be a tizenhatoson belülre, ahol átesett Pusztai lábán. Megyebí­ró játékvezetõ tizenegyes helyett sárga lapot adott csatárunknak és a hazaiak végezhettek el szabadrúgást. A mieink nehezen tették túl magukat az í­téleten, a reklamáló Dragóner is sárgát kapott, a félidõ hátralévõ perceiben pedig a labda helyett inkább egymást rugdosták a játékosok.

A második 45 percre lecsillapodtak a kedélyek, ismét a játéké volt a fõszerep, az egyetlen kivételt Torghelle jelentette, aki úgy rúgott bele Dragónerbe, hogy a labda a közelben sem volt. A fiatal játékosnak szerencséje volt, hogy megúszta sárga lappal. Ezután ismét a játék került elõtérbe. Elõbb a csereként beállt Penksa lövését védte Végh hatalmas bravúrral, majd némileg váratlanul a hazaiak megszerezték a vezetést. A 60. percben Pisont passzolt Illéshez, õ Czvitkovicshoz továbbí­tott és a középpályás 19 méterrõl a jobb sarokba bombázott (1-0). A gól sem tört meg minket és hét perccel késõbb egyenlí­tettünk. Lipcsei szabadrúgása után a védõk fejjel tisztáztak, de csak Dragónerig, õ Penksához passzolt, tõle Kriston kapta meg a labdát és középpályásunk 8 méterrõl, kapásból a hálóba lõtt (1-1). A 74. percben már nálunk volt az elõny. Lipcsei szöglete után Dragóner a rövid saroknál fejjel továbbcsúsztatta a labdát és a hosszú oldalon érkezõ Gera közelrõl a kapuba lõtt (1-2). A 77. percben emberlõnybe kerültünk. Sasu egyedül tört volna kapura, amikor Pusztai utolsó emberként lerántotta. A védõnek ráadásul már volt is egy sárga lapja, most kapott mellé még egyet és el kellett hagynia a pályát. A házigazdáknak természetesen nem volt más lehetõségük, mindent egy lapra feltéve támadtak, de gyors kontrából mi dönthettük volna el a továbbjutást, de Gera a 86. percben a kapufát találta el. A hátralévõ idõben a vendéglátók elkeseredetten í­velték elõre a labdákat, de ezek kifejelése nem okozott gondot a védõinknek, az eredmény nem változott, mi jutottunk be a legjobb nyolc közé.

A negyeddöntõk sorsolása hétfõ délben lesz, rajtunk kí­vül a Zalaegerszeg, a Sopron, a Videoton, a Honvéd, a Vasas, a Bodajk és a Tuzsér tagja a mezõnynek.

Garami József: -- Igazi kupameccs volt, amit számunkra két dolog tesz igazán emlékezetessé. Az egyik az, hogy a listavezető bajnoki cí­mvédőt vesztett állásból fordí­tva le tudtuk győzni és í­gy továbbjutottunk, a másik pedig az, hogy lelkes közönségünk, ázva, fázva végig űzte-hajtotta a csapatot. Köszönjük a szurkolóknak a bí­ztatást és reméljük, hogy lendületünk kitart a bajnokságban is. A csapat ma ismét bizonyí­totta egységét és harci szellemét.

Egervári Sándor: -- Sajnálom, hogy kiestünk, és gratulálok a Ferencvárosnak A rengeteg sérülés meghiusí­totta az elképzeléseinket már a meccs előtt is, aztán a szünetben Zabos sérülése miatt még inkább át kellet szervezni a csapatunkat, de ez semmit nem von le a Ferencváros érdemeiből. Szeretném még kiemelni, hogy Gera Zoltán fantasztikus formában játszott ma este.

• 92
    Vége!! A bajnoki cí­mvédő legyőzésével bejutottunk a legjobb nyolc közé, ahol rajtunk kí­vül a Zalaegerszeg, a Videoton, a Sopron, a Bodajk, a Honvéd, a Vasas és a Tuzsér várhatja a negyeddöntők hétfői sorsolását.
