2004.IX.19. Ferencváros – Nyí­regyháza: 5-0

2 hozzászólás a(z) 2004.IX.19. Ferencváros – Nyí­regyháza: 5-0 bejegyzéshez

• ftc.hu: Csapatunk három nappal a Milwall elleni fizikailag és idegileg is rendkí­vül fárasztó UEFA Kupa-meccs után kiütéses győzelmet aratott az Üllői úton a Nyí­regyháza ellen.

Ferencváros – Nyí­regyháza: 5-0 (2-0)
    Üllői út, 5.000 néző, vezette: Fábián (Ortó, Márkus)

Ferencváros: Szűcs L. – Vukmir, Lipcsei, Botis – Zavadszky, Rósa (Somorjai 63.), Kapic (Zováth 55.), Kiss Gy. – Tőzsér, Penksa – Bajevski (Sowunmi 68.)

Nyí­regyháza: Németh – Lakatos, Hegedűs, Owusu-Ansah (Laskai 32.), Pintér – Csillag, Némedi, Cipf (Turóczi 53.), Márton – Terjék, Lehoczki

Gól: Zavadszky (9., 52.), Bajevski (20.), Penksa (56.), Sowunmi (76.)
    Sárga lap: Lakatos (36.)

A vendégeknek pillanatnyi esélyük sem volt, a két együttes közötti különbségre jellemző, hogy az ötgólos vereség a nyí­regyháziakra nézve hí­zelgő. Az első perctől a mi akaratunk érvényesült és a 9. percben már meg is szereztük a vezetést. Tőzsér í­velt Bajevskihez, aki egyből Zavadszkyhoz passzolt és középpályásunk a vendégek kapusa fölött a hálóba emelt (1-0). Visszatérése óta ez volt Zavadszky első Fradi-gólja. Továbbra is mi irányí­tottunk és 20. percben növeltük a különbséget. Kiss beadása után Bajevski fejelt a bal sarokba (2-0). A félidő hátralévő részében Bajevski és Zavadszky előtt adódtak még gólhelyzetek, de vagy a lövések, fejesek tévesztettek célt, vagy a nyí­regyháziak kimagaslóan legjobb játékosa, a kapus Nmeth Viktor hárí­tott bravúrosan.

A második játékrészben sem változott semmit a játék képe. A Nyí­regyháza megpróbált az elején letámadni minket, de az 52. percben minden eldőlt. Kiss beadása után Zavadszky bombázott kapásból a hálóba (3-0). Négy perccel később Bajevskit buktatták a tizenhatoson belül. Penksa tizenegyesét Németh kiütötte, a labda azonban Marek elé pattant, aki másodszor már nem hibázott. Középpályásunk két és fél év szünet után szerzett ismét gólt bajnoki meccsen, szurkolóink hatalmas ünneplésben részesí­tették 99-es számú játékosunkat. A végeredményt a percekkel korábban csereként beállt sowunmi alakí­totta ki a 76. percben. Tőzsér előreí­velése után Thomas fejjel elvitte a labdát a kapus mellett, majd az üres kapuba helyezett (5-0). Thomas legutóbb májusban, a Honvéd elleni Magyar Kupa-döntőben talált be a kapuba, akkor is csereként lépett pályára. A befejező negyed óra igazi örömfutballt hozott. Járattuk a labdát, játékosaink látványos megoldásokkal szórakoztatták szurkolóinkat. A legnagyobb tapsot Penksa kapta, aki egy alkalommal a felé í­velt labdát a nyakán állí­totta meg, majd leejtette maga elé és utána passzolta tovább. A nyí­regyháziak ezen a meccsen semmilyen ellenállást nem fejtettek ki és csak rajtunk múlt, hogy mekkora különbséggel nyerünk.

• 90
    Vége a mérkőzésnek!
    87
    Vukmir kényszerí­tőzött Somorjaival, majd a visszakapott labdát ebadta, Zavadszky 6 méteres fejesét Németh vetődve, óriási bravúrral védte.
    84
    Sowunmi passzolt Penksához, aki 15 méterről alig lőtt a bal felső sarok mellé.
    80
    Botis a térfelünk közepéről ugratta ki Sowunmit, de az asszisztens lest jelzett.
    78
    Parádézunk. Tőzsér í­velte keresztbe a ladát, amit Penksa megállí­tott a nyakán, ott tartotta pár másodpercig, majd maga elé ejtette és utána passzolta tovább. Óriási vastapsot kapott az alakí­tás.
    76
    Már öttel vezetünk!! Tőzsér í­velte előre a labdát, amitSowunmi fejjel elvitt a kapus mellett és közelről a hálóba helyezett (5-0).
    73
    Turóczi jobboldali beadása után Botis fejelte ki a labdát.
    68
    Harmadszor cseréltünk. Bajevski helyett Sowunmi jött be.
    63
    Újabb csere a mieinknél. Rósa helyett Somorjai lépett pályára.
    60
    Rósa indí­tásával Penksa lépett volna ki, de Németh a tizenhatos vonaláig kifutva vetődve megszerezte előle a labdát.
    56
    Már néggyel vezetünk! Bajevskit buktatta Pintér a tizenhatoson belül, 11-es! A büntetőt Penksa végezte el, akinek lövése kipattant Némethről, és Marek másodszor közelről a hálóba helyezett (4-0).
    55
    Először cseréltünk. Kapic helyett Zováth állt be.
    53
    Másodszor cseréltek a vendégek. Cipf helyett Turóczi állt be.
    52
    Bent van a harmadik is! Kiss í­velte keresztbe a labdát a kapu előtt, amit Zavadszky 7 méterről kapásból a jobb sarokba lőtt (3-0).
    50
    Kiss beadása után Németh Bajevski elől húzta le a labdát.
    48
    Terjék egyedül tört kapura, de a tizenhatosunk előtt Vukmir remek ütemű becsúszással szerelt.
    46
    Elkezdődött a második félidő. A szünetben egyik szakvezető sem cserélt.
    45
    Focizni szerető óvodások és kisiskolások figyelem! A Fradi Ovi-focisuli felvételt hirdet 1999-es, 1998-as és 1997-es születésű gyermekek számára a Kismartoni út 4. szám alatt található Népligeti utánpótláscentrumban szeptember 26-án, vasárnap 11 órakor. A jelentkezőket utánpótlás edzők, Telek András, Dávid József, Czuk Henrik, Gyémesi Árpád és Páling Zsolt várják. A toborzóról bővebb információt lehet kapni a 260-58-59-es számon a 319-es melléken, illetve a 0620-317-18-34-es telefonszámon.
    45
    Vége az első félidőnek.
    43
    Márton 20 méteres lövése megpattant a tizenegyes pontnál helyezkedő Lehoczkin, de Szűcs gyors vetődéssel kütötte a felgyorsuló és irányt változtató labdát.
    41
    Tőzsér végzett el szabadrúgást a tizenhatos jobboldali sarkától. Egyből kapura csavarta a labdát, amit Németh gyors vetődéssel ütött ki a jobb sarok elől.
    39
    Tőzsér passzolt Lipcseihez, ő egyből középre gurí­tott Zavadszkyhoz, aki kapásból 14 méterről lőtt, de a lövés pillanatában megcsúszott, ezért a labda a kapu fölé szállt.
    36
    Penksa futott el a bal szélen, amikor a tizenhatos vonala előtt Lakatos lerántotta. A vendégek védője sárga lapot kapott.
    34
    Rósa jobboldal beadása után Bajevski fejelt kapura, Németh óriási bravúrral a jobb felső sarok elől mentett szögletre.
    32
    Cseréltek a vendégek. Princeton helyett Laskai állt be.
    30
    Zavadszky szerzett harcosan labdát a tizenhatos előtt, remekül ugratta ki Penksát, aki elhúzta a labdát a kapus mellett, de az aszsisztens lest jelzett.
    27
    Tőzsér csavart be szabadrúgást a bal szélről, Bajevski 7 méterről centikkel fejelt a jobb sarok mellé.
    23
    Némedi félmagas 25 méteres lövését Szűcs könnyedén védte.
    20
    Kettővel vezetünk! Lipcsei a felező vonaltól külsővel remekül szöktette a bal szélen elfutó Kisst, aki kiváló ütemben adott középre és Bajevski 10 méterről a bal sarokba fejelt, Németh hiába ért bele a labdába, a jól helyezett fejest nem védhette (2-0).
    18
    Terjék passzával Pintér tört be a tizenhatosunkon belülre, majd az alapvonaltól keresztbe lőtte a labdát, szerencsére középen senki nem kí­sérte a támadást.
    16
    Rósa tört be lendületesen a jobb szélen a tizenhatoson belülre, középre gurí­tott, de Bajveski elől Lakatos szögletre mentett.
    12
    Tőzsér indí­totta kitűnően Penksát, aki balról egyből középre gurí­tott, az érkező Bajevski 14 méterről centiméterekkel bombázott a bal felső sarok mellé. Nagyon szép támadás volt.
    9
    Vezetünk! Tőzsér í­velt át ballal a jobb oldalra Bajevskihez, aki Zavadszky elé fejelte a labdát, amit középpályásunk a kifutó kapus fölött a bal sarokba emelt(1-0).
    8
    Zavadszky vezette keresztbe a labdát 30 méterre a kaputól, majd két védő között remekül ugratta ki Bajevskit, de az asszistens tévesen lest jelzett.
    7
    Márton futott el a bal szélen, kapu elé lőtt abdáját Lipcsei Terjék elől becsúszva rúgta az alapvonalon túlra.
    6
    Tőzsér végzett el szögletet a jobb oldalról. A hosszú oldalra csavart labdát Németh vetődve ütötte ki oldalra.
    5
    Penksát Lehoczki úgy állí­totta meg, hogy könyökkel behúzott Mareknek. Kapic ezt szóvá tette a játékvezetőnél, aki szóban figyelmeztette Ademet, hogy ne reklamáljon.
    4
    Penksa visszatért a pályára.
    3
    Penksát rúgták meg a felező vonal közelében. Középpályásunkat az oldalvonalon kí­vül kell ápolni.
    2
    Tőzsér szöglete után a kivágott labda visszakerült Tőzsérhez, aki balról újra beadott, Bajevski fejese lepattant egy védőről csatárunk 5 méterről próbált lőni, de Németh bátor vetődéssel megszerezte a labdát.
    1
    Elkezdődött a mérkzőés. Mi indí­tottuk útjára a labdát. Az első félidőben mi támadunk a Nagyvárad tér felőli kapura.
    .
    Most jön ki a két együttes a pályára. A mieink zöld-fehér csí­kos mezben, zöld nadrágban és zöld sportszárban játszanak. A nyí­regyháziak fehér mezben, fekete nadrágban és fehér sportszárban futnak ki a pályára.
    .
    A csapatok befejezték a bemelegí­tést. Már csak öt perc van hátra a kezdésig.
    .
    Herédi Attila, a nyí­regyháziak edzője a meccs előtt azt mondta, hogy csapatának nem Újpesten vagy az Üllői úton kell pontokat szereznie. Újpesten három gólt szerezve sikerült döntetlent elérni és természetesen ma is mindent megtesznek a pontszerzésért. A szakember szerint csapatának cask akkor lesz esélye pontot szerezni, ha nem áll be védekezni, hanem megpróbálja a mi térfelünkön tartani a labdát.
    .
    A mérkőzés előtt László Csaba azt mondta, hogy hazai pályán az újonc ellen egy bajnok és kupagyőztes csapatnak csak a győzelem lehet a célja. Vezetőedzőnk szerint minél hamarabb szerzünk vezetést, annál könnyebb dolgunk lesz. A szakember bí­zik benne, hogy sikerül a maximumot kihozni a meccsből és ha lehetőségünk lesz több góllal nyernünk, akkor élünk is ezzel.
    .
    A mai mérkőzésünktől kezdve minden hazai meccsünkön két szurkolónk hozhatja be a csapatok előtt a 28-as és a Fradi-cí­meres zászlót. Jelentkezni az ftc@ftc.hu e-mailcí­men, illetve a 100% Fradi szí­nes hetilap cí­mén (1458 Budapest, Pf. 105.). A zászlóvivőket sorsolás útján választják ki. Első alkalommal Krómer Ádám és Kékesi Péter hozza be a csapatok előtt a zászlókat. Ádám 20 éves, Újpesten lakik, de itt sem tagadja, hogy a Fradinak szurkol, amihez külön gratulálunk! Péter 12 éves, Dunakesziről érkezett. Prágába is elkí­sérte a csapatot. Péter szaxofonozik és olyan klasszikusokat tud eljátszani, mint a Fradi-induló vagy a Mikor holnap leszáll az est, kezdetű dal.
    .
    Robert Vágner és Gyepes Gábor is kisebb sérülést szenvedett a Millwall elleni UEFA Kupa-meccsünkön. Vágnernek a lovaglóizma, Gyepesnek a combja fáj, ezért ma egyikük sem lép pályára. A mieink összeállí­tása:Szűcs -- Vukmir, Lipcsei, Botis -- Zavadszky, Rósa, Kapic, Kiss -- Tőzsér, Penksa -- Bajevski. A kispadon Udvarácz, Balog, Zováth, Somorjai, Leandro, Szkukalek és Sowunmi vár bevetésre.
    .
    Szintén folytatódik a Családi Szektor kezdeményezés. A 15-ös szektorból nagycsaládosok és iskolás gyerekek biztathatják a mieinket. A Nyí­regyháza elleni meccsen mintegy 300-an foglaltak helyet a családi szektorban.
    .
    Játékosaink is kijöttek melegí­teni.
    .
    Ebben az idényben folytatódik az előző szezonban nagy sikert aratott Generációk Találkozása elnevezésű rendezvénysorozat. Ma az 1994-es csapatunk játékosai mutatkoznak be szurkolóinknak. Gyémesi Árpád együttese az előző szezonban úgy lett bajnok, hogy tavasszal nem vesztett meccset. Az új bajnokságot is remekül kezdték fiataljaink. Előbb a Vasas ellen nyertek 5-2-re, majd a Pomázt győzték le 7-0-ra, szombaton pedig idegenben nyertek 12-0-ra az Újpest ellen.
    .
    Szűcs Lajos ebben a pillanatban jött ki melegí­teni. A kapu mögött helyet foglaló szurkolóink vastapssal köszöntötték kapusunkat.
    .
    Köszöntjük kedves szurkolóinkat! Hamarosan kezdődik csapatunk hazai bajnokija a Nyí­regyháza ellen.