2003.XI.1. Ferencváros – Balaton FC: 0-1

2 hozzászólás a(z) 2003.XI.1. Ferencváros – Balaton FC: 0-1 bejegyzéshez

• ftc.hu: Csapatunk hiába játszott az első perctől óriási mezőnyfölényben a tí­z emberrel védekező Balaton FC ellen, a vendégek egy szabadrúgás után megszerezték a mérkőzés egyetlen gólját és elvitték a három pontot az Üllői útról.

Ferencváros – Balaton FC: 0-1 (0-1)
    Üllői út, 5.467 néző, vezette: Kiss B. (Világi, Kispál)

Ferencváros: Szűcs L. – Kriston, Vukmir, Dragóner, Kiss Gy. – Penksa, Lipcsei, Zováth, Leandro (Sasu 67.) – Tököli, Gera

Balaton FC: Csernyánszki – Juhász, Radics, Kuttor, László – Mészáros, Sallai (Györök 72.), Usvat, Virág – Csordás (Sitku 71.), Vörös

Gól: Kuttor (25.)
    Sárga lap: Dragóner (45.), Tököli (88.) illetve Juhász (16.)

A találkozó előtt Rákosi Gyula köszöntötte Dragóner Attilát 200. bajnoki meccse alkalmából.
    Az első perctől kontrajátékra rendezkedett be a Balaton FC. A vendégek kilenc mezőnyjátékossal visszahúzódtak a kapujuk elé és a megszerzett labdákat előrerúgták Csordásnak, aki mellé Vörös és Usvat zárkózott fel a támadásokhoz. A mieink a széleken próbáltak a védelem mögé kerülni, a beadásokat azonban vagy Kuttor fejelte ki, vagy Csernyánszki húzta le. Középen nem sikerült a kapu közelébe kerülni, mert ha két csel sikerült is, harmadszor mindig közbelépett valaki. A védők önfeláldozóan, testi épségüket sem kí­mélve védekeztek. A 25. percben vezetést szerzett a Balaton FC. Vörös kapu elé í­velt szabadrúgása után Kuttor fejelte a kapunkba a labdát (0-1). A gól után még inkább visszahúzódtak a siófokiak a kapujuk elé, már az ellentámadásokról is lemondtak. A mieink távoli lövésekkel, beí­velésekkel próbálkoztak, de veszélyes helyzetet nem tudtunk kialakí­tani.

Az 50. percben Lipcsei 24 méteres szabadrúgása után a labda centiméterekkel kerülte el a kaput. Két perccel később Tököli tört be a bal oldalon a tizenhatoson belülre, középre gurí­tott, de Csernyánszki vetődve elcsí­pte a labdát. Most már voltak veszélyes helyzeteink, de a szerencsével továbbra is hadilábon álltunk. A 76. percben Gera szabadrúgása először lepattant a sorfalról, Gerzson 18 méterről ismételt, de Csernyánszki gyors vetődéssel a bal sarok előtt fogta meg a labdát. Egy perccel később szereztünk egy gólt, melyet azonban a játékvezető érvénytelení­tett. Kriston beadása után Penksa és Csernyánszki ugrottak fel a labdáért az ötösnél, a levegőben ütköztek, a labda Gera elé pattant, aki az üres kapuba helyezett. Közben azonban a vendégek kapusa elterült a földön, a játékvezető pedig kifelé í­télt szabadrúgást, Csernyánszki pedig azonnal meggyógyult. A 88. percben Tököli egyedül tört volna kapura, de a partjelző lest jelzett, sajnos már sokadszor tévesen. Kiss Béla játékvezetőnek ez volt az utolsó élvonalbeli mérkőzése, de nem ma nyújtotta a legjobb teljesí­tményt. A lesek téves megí­télése mellett azt is engedte, hogy a siófokiak az első perctől kezdve húzzák az időt. A kirúgások elvégzése minden esetben egy percig tartott, mert amikor az alapvonalon túlra ment a labda, akkor Kuttor mindig elfutott a felezővonalig, ahonnan a kapus visszahí­vta, hogy végezze el a kirúgást.

Természetesen nemcsak ezen múlt a mai vereség. Hiába támadtuk végig a meccset, a befejezéseknél nem volt szerencsénk, a vendégek egy szerencsés szabadrúgás góllal elvitték a három pontot.

Csertői Aurél: -- Azt hiszem csapatom tökéletesen megvalósí­totta mindazt, amit előre elterveztünk. Egyetlen hibát sem követtünk el, í­gy a Ferencváros hiába mozgósí­tott nagy energiákat, képtelen volt megtalálni játékunk ellenszerét. Gratulálok a csapatomnak, a mai teljesí­tményünkkel megérdemelten értünk el bravúrt az Üllői úton.

Garami József: – Rendkí­vül csalódott vagyok a vereség miatt, aminek az okát abban látom, hogy a mai napon nekünk szinte semmi nem sikerült. A kapu előtti utolsó passzok mindig rossz helyre mentek, és ha egy kis szerencsére lett volna szükségünk, akkor azt ma hiába vártuk. A csapat végig küzdötte a mérkőzést, minden játékosom mindent megpróbált, 90 percen át támadtunk, de ez ma kevés volt, mivel a Siófok tökéletesen megszervezte a védelmét. Ellenfelünk ma megmutatta, hogy miért ők kapták eddig a legkevesebb gólt az NB I-ben. Ilyen felállt védelem ellen megoldás lehetett volna, ha vannak magas jól fejelő támadóink, de ezzel a fegyverrel mi sajnos nem operálhattunk. A közönségnek köszönöm a bí­ztatást, hiszen a csapathoz hasonlóan az utolsó percig nem adták fel, és végig buzdí­tották a csapatot. Sajnálom, hogy ma nem tudtuk győzelemmel meghálálni ezt a bí­ztatást.

• 93
    Vége a mérkőzésnek. Hiába játszottunk nyomasztó mezőnyfölényben, a vendégek egyetlen lehetőségüket kihasználták és megnyerték a mérkőzést.
    92
    Jobboldali szabadrúgás után Dragóner 10 méterről a kapu fölé fejelte a labdát.
    90
    A negyedik játékvezető három perc hosszabbí­tást jelzett.
    88
    Gera indí­tásával Tököli ugrott ki, de a partjelző tévesen lest jelzett. (Nem ez volt az első eset.) Csatárunk reklamált a játékvezetőnél, amiért sárga lapot kapott.
    85
    Kiss í­velt be szabadrúgást a kapu elé a bal oldalról, de Csernyánszki lehúzta a labdát.
    83
    Kriston lőtte be laposan a jobb szélről a ladát a kapu elé, amit a kivetődő Csernyánszki a becsúszó Tököli elől szerzett meg.
    81
    Harmadszor cserélt a Balaton FC. Mészáros helyére Kőrösi állt be.
    77
    Kriston beadása után Penksa és Csernyánszki ütközött a levegőben, a vendégek kapusa elterült a földön, Gera pedig az üres kapuba passzolt, Kiss azonban nem adta meg a gólt. Amint ez kiderült, Csernyánszki is meggyógyult.
    76
    Gera 20 méteres szabadrúgása lepattant a sorfalról, Gerzson ismételt, másodszor Csernyánszki a bal sarok előtt vetődve fogta meg a labdát.
    75
    Usvat 20 méterről lőtt a kapunk fölé.
    72
    Újabb csere a vendégeknél. Sallait Györök váltja fel.
    71
    Először cseréltek a vendégek is. Csordás helyett egykori játékosunk, Sitku lépett pályára.
    69
    Penksa 18 méterről lőtt a kapu mellé.
    67
    Csere a mieinknél. Leandro helyett Sasu játszik tovább.
    65
    Lipcsei emelte be a labdát a tizenhatoson belülre, ahol László lerántotta Tökölit, Kiss ezúttal is továbbot intett.
    64
    Leandro két jó csel után 18 méterről lőtt, de a labda lepattant Virág kezéről, a játék mehetett tovább.
    61
    Gera a tizenhatoson belül mepróbált középre gurí­tani, a labda azonban elakadt a közbevetődő Kuttor kezében (!!). Az esettől másfél méterre (!!) álló Kiss Béla játékvezető azonban továbbot intett.
    59
    Lipcsei szöglete után a védők kifejelték a labdát, amely Kisshez került. Védőnk egyből lőtt, de a labda levágódott a vendégvédőkről és Csernyánszki menteni tudott.
    57
    Jobboldali beadás után a védőkről lepattant a labda, Penksa 12 méterről kapásból alig lőtt a kapu mellé.
    55
    Leandro kapu elé lőtt ladáját Tököli vetődve próbálta elérni, a labda kipattant Csernyánszkiról, de a siófoki kapus másodszorra megfogta a játékszert.
    52
    Leandro indí­totta a bal szélen elfutó Tökölit, aki betört a tizenhatoson belülre, középre gurí­tott, de Csernyánszki vetődve megszerezte a labdát a berobbanó Gera elől.
    50
    Szabadrúgáshoz jutottunk 24 méterre a siófoki kaputól. Lipcsei remekül csavarta el a labdát a sorfal mellett, amely centiméterekkel kerülte el a jobb alsó sarkot.
    48
    Csordás futott el a jobb szélen, egy csel után középre gurí­tott, de Szűcs jó ütemben lépett ki a kapuból és Virág elől felszedte a labdát.
    46
    Elkezdődött a második félidő, a szünetben egyik szakvezető sem cserélt.
    45
    Az első félidőben Csernyánszki és Kuttor minden kirúgás eklőtt (még döntetlennél is) ugyanazt adta elő. Amikor a labda elhagyta az alapvonalat, Kuttor gyorsan előre futott, a kapus utána szólt, hogy “Kutya! Gyere vissza!”, ilyenkor a vendégek védője kényelmesen visszakocogott és elvégezte a kirúgást, ami í­gy minden alkalommal közel egy percig tartott. Kiss Béla játékvezető jelezte, hogy emiatt egy percet hosszabbí­t. Talán jobb lett volna sárga lapot adni Csernyánszkinak vagy Kuttornak.
    45
    Vége az első félidőnek.
    45
    Dragóner buktatta Vöröst, amiért sárga lapot kapott.
    43
    Gera két ember között szöktette a bal szélen Leandrót, akinek beadása után Csernyánszki húzta le a labdát.
    41
    Kriston kapu elé lőtt labdáját Tököli fejelte fel a magasba, Csernyánszki Leandro elé öklözött, akinek 15 méteres kapáslövése a közbeugró Radicsról vágódott le.
    39
    Vörös í­velt be szabadrúgást a jobb szélről a kapunk elé, Dragóner kifejelt labdája László elé pattant, akinek kapáslövése Vukmirról pattant vissza a mezőnybe.
    37
    Leandro indí­tásával Penksa futott volna el a bal szélen, de a labda megcsúszott a füvön és az alapvonalon túlra pattant.
    34
    Leandro kapu elé lőtt labdáját Csernyánszki szerezte meg Gera elől.
    31
    Leandro szerzett labdát a siófoki térfél közepén, egyből indí­totta az egyedül kiugró Tökölit, de Radics sarkában elakadt a labda.
    28
    Gera passzolt Leandróhoz, akinek 20 méteres kapáslövése alig kerülte el a vendégek kapuját.
    25
    Vezet a Balaton FC. Vörös í­velt szabadrúgást a kapu elé, a labdát Kuttor a kapu közepébe fejelte (0-1).
    22
    Tököli passzolt Gerához, ő egyből kapu elé í­velt, Leandro 7 méterről fölé fejelt, de az asszisztens közben már lest jelzett.
    20
    Lipcsei előreí­velt labdáját Csernyánszki húzta le Gera és Tököli elől.
    18
    Virág 24 méterről lőtt a kapunk mellé.
    16
    Penska cselezte ki Juhászt, aki buktatta Mareket. A vendégek játékosa sárga lapot kapott.
    15
    Gera átlépős csele után Vukmirhoz került a labda, melyet védőnk egyből a kapu elé lőtt, Csernyánszki Tököli elől mentett.
    12
    Kriston futott el a jobb szélen, beadása után Juhász fejjel tisztázott Tököli elől.
    10
    Gera előrevágott labdáját Penksa csúsztatta továb fejjel, de Csernyánszki jó ütemben lépett ki a kapujából és Tököli elől felszedte a labdát.
    6
    Lipcsei végzett el kis szögletet, majd a Tökölitől visszakapott labdát egyből belőtte a kapu elé, amit Virág fejelt ki a berobbanó Dragóner elől.
    4
    Vukmir ütközött Lászlóval a siófoki térfél közepén. A vendégek játékosa rövid ápolás után tudta folytatni a játékot.
    2
    Lipcsei 18 méteres lövése Virág lábáról Csernyánszki kezébe pattant.
    1
    Elkezdődött a mérkőzés. A siófokiak indí­tották útjára a labdát. Az első félidőben mi támadunk a Springer-szobor felőli kapura. A találkozó előtt Rákosi Gyula köszöntötte Dragóner Attilát 200. bajnoki meccse alkalmából.
    .
    Kijöttek a csapatok a pályára. A mieink zöld-fehér csí­kos mezben, zöld nadrágban és zöld sportszárban játszanak majd, a siófokiak tiszta fehérben lépnek pályára.
    .
    A két együttes befejezte a bemelegí­tést. Hamarosan kezdődik a mérkőzés.
    .
    A mai mérkőzés egyperces gyászszünettel kezdődik, a holnapi Halottak Napja alkalmából. így emlékszünk azokra a ferencvárosi játékosokra és szurkolókra, akik már nincsenek közöttünk.
    .
    Ebedli Zoltán ma ünnepli 50. születésnapját. A jelenleg is a Ferencvárosnál dolgozó szakember 1973 és 1986 között 563 mérkőzésen (314 bajnoki-, 153 nemzetközi kupa-, 96 hazai dí­jmeccsen) lépett pályára és összesen 103 gólt szerzett. A magyar válogatottban 12-szer jutott szóhoz. Kétszer nyert bajnokságot, háromszor Magyar Kupát a Ferencvárosban.Boldog születésnapot Ebedli Zoli!
    .
    A vendégeknél Csertői Aurél Kovács Péterre három sárga lapja miatt nem számí­that. Nem tartott a siófokiakkal Potemkin Károly sem, akinek a héten elhunyt az édesapja. Egykori játékosunknak és családjának ezúton is szeretnénk kifejezni őszinte részvétünket.
    .
    Garami József a mérkőzés előtt egy helyen változtatott a pénteken megadott összeállí­táson: Rósa helyett Penksa került a kezdőcsapatba. A mieink Szűcs- Kriston, Vukmir, Dragóner, Kiss Gy. -- Penksa, Lipcsei, Zováth, Leandro -- Tököli, Gera összeállí­tásban lépnek pályára, a kispadon Udvarácz, Balog, Bognár, Szkukalek, Kapic, Rósa ésSasu vár bevetésre.
    .
    A mai mérkőzésen búcsúzik Kiss Béla a játékvezetéstől. A bí­rónak a mai, 107. bajnoki meccs lesz pályafutása utolsó élvonalbeli találkozója. A 45 éves bí­ró 27 évvel ezelőtt tette le a játékvezetői vizsgát és 1994 óta működik közre a első osztályban.
    .
    A vendégek is elkezdtek melegí­teni.
    .
    Válogatott védőnk, Dragóner Attila ma játssza pályafutása 200. bajnoki meccsét. Draginak gratulálunk és további sok sikert kí­vánunk!
    .
    Ebben a percben csapatunk kijött melegí­teni a pályára.
    .
    Köszöntjük kedves Szurkolóinkat! Hamarosan kezdődik csapatunk hazai bajnoki meccse a Balaton FC ellen.