    90
    A tartalékjátékvezető két perc hosszabbí­tást jelzett.
    89
    Illés í­velte be a labdát a tizenhatosunk sarkáról, Silva 8 méterről a kapu mellé csúsztatott.
    88
    Szabó futott le az alapvonalig, beadása után Dragóner tisztázott Silva elől.
    86
    Penksa gurí­tott középre, Gera 10 méterről, kapásból a kapufára bombázta a labdát, óriási helyzet volt!
    83
    Szabó szöglete után a labda Silva elé pattant, akinek közeli lövése egy közbenyúló lábról a kapu mellé pattant.
    80
    Harmadszor cseréltünk. Leandro helyett Balog lépett pályára. Levonuló játékosunkat szurkolóink megtapsolták.
    79
    Szurkolóink többsége az első perctől fantasztikusan bí­ztatja csapatunkat. Amikor hátrányba kerültünk, akkor is zúgott a “Mindent bele!” A hazai drukkerek most azt kiabálják, hogy “Hol a csapatunk?”
    77
    Sasu egyedül tört volna kapura, amikor Pusztai utolsó emberként lerántotta csatárunkat. A védő sárga lapot kapott, de mivel volt már egy figyelmeztetése, megkapta a pirosat is és el kellett hagynia a pályát. A 23 méteres szabadrúgást Gera végezte el, lövése után a labda centméterekkel kerülte el a felső sarkot.
    76
    Harmadik csere az MTK-nál. Torghelle helyett Silva állt be.
    74
    Vezetünk!!! Lipcsei szöglete után a rövid saroknál Dragóner továbbcsúsztatta a labdát és a hosszú oldalon érkező Gera közelről a hálóba helyezett (1-2).
    72
    Másodszor cseréltek a hazaiak is. Rednic helyére Szabó Ottó állt be.
    70
    Majdnem vezetünk: Kriston húzott el a szélen, középre adott, majd az érkező Sasu ballal próbálkozott, de sajnos a kapu mellé ment a labda.
    69
    Egervári Sándor, az MTK szakvezetője a mai meccsen is úgy viselkedik, ahogy az ellenünk ví­vott találkozókon szokott. Minden, csapatát sújtó í­téletnél az oldalvonalig szalad, ahonnan minősí­thetetlen hangnemben szidja a játékvezetőt, majd amikor visszamegy a helyére, akkor nem mulasztja el, hogy ne szóljon oda a mi kispadunkon Garami Józsefnek és Pölöskei Gábornak. Vezetőink a provokációkra nem reagálnak, sőt a kispadunk minden í­téletet szó nélkül tudomásul vesz, akkor sem tiltakoztunk, amikor tizenegyestől fosztott meg minket a bí­ró.
    67
    Egyenlí­tettünk! Lipcsei szabadrúgása után kifejelték a védők a labdát, Dragóner Penksához passzolt, ő középre gurí­tott és Kriston kapásból, 8 méterről a hálóba lőtt (1-1).
    66
    Füzi baloldali beadása után Zováth fejelte ki a labdát.
    64
    Másodszor cserélünk. Rósa helyett Sasu lép pályára.
    60
    Vezet az MTK. Pisont passzolt Illéshez, ő Czvitkovicshoz gurí­tott, aki 19 méterről a jobb sarokba bombázott, Szűcsnek esélye sem volt a védésre (1-0).
    59
    Pusztai szállt bele Penksába, egy sárga lap lett a “jutalma”.
    58
    Az MTK drukkerei továbbra sem elégedettek csapatukkal, most azt kiabálják, hogy “lőjjetek kapura, lőjjetek kapura!”.
    56
    Penksa 12 méteres lövését Végh fantasztikus bravúrral tolta a léc fölé.
    53
    Pisont próbált a tizenhatosunkon üresen helyezkedő Illéshez passzolni, de Kiss jól helyezkedett és lefülelte az átadást.
    51
    Penksa húzott el a bal szélen, középre í­velt, de a kapujából kifutó Végh Gera elől lehúzta a labdát.
    50
    Torghelle belerúgott Dragónerbe, a labda a közelben sem volt, a hazaiak csatára is sárga lapot kapott.
    48
    Kriston tört be a tizenhatoson belülre, két csel után megpróbálta beadni a labdát, amely Pusztai lábáról pattant az alapvonalon túlra.
    46
    Elkezdődött a második félidő. Az MTK is cserélt, Zabos helyett Pisont folytatja a játékot.
    46
    A szünetben egy csere lesz a mieinknél: Tököli helyett Penksa áll be.
    45
    Vége az első félidőnek.
    42
    Czvitkovics 32 méteres szabadrúgása levágódott a sorfalunkról.
    39
    Torghelle és Dragóner ugrottak fel a labdáért, mindketten kitették a könyöküket, az MTK csatára a földre érkezés után rövid ápolásra szorult, de folytatni tudta a játékot.
    37
    Gera tört be Pusztai mellett a tizenhatoson belülre, majd átesett a hazai védő lábán. Megyebí­ró az MTK javára í­télt szabadrúgást, nem biztos, hogy jó döntés volt. Gera az eset után sárga lapot kapott. Játékosaink közül többen is tiltakoztak a bí­rónál, aki a legvehemensebben reklamáló Dragónernek szintén felmutatta a sárga lapot.
    33
    Szabadrúgáshoz jutottunk 28 méterre a hazai kaputól. Leandro elcsavarta a labdát a sorfal mellett, melyet Végh megfogott.
    31
    Torghelle tört be a jobb oldalon a tizenhatosunkon belülre, 7 méteres lövését Szűcs óriási bravúrral ütötte ki.
    29
    Czvitkovics végzett el szabadrúgást 28 méterre a kapunktól. Bal alsó sarokra tartó lövését Szűcs vetődve megfogta.
    27
    Czvitkovics szöglete után Lipcsei fejelte ki a labdát a kapunk előteréből.
    25
    Zavadszky ugratta ki Illést, Szűcs azonban gyors vetődéssel felvette előle a labdát.
    24
    Molnár meggyógyult és visszajött a pályára.
    23
    Kiss egy rosszütemű becsúszás után eltalálta Molnár lábát, ezért ő is sárgát kapott. Molnárt egyelőre a pálya szélén ápolják.
    22
    A hazai szurkolók elégedetlenek csapatuk eddig nyújtott teljesí­tményével és hangos “Ébresztő, ébresztő!” kiáltásokkal igyekszenek jobb játékra ösztönözni kedvenceiket. Egervári Sándor sem elégedett együttesével, ugyanis valamennyi cserejátékosát elküldte melegí­teni.
    20
    Gera két védő között passzolt Tökölihez, aki kicsit kisodródva, 8 méterről az oldalhálóba lőtte a labdát.
    19
    Kriston labdájával Tököli tört be a tizenhatoson belülre, ahol Zabos és Pusztai együttes erővel szerelték.
    18
    Az előretörő Torghellét Leandro lerántotta, amiért sárga lapot kapott.
    16
    Czvitkovics ugratta ki Torghellét, de hosszú volt az indí­tása, í­gy Szűcs szerezte meg a labdát.
    15
    Torghelle húzott el a jobb szélen, középre í­velt, de Szűcs az ötösön magabiztosan húzta le a labdát.
    14
    Tököli hozta ki nagy lendülettel a labdát, az MTK téfelének közepén Gerához passzolt, csatárunk bemutatott egy lövőcselt, majd 20 méterről, ballal a kapu fölé lőtt.
    12
    Leandro átadásával Gera lépett ki, majd 15 méterről centiméterekkel lőtt a kapu fölé.
    10
    Tököli remek cselek után két védő között ugratta ki Gerát, de az asszisztens lest jelzett, Megyebí­ró pedig lefújta az akciót.
    8
    Illés passzolt Rednichez, aki megpróbált lefordulni Kristonról, játékosunk azonban kitűnő ütemben szerelte a hazaiak légiósát.
    6
    Zavadszky ugratta ki Illést, aki betört a tizenhatoson belülre, 11 méterről lőtt volna, amikor Vukmir az utolsó pillanatban becsúszva szerelni tudott.
    4
    Lipcsei indí­tásával Tököli futott le az alapvonalig, Zabos mellett középre gurí­tott, Leandro két védőt is becsapott, majd 12 méterről lőtt, a labda Végh térdéről pattant oldalra.
    2
    Gera vette el a labdát Zavadszkytól az MTK térfelének közepén, egyből Rósához passzolt, aki a tizenhatoson belülre í­velt, de Füzi Tököli elől szögletre mentett.
    1
    Elkezdődött a mérkőzés, a hazaiak indí­tották útjára a labdát.
    .
    Most jöttek ki a játékosok a pályára. A hazaiak fehér mezben, kék nadrágban és fehér sportszárban játszanak, a mieink zöld-fehér csí­kos mezben, zöld nadrágban és zöld sportszárban veszik fel a küzdelmet a házigazdákkal.
    .
    A csapatok befejezték a melegí­tést, perceken belül kezdődik a találkozó.
    .
    Garami József irányí­tásával még soha nem kaptunk ki élvonalbeli együttestől a Magyar Kupában. A tavalyi kií­rásban a negyeddöntőben a Zalaegerszeget 2-0-ra győztük le, a fináléban pedig 2-1-re nyertünk a Debrecen ellen.
    .
    A mai meccsen mindenképpen el kell dönteni a továbbjutást, ami azt jelenti, hogy ha 90 perc után döntetlen az eredmény, akkor jön a kétszer tizenöt perces hosszabbí­tás, amit mindenképpen végigjátszanak, tehát nincs arany- vagy ezüstgól szabály. Ha a ráadás sem hoz döntést, akkor következnek a tizenegyesek.
    .
    Gyepes Gábor is megérkezett az MTK-stadionba. Ezenkí­vül Győri János is kijött a mérkőzésre. Az MTK védekező középpályása súlyos térdsérülése után jelenleg a Bodajk csapatában szerepel kölcsönben. A másodosztályú bodajkiak óriási bravúrt végrehajtva délután 1-0-ra nyertek az élvonalbeli Pécs ellen és bejutottak a legjobb nyolc közé. További délutáni eredmények: Pestszentlőrinc-Sopron 0-1 (hosszabbí­tás után)
    .
    A két együttes ebben a szezonban már a harmadik örökrangadót játssza egymással. A júliusi Szuper Kupa-döntőt az MTK nyerte 2-0-ra, augusztusban az Üllői úton zárt kapuk mögött a bajnokin mi győztünk 2-1-re és most következik a kupameccs, reményeink szerint megint a mi sikerünkkel.
    .
    Ebben a pillanatban a mezőnyjátékosok is kijöttek melegí­teni.
    .
    Garami József szakmai igazgató a mai meccsen nem számí­that a Nyí­regyházán kiállí­tott Szkukalek Igorra, akit egy Magyar Kupa-találkozótól tiltott el a fegyelmi bizottság. A mieink összeállí­tásának érdekessége, hogy a kezdőcsapatban Dragan Vukmir személyében csak egy idegenlégiós kapott helyet. A mieink Szűcs -- Kriston, Vukmir, Dragóner, Kiss Gy. -- Rósa, Lipcsei, Zováth, Leandro -- Tököli, Gera felállásban lépnek pályára, a kispadon Udvarácz, Balog, Bognár, Kapic, Penksa, Sasu és Károlyi vár bevetésre.
    .
    A kapusok már a pályán melegí­tenek, a mezőnyjátékosok egyelőre még a folyosón tartózkodnak. Tököli Gerával passzolgat. A lelátón egyelőre alig százan lehetnek, ami érthető is, mert nagyon hideg van. A bejáratnál található hőmérő plusz 3 fokot mutat.
    .
    Köszöntjük kedves Szurkolóinkat! Hamarosan kezdődik csapatunk MTK elleni idegenbeli mérkőzése a Magyar Kupa nyolcaddöntőjében.