2003.XI.22. MTK Hungária – Ferencváros: 1-1

2 hozzászólás a(z) 2003.XI.22. MTK Hungária – Ferencváros: 1-1 bejegyzéshez

• ftc.hu: Döntetlennel zárult az örökrangadó: jó iramú, változatos mérkőzésen 1-1-es döntetlen született. A mieink valamivel jobban futballoztak ellenfelüknél, Geráék több helyzetet dolgoztak ki, mint a hazaiak, ám sajnos csak egy alkalommal sikerült bevenni Végh kapuját. Ez Dragónernek sikerült a 66. percben.

MTK – Ferencváros: 1-1 (1-0)
    Hidegkuti stadion, 4.500 néző, vezette: Ábrahám (Georgiou, Tompos)

MTK: Végh -– Molnár, Juhász, Komlósi (Zabos 46., Pisont 78.), Pusztai –- Zavadszky, Jezdimirovic, Rednic (Czvitkovics, 78.), Füzi – Silva, Illés

Ferencváros: Szűcs L. – Kriston, Vukmir, Dragóner, Kiss Gy. – Rósa (Sasu 56.), Lipcsei, Zováth, Leandro – Gera, Tököli

Gól: Pusztai (19.) illetve Dragóner (66.)
    Sárga lap: Pusztai (24.)

A találkozó előtt a kezdőrúgást az MTK legendás játékosa, Sándor Károly végezte el, aki szerdán ünnepli 75. születésnapját. A mérkőzést mi kezdtük aktí­vabban, több lehetőségünk volt, ám az utolsó pillanatban mindig tisztázni tudtak a kék-fehér védők. Aztán a 19. percben a semmiből szerzett vezetést az MTK: Rednic szöglete után Szűcs bokszolta ki a labdát, sajnos pont Pusztai elé, aki 15 méterről lőtt, a labda megpattant Dragóner lábán és a felső sarokban kötött ki (1-0).
    A gól után sem változott a játék képe; mi irányí­tottunk, és dolgoztuk ki a helyzeteket, ám nem sikerült betalálni. Az első játékrész utolsó 5 percében teljesen beszorult az MTK, mi pedig kétszer is gólt szerezhettünk volna: előbb Tököli próbálkozását a gólvonalról rúgta ki Juhász, majd Gera veszélyeztetett sarokkal. 1-0-s hazai vezetéssel fordultak a csapatok.

A második játékrészt az MTK is aktí­van kezdte, de mi is sorra vezettük az akciókat. A 65. percben újra a gólvonal elől mentettek a hazaiak: Sasu próbálkozása akadt el Füziben. Jött aztán a 66. perc és a megérdemelt egyenlí­tés: Lipcsei szögletét Dragóner fejelte a hálóba (1-1). A folytatásban is lüktető volt a játék, mindkét gárda szerette volna begyűjteni a három pontot, igaz a védekezésre is ügyeltek a játékosok. Ebből kifolyólag főleg távoli lövésekkel veszélyeztettek a csapatok, ám Lipcsei próbálkozása kevéssel elkerülte a kaput, mí­g Zavadszky löketét Szűcs védte. Kapusunk a hajrában még bemutatott két bravúrt: előbb Illés, majd Zavaszky gólszerzési kí­sérletét hiúsí­totta meg. Újabb gól már nem esett, í­gy a rangadó 1-1-es döntetlennel zárult. Garami József irányí­tása alatt sorozatban az ötödik tétmeccsen maradtunk veretlenek a kék-fehérek otthonában.

Csapatunk í­gy megőrizte három pontos előnyét az MTK előtt. A tabellán a második helyen állunk holtversenyben a Debrecenben győzelmet arató Balaton FC-vel, ám a siófokiak az egymás elleni eredményeknek köszönhetően átvették a vezetést.

Garami József: – Jól kezdtünk, az elején jól pörögtünk, sajnos azonban ez a lendület nem tartott ki az első 45 perc végéig. Balszerencsés gólt kaptunk, hiszen a labda a lövés után megpattant egy lábon, ezért nem lehetett megfogni. A második félidőben megérdemelten egyenlí­tettünk, utána mindkét csapat nyí­ltan játszott, de nekünk volt több helyzetünk, ezért úgy érzem, közelebb álltunk a győzelemhez.

Egervári Sándor: -- Óvatosan kezdtünk, a gól után megnyugodott a csapatom. A második félidőben fokozatosan javult a teljesí­tményünk, a Ferencváros akkor egyenlí­tett, amikor úgy éreztem, már nem lehet baj. A hajrában mindkét csapat kitámadott, a befejezésekkel azonban nem volt szerencsénk, ezért maradt a döntetlen, ami összességében igazságosnak mondható.

• 90
    Ábrahám hosszabbí­tás nélkül vetett véget az örökrangadónak.
    86
    Illés kifejelt labdáját Zováth lőtte el egyből 30 méterről, ám az a kapu mellé szállt.
    81
    Most Szűcs remekelt: először Illés 7 méteres fejesét ütötte ki, majd Zavadszky ismételt, kapusunk azonban szögletre mentett a léc alól.
    80
    Egy “középreadás” után Gera elől mentett az utolsó pillanatban Juhász.
    78
    Kettőscsere a hazaiaknál: Pisont és Czvitkovics állt be, Rednic és a korábban szintén csereként pályára lépő Zabos számára pedig már véget ért a meccs.
    76
    Zavadszky 18 méterről tüzelt, Szűcs szépen védett a jobb alsó sarok előtt.
    75
    Sasu csapott (volna) le Molnár bedobására az elmélázó Pusztai mellett, ám végül az utolsó pillanatban tisztáztak a hazai védők.
    71
    Lipcsei lőtt 18 méterről remekül, Végh csak nézte a labdát, amely sajnos kevéssel elkerülte a kaput. Veszélyes löket volt.
    70
    Tököli próbált meg harcosan labdát szerezni, ám Juhászt rúgta meg. A hazai védő nem is reklamált, mivel nem találta szándékosnak csatárunk belépőjét.
    69
    Gera csúsztatása után Juhászban akadt el a labda -- úgy tűnt, hogy a védő kezében.
    68
    Végh az utolsó pillanatban szerezte meg a labdát a kilépő Tököli elől.
    66
    Dragóner egyenlí­tett: egy szögletet követően hét méterről a kapuba bólintott (1-1). Ezt megelőzően is kishí­ján megvolt az egyenlí­tés, ám Sasu lövését Füzi a gólvonalról vágta ki.
    63
    Illés tört be a 16-oson belülre, ám Szűcs kivetődött, és megszerezte előle a labdát.
    61
    Gera és Zabos ugrottak fel a labdáért, a levegőben összefejeltek, az MTK védője ápolásra szorult.
    56
    Először cseréltünk: Sasu folytatja Rósa helyett.
    55
    Megvolt az MTK első komoly lehetősége: Rednic beadása után Juhász veszélyeztetett, Szűcs bravúrral védett.
    51
    Egy párharc során Zabos találta el Gera térdét, aki az oldalvonalhoz sántikált, majd rövid “kezelés” után folytatni tudta a játékot.
    49
    Lipcsei beadása után Tököli csúsztatott, a labda épphogy elkerülte a kaput -- sajnos továbbra sincs meg az egyenlí­tés.
    46
    Az MTK megkezdte a második félidőt. A hazaiaknál Zabos váltotta Komlósit.
    45
    Komlósi szólt Szilágyi doktornak, hogy fáj a térdszalagja, í­gy a hazaiak védője valószí­nűleg nem tudja folytatni a játékot.
    45
    Vége az első félidőnek. Jobban játszottunk az első 45 percben, ám mégis az MTK szerzett vezetést -- a semmiből, egy balszerencsés találat után.
    44
    Újabb lehetőség maradt kihasználatlanul: a szögletet követően Gera sarokkal próbálkozott, ám a labda elakadt a hazai védőkben. Szép próbálkozás volt.
    44
    A meccs legnagyobb helyzete maradt ki: Juhász hazadására Tököli csapott le, elvitte a labdát Végh mellett, ám a visszafutó Juhász a gólvonal elől még menteni tudott.
    41
    Rósa szabályosan szerelte Füzit, aki ezután feldobta magát, Ábrahám pedig sí­polt. Nem történt szabálytalanság, pedig Rósa egyedül lódulhatott volna meg.
    38
    Lipcsei beadása után Rósa lőtt egyből, a labda Juhász kezéről Kiss elé pattant, aki 14 méterről a kapu fölé emelt.
    36
    Egy szabadrúgás után Rednic lőtt 24 méterről, ám a labda egy méterrel a léc fölött hagyta el a játékteret.
    33
    Rósa késett egy ütemet a becsúszásnál, és rátartott Pusztai lábára.
    29
    Most Gera játszotta meg Leót, aki 15 méterről lőtt, ám Komlósiban elakadt a labda.
    28
    Az aktí­van játszó Leandro ugratta ki a jó helyzetben lévő Gerát, aki centikkal késett le az átadásról.
    27
    Leo szerzett labdát, majd középre csavart. Tököli megelőzte a kilépő Véghet, ám már nem tudta tökéletesen irányí­tani a labdát, és fölé fejelt.
    24
    Kristont Pusztai tartóztatta fel, aki megkapta a meccs első sárgáját.
    23
    Az MTK most teljesen visszahúzódott a saját térfelére.
    22
    Leandro egy szabadrúgás után 20 méterről csavart kevéssel a bal felső sarok fölé.
    19
    Vezet az MTK. Balszerencsés gólt kaptunk: Rednic szöglete után Szűcs bokszolta ki a labdát, sajnos pont Pusztai elé, aki 15 méterről lőtt, a labda megpattant Dragóner lábán és a felső sarokban kötött ki (1-0).
    15
    Leandro indult volna meg, ám Jezdimirovic nagyon csúnyán közbelépett, több méterről csúszott be. Ábrahám utoljára figyelmeztette a légióst, a következő belépőért már sárga jár.
    11
    Gera harcosan lépett ki a védők közül, ám Molnár az utolsó pillanatban közbelépett: becsúszva szerelte a már lövésre készülő Gerát, majd Végh kaparintotta meg a labdát. Ez volt az első igazán komoly lehetőség a meccsen.
    8
    Először próbálkozott az MTK: Silva lépett volna ki, ám Szűcs felszedte előle a labdát.
    7
    A mieink eddig többet kezdeményeznek, de komolyabb helyzet még nem alakult ki Végh kapuja előtt.
    3
    Dragóner és Silva egymás mezét rángatta, Ábrahám mindkét játékost szóban figyelmeztette.
    2
    Mi kezdtünk aktí­vabban: Kriston húzott el a jobb szélen két ember között, majd középre passzolt, a kivetődő Végh felszedte a labdát csatáraink elől.
    1
    Elkezdődött a meccs, mi kezdtük a találkozót.
    .
    Sándor Károly elvégezte a kezdőrúgást, í­gy most már kezdődhet az örökrangadó.
    .
    Most jönnek ki a csapatok a pályára Sándor “Csikar” vezetésével, akit tapssal fogadott a teljes stadion.
    .
    Gera a mai meccsen kötéssel a lábán fog játszani, illetve a sportszára is a térde „fölé” ér, amely valamelyest védi a sérült részt.
    .
    A találkozó előtt a kezdőrúgást az MTK legendás játékosa, Sándor Károly végzi majd el, aki szerdán ünnepli 75. születésnapját.
    .
    A játékosok is befejezték a melegí­tést. Ábrahám Attila ezt “kihasználva” Adem Kapichoz lépett, és a szerdai pótselejtezőről kérdezősködött. A meccs bí­rája sajnálkozását fejezte ki Ademnek a szlovének búcsúja miatt, és további sikereket kí­vánt játékosunknak.
    .
    A lelátón egyre többen foglalnak helyet, jelen pillanatban mintegy ötezren vannak a stadionban. A szurkoink számára kijelölt szektorokba folyamatosan érkeznek a drukkerek.
    .
    Szűcs már befejezte a melegí­tést, nemsokára a többiek is “végeznek”.
    .
    Egervári Sándor csapat a következő: Végh – Molnár, Juhász, Komlósi, Pusztai – Zavadszky, Jezdimirovic, Rednic, Füzi -- Silva, Illés. A kék-fehéreknél Kovács, Zabos, Pisont, Lengyel és Czvitkovics áll bevetésre készen a kispadon.
    .
    Nagy örömünkre az utolsó pillanatban változott csapatunk összeállí­tása: Gera Zoltán vállalni tudta a játékot. Támadónk a válogatott meccsen sérült meg szerdán: Gera nekiütközött az egyik reklámtáblának, amely felsértette a térdén a bőrt. A mieink összeállí­tása a következő: Szűcs -- Kriston, Vukmir, Dragóner, Kiss Gy. -- Rósa, Lipcsei, Zováth, Leandro -- Gera, Tököli.Kezdőcsapatunkban csak egy légiós kapott helyet.
    A kispadon ezúttal az alábbi játékosok ülnek majd: Udvarácz, Szkukalek, Botis, Kapic, Bognár, Penksa és Sasu.
    .
    A két csapat játékosai már egy ideje a pályán melegí­tenek, elsőként Szűcs Lajos jött ki az öltözőből. Kapusunkat drukkereink részéről -- ezúttal is -- nagy taps fogadta.
    .
    A 15. fordulóból már csak az örökrangadó van hátra. Az eddigi öt találkozón az alábbi eredmények születtek: Videoton-Lombard 1-2, Újpest-Pécs 1-1, Sopron-ZTE 2-1, Debrecen-Balaton FC 0-1, Békéscsaba-Győr 2-0.
    .
    Köszöntjük kedves szurkolóinkat! Rövidesen kezdődik az MTK elleni örökrangadónk. Az idei bajnokságban már sikerült legyőznünk az MTK-t, hazai pályán 2-1-re vertük a kék-fehéreket. Nemrégiben MK-találkozón a Hidegkuti-stadionban is sikerült a győzelem, akkor szintén 2-1 lett a végeredmény a javunkra